Najednou se budí v noci - 7m

1776
11.2.16 07:36

Najednou se budí v noci - 7m

Ahoj maminky,

mam dotaz - sedmimesicni syn od 3m spal celou noc (od 19 do 7) bez buzení. Posledni tyden se ale zacal budit, resp vstávat brzo - v 5, ve 4, dnes dokonce ve 3 :roll:
Neni to jen probuzení, oci ma jak žárovky, směje se, otáčí se na brisko, povídá si.
Spi sam, je na UM. Doted jsme v noci mliko logicky nedávali, dneska jsem nevydrzela, prislo mi, ze ma hlad, takze ve 4 dostal lahvicku, ted v 7 zase. Mezi 4 a 7 spal asi hodinu, kdy jsem si s nim sla lehnout jinam.
Vecer davam UM, vcera jsem na radu babičky dala kasi, stejne se vzbudil.
Muze to byt tim, ze ho ted davam po obede spat do postýlky? Driv taky chodil spat po o, ale jen na chvilku do kolibky, na 30 minut max, ted ho davam do pokojiku, zatahnu žaluzie a spi i 2 hodiny.
Zuby zatim nic, nic ho netrapi evidentne podle toho sirokyho úsměvu :mrgreen: jenom se mu proste nechce spat, ale me jo. Co to je? Spurt? Moc vjemů?
Vim, ze nektery mamky vstávají co dve hodiny a napíšou mi, ze muzu bejt rada za tohle, ale to neni uplne to, co bych se chtela dozvědět ;)

Dekuju predem za reakce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

128
11.2.16 07:47

Já myslím, že by to i mohlo být tím delším denním spaním. Mám 6 měsíčního, sice kojeného, ale to je asi fuk a když si pospí přes den víc jak 3 hodiny, tak ten noční spánek stojí za prd. Jestli ale chceš, aby měl přes den delší spánek, třeba ty 2 hoďky, tak ho ale zkus dávat večer spát pozděj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
128
11.2.16 07:52

Někde jsem četla, že dětem po půl roce by mohlo stačit 13 hod. spánku za den :kytka: ale každé dítě je jiné a chce to vyzkoušet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
11.2.16 07:53

@sisk vitej v klubu :D naše sestimesicni je navlas to stejne. Pomohlo nechat spát po obědě Max do 14h. Ale to odpoledne je sakra dlouhé :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
11.2.16 07:57

Ja vim, ze jsem hrozná, ale fakt potrebuju, aby sel po o spat, abych se treba i ja najedla nebo jen tak sedela a tupě koukala a nemusela u toho zpívat Andulko Safarova, husicky nemas doma a do rytmu mlátit chtastitkem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
11.2.16 08:08

Ahoj :) tak to můj 9 měsíční rošták prospí přes den klidně i ty 4 hodiny, a celou noc spí. Od 20 hod. do 5, kdy dostane jídlo a pak spí klidně až do 7:30. Ale zjistila jsem, že když odpoledne spí déle než do 15 hod. v noci je pak vyspanej a řádí, přesně jak píšeš klidně už od 5 a nezabere. Takže dávám spát 2-3 hodiny od ranního probuzení, to prospí klidně i 2 a půl hodiny :D a pak okolo 14 hodin podruhé. Od 15 hodin ho držím vzhůru a ve 20 hodin my usne do 10 minut :lol: Ale měl i období, kdy spal hůř. Ty trvala cca 2 týdny a pak se zase všechno srovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1987
11.2.16 08:12

Ještě dodatek, cca minulý týden byl malej na hlídání u babičky a ta ho nechala spát do 16:30. V noci se mi pak probudil v 1, kdy jsem se ho snažila marně uspat. Do 4 do rána jsem pak strávila s malým v obýváku, aby se přítel vyspal do práce, malej si hrál jako by byl den :zed: a já pak byla i další den nepoužitelná. Takže u mě zabralo ho od těch 15 hodin držet vzhůru, do večera utahat a pak rychle vana, mlíko a spát :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
11.2.16 08:20

Holky diky za rady, vcera mi spal 14-16, tak je to asi logicky. Ted vytuhnul, asi ho to nocni řádění zmohlo :)
Zkusim dnes udržet vzhuru, spi mi totiz jeste mezi 17-18 pul hodinky, tak to mu zatrhnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
11.2.16 08:38

No ono po tom půl roce mě přijde, že se to celý pos… :mrgreen: určitě bych ho nechávala nenechávala spát před večerních spánkem aspoň čtyři hodiny, aby byl unavenej, ale musíš jako počítat, že ti nebude vyspávat, ale že třeba bude vstávat v šest…to bohužel je u dětí normální…a ty kdybys šla spát třeba v osm, tak taky bude v šest krásně vyspaná :nevim: takže jestli potřebuješ nutně spát do osmi, tak jedině posunout spánek - aby nešel spát v osm, ale v deset :nevim: z toho mě osobně by šlehlo, protože já dávám spát v půl osmé a do deseti až jedenácti uklízím jak blbec to, co jsem nestihla přes den :mrgreen: :mrgreen: my jsme po tom půl roce skoro dva měsíce bojovaly s režimem, ale teď to máme krásně ustálený, tak ať to taky máte brzo v pohdoě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20301
11.2.16 08:56

@sisk Na nějaké velké čachrování se spaním je podle mě ještě malý. Na to první spaní bych mu nesahala, ale spíš se snažila, aby mezi tím podvečerním a nočním spaním měl alespoň 2-3 hodiny bdění (I když záleží na dítěti, jak dlouho vydrží bdělé a nepřetažené).

Ale taky se může stat, že to nepomůže a budí se separačkou, nebo se mu mění věkem kvalita spánku (už není tak hluboký a snáz h něco vzbudí), nebo se budí díky nabytým mororickým dovednostem… Důvodů jsou mraky, děti to mají různě. Ale nebpj, nejpozději až půjde do školky, tak ho budeš z pelechu ráno lámat heverem. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24Martina
11.2.16 09:17
@Svistice píše:
@sisk Na nějaké velké čachrování se spaním je podle mě ještě malý. Na to první spaní bych mu nesahala, ale spíš se snažila, aby mezi tím podvečerním a nočním spaním měl alespoň 2-3 hodiny bdění (I když záleží na dítěti, jak dlouho vydrží bdělé a nepřetažené).Ale taky se může stat, že to nepomůže a budí se separačkou, nebo se mu mění věkem kvalita spánku (už není tak hluboký a snáz h něco vzbudí), nebo se budí díky nabytým mororickým dovednostem… Důvodů jsou mraky, děti to mají různě. Ale nebpj, nejpozději až půjde do školky, tak ho budeš z pelechu ráno lámat heverem. :lol:

Nás chodí do školky od září a heverem tahá on nás kolikrát už před 6 rano :zed:.A mala se taky v noci budí, směje se a dělá blbiny.Fakt super ve 3 rano :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1776
11.2.16 09:23

Blby je, ze tatinek chodi domu az kolem 23h, takze kdyz ho chci videt, tak musim pockat. Stejne dam malyho spat kolem 19, pak to tu musim dat do poradku :lol: no a spat jdu kolem pulnoci a to teda ve tri vyspana nejsem (narozdil od mladyho :mrgreen: )
Dekuju za rady, dnes zkusíme dat po o spat max do 14 a pak si budem hrat no. A uvidí se.
Na druhou stranu si rikam, ze spal 4 mesice celou noc, jednou se to muselo zlomit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20301
11.2.16 09:36

@sisk Jsi si ho blbě naučila. :lol: Jsou přeci matky, kterým děti spí už od šestinedělí celou noc až do puberty, protože ONY to to dítě NAUČILY. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
11.2.16 09:47

@Svistice ha :mrgreen: presne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
11.2.16 10:35
@24Martina píše:
Nás chodí do školky od září a heverem tahá on nás kolikrát už před 6 rano :zed:.A mala se taky v noci budí, směje se a dělá blbiny.Fakt super ve 3 rano :lol:

Dcera přišla s heverem dneska v 5.20 :lol:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama