Reklama

Najednou se mi zdá hloupější :/

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 23:18
Najednou se mi zdá hloupější :/

Pěkný večer, chtěla bych se zeptat, zda někdo z Vás má podobnou zkušenost…
Syn teď začal chodit do 3. třídy, dostal se na výběrovou školu. Vždy byl chytrý, občas mu z pusy vyletěla nějaká hloupost, ale vždy logicky dovozoval, skvěle si pamatoval, sám se naučil ještě před školou číst a počítat (včetně násobení), nikdy jsem se s ním nemusela učit (do konce 2. třídy jsem mu s úkoly pomáhala tak 4× za celou školní docházku)… Od září ale mám pocit, že je hloupější, nebo spíš podprůměrný, nechápe věci (třeba zadání domácích úkolů), často (nebo spíš většinou) plácne nějakou blbost, nesmysl, nedá se s ním moc bavit o normálních věcech, paměť má horší… Myslíte, že je to fáze? Že by to mohlo přejít? Nebo mám začít hledat příčinu? V čem by mohla podle Vás spočívat?

Prosím anonym, jinak smazat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 23:21

Ještě dodám, že ve škole je spíš oblíbený, má hodně kamarádů, je to extrovert… Nezdá se mi, že by mohl být problém tam.

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 26.09.18 23:23

Spočívá to v tom, že v okamžiku, kdy měl dávat pozor mu začaly ujíždět vagonky až mu ujel celý vlak…

Jenže on o tom nevěděl, protože si myslel, že stále umí…

Ono to učení začíná být právě v té třetí třídě dost náročné.

Smířit se s tím, že je průměr a začít se s ním učit, co jiného…

Tarinka
Echt Kelišová 8203 příspěvků 26.09.18 23:26

On teda ted zmenil skolu? Mozna je toho na nej moc… mozna i po prazdninach, mozek je zahlcen novymi podnety, at chodi hodne ven, se vybehat, at nesedi u pc a tv, jinak vsichni rikaji, ze ve treti tride je uceni hodne, ze uz je to tezsi, tak to je taky moznost

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 26.09.18 23:27

Celý mi to přijde vtipný, ale moje rada zní: nech ho být dítětem. Mělas zbytečně velká očekávání. Hodně dětí je bystrých, čtení a počítání před první třídou je víceméně standart. Co od něj čekáš? Touhle svojí frustrací ho akorát zablokuješ, neposune se dopředu ze strachu, že bys zase byla nespokojená.

zrcadlo
Kelišová 6746 příspěvků 26.09.18 23:29

Nenaučil se asi „učit“, šlo mu to samo a teď si možná odmítá připustit, že by se měl v hodině soustředit, jinak už si to sám neodvodí. Loni se třeba mohl koukat hodinu z okna a pak za minutku udělat úkol, jehož zadání pochopil hned, letos se kouká z okna a pak neví :nevim:
Taky to může samozřejmě být tím, že se prostě rozvíjel rychle, ale nepokračuje to tak, jak si představuješ (ani z dítěte, které v předškolním věku násobí, nemusí být génius). Ale jestli byl fakt tak chytrý, že si sám odvodil matematické zákony, naučil se číst bez nějakého drilu, tak si myslím, že minimálně ZŠ by v klidu s jedničkama zvládnout měl a bude to fakt jen otázka nezaměřeného soustředění.

beruska777
Kecalka 282 příspěvků 26.09.18 23:32

Neřekla bych hned že je hloupější, ale spíše bych řekla že se nesoustředí jako předtím. Asi bych zkusila nějaké cvičení na soustředění a prostě mu teď pomáhala s úkoly, aby se na ně soustředil a aby mohl naskočit zpět do rozjetého vlaku, ještě je čas se do toho dostat, školní rok teprve začal.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 23:43

@Tarinka Školu neměnil, sám ven úplně ještě nemůže, bydlíme ve velkém městě. Ale chodí na sportovní kroužky, které si sám vybral. Zrovna dnes jsme byli jezdit na kole, a pak si sám došel na hodinu do knihovny. Počítač má, ale neotevře ho, co je rok dlouhý (nemá potřebu). Má mobil (a hry) a na něm má povoleno 1/2 hodiny denně. Je pravda, že léto u babičky trávil u TV a právě mobilu (babička pracuje z domova a nemá moc času), nad čímž jsem moc neměla kontrolu… Trochu mozkorna, pravda, ale bohužel jiné hlídání není možné. Dovolenou jsme si odbyli ještě před prázdninami a tábor ani víkendy se mnou nestačily.

LaPaloma
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 26.09.18 23:58

Já bych se s ním začala učit, aby uměl, co má umět. Nebo dohlédla, aby se připravil do školy sám. Pokud bys měla pocit, že se jedná o schopnost soustředění - koncentrace na zadaný úkol, tak od matky dítěte s ADHD jsem se dozvěděla, že dává dlouhodobě dceři kapsle s rybím tukem, které mají positivní vliv na rozvoj mozku. Té matce prý doktoři řekli, že někdy u dětí nedojde k rovnoměrnému vývoji v mozku - jedna strana je pozadu - a z toho vznkají různé poruchy. Tím bys asi neuškodila, pokud není alergik na ryby.

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 27.09.18 01:34
@Anonymní píše:
Pěkný večer, chtěla bych se zeptat, zda někdo z Vás má podobnou zkušenost…
Syn teď začal chodit do 3. třídy, dostal se na výběrovou školu. Vždy byl chytrý, občas mu z pusy vyletěla nějaká hloupost, ale vždy logicky dovozoval, skvěle si pamatoval, sám se naučil ještě před školou číst a počítat (včetně násobení), nikdy jsem se s ním nemusela učit (do konce 2. třídy jsem mu s úkoly pomáhala tak 4× za celou školní docházku)… Od září ale mám pocit, že je hloupější, nebo spíš podprůměrný, nechápe věci (třeba zadání domácích úkolů), často (nebo spíš většinou) plácne nějakou blbost, nesmysl, nedá se s ním moc bavit o normálních věcech, paměť má horší… Myslíte, že je to fáze? Že by to mohlo přejít? Nebo mám začít hledat příčinu? V čem by mohla podle Vás spočívat?

Pochopila jsem, že Tvůj syn v tomto roce změnil školu, je to tak? Pokud ano, vysvětluje se tím mnohé - za prvé a především, najednou se změnily podmínky a on se nedokáže flexibilně adaptovat. Nemuselo nutně dojít k zásadnímu zvýšení nároků - jen se prostě změnila situace, věci se dějí jinak, než jak byl on zvyklý bezproblémově fungovat…

Druhá věc je ta, která tu zazněla a kterou rodiče většinou nechtějí slyšet - na výběrovou školu se možná dostalo dítě, kterému se sice podařilo splnit přijímací zkoušky, ale v celkovém pohledu na takovou školu nemá. Protože „výběrová škola“ není jen o přijímačkách, ale také o další perspektivě dítěte na takové škole. Dítě, které je na ZŠ prospěchově nadprůměrné a jehož rodiče získají dojem, že tím pádem je „výběrové“, může na výběrové škole reálně propadat, protože tam se najednou ocitne v „jiné vzdělávací dimenzi“.

A třetí věcí je věk - chlapec se dostal do období lehce před pubertou, kdy začíná lehce vzdorovat, nechce se mu některé věci dělat, řešit… natož s mámou… změnou školy ještě o to víc duševně poposkočil… i to může mít velký vliv.

Příspěvek upraven 27.09.18 v 07:35

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15372 příspěvků 27.09.18 04:01

@BohunkaP dovolila bych si lehce nesouhlasit s tím, že nemá na takové škole co dělat. Má, jen se prostě dostal z prostředí, kde se nemusel snazit mezi děti, kde se již snažit musí. Většina těchto dětí na škole předtím mělo samé jedničky bez většího úsilí, na výběrové škole se prospěch roztáhne přes větší známkové rozmezí. Jen to musí dítě včas zpozorovat a rodič tento fakt přijmout. Úkoly budou náročnější, vždyť proto ty děti na tu výběrovou školu jdou.

Halamka
Závislačka 3566 příspěvků 1 inzerát 27.09.18 05:16

Dcera umělá také číst před nástupem do první třídy. Byla vždy chválena třídní a vůbec první třída na pohodu. Druhá ještě také. A asi získala pocit, že není třeba snahy, protože ji to jde samo a také ve třetí nastal zlom. Teď je v páté a ví, že už je třeba mnohem větší pozornost ve škole a příprava doma.

terinka4444
Hvězda diskuse 67158 příspěvků 27.09.18 06:09

Ve třetí třídě často nastává zlom. Říkala to i naše učitelka. První třída je taková prostě životní změna pro ně, na druhou stranu spousta dětí ty základy zná, piplají se s nimi, zajíždějí jim tempo, takže se tam snadno vyniká. Druhá třída je taková pohodovka a ve třetí třída začíná být náročnější. A on prostě jen nezvládá. Zvláště je-li na výběrovce, kde třeba mohou jet ještě rychleji a očekává se, že to lépe zvládnou. Nezbývá, než se s ním prostě začít připravovat a naučit ho, jak se učit.

nozu
Extra třída :D 11571 příspěvků 27.09.18 06:11

ve treti tride nastava vyrazna potreba ucit se. druha trida je v podstate opakovani a utuzovani uciva z prvni tridy a ve treti tride nastupuje velky objem noveho uciva. u spousty veci je potreba memorovat a hodne je cvicit. budete muset nastavit jiny rezim pripravy do skoly a budes se muset se synem ucit. jinak to nejde.

BohunkaP
Extra třída :D 14935 příspěvků 27.09.18 07:36

@Cuddy , ano, máš pravdu - z příspěvku mi vypadlo jedno podstatné slovíčko („možná“), už jsem to napravila a v příspěvku doplnila.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >