Roky nekomunikovali a ajednou se všichni můžou zbláznit

Anonymní
12.11.19 14:39

Najednou se všichni můžou zbláznit

Ahojte, hned na začátku upozorním, že Anonym je z důvodu úcty k rodině. Chtěla bych spíš na danou situaci znát pohled někoho kdo není přímo součástí mého života, proto může mít lehký nadhled, ne jako já už rozjetou averzi :-).
Asi před 12 lety jsem se odstěhovala z maloměsta do Prahy (vzdálenost přes celou republiku). Našla si suprové práce (teď na tu poslední jsem opravdu pyšná), přítele a otěhotněla :-). Za celých 12 let za mnou nikdo z mé rodiny a známých v Praze nebyl. Přes tunu pozvánek, prosení nic. Má sestra za mnou byla jednou v nemocnici, ale to jsem se jí zrovna strefila do termínu, kdy sem jela jednou do divadla, což mi také připomnělo, že i má matka či sestřenice minimálně jednou ročně v Praze byli na nějaké té události (jedna mi poslala SMS jééé ahoj jsem v Praze dojdi, mám 30 minut čas před koncertem, druhá mi řekla že neměla čas ani napsat :zed: ). Odjakživa můj pobyt v Praze např. moje máti bojkotovala, nikdy neřekla jsem pyšná jakou máš práci, jsem pyšná co jsi dokázala, já dojela do Prahy pouze s batohem oblečení a teď mám svůj byt a jsem nejspokojenější, vždy mi jen říkala že je mě „ho*no co potřeba v nějaké Praze“.
Teď jsem otěhotněla a všichni se můžou zbláznit. Najednou mi denně volají, že dojedou. Ale typem: „ahoj, příští pátek všeci dojedem i s děckama, připrav spaní, čau“. Tohle mi došlo od jedné sestřenice, s kterou jsem se tak cca rok a půl neviděla, jediná naše komunikace je SMS na Vánoce a narozeniny, kdy z její strany ještě o týden později, s omluvou že zapomněla. Dokonce když zjistila že jsem v tom, nabízela mi k odkupu nějaké věci, co mě zarazilo, že mi třeba prodávala hračky a oblečení co dostala ode mě pro svého mladého :-),
Za ty roky jsem si prostě zvykla že za náma nikdo nejezdí, máme svůj klid. Teď celé těhotenství mi není opravdu moc dobře po zdravotní stránce. Denně mě někdo budí aby se zeptal jak mi je, denně mi chodí x SMS jak mi je (ano, už mám zaplé letadlo :-)) Ale co mě děsí nejvíce je, jak se všichni domlouvají, že dojedou ke mě hned po návratu z porodnice. Je to pro mě tak stresující, že jsme se s manželem už i dohodli, že to, že se nám narodí dítě, oznámíme všem týden po návratu z porodnice a s textem: prosíme návštěvy aby se seznamovali s naším dětátkem po šestinedělí. Je to blbý, ale já už nevím jak jinak vysvětlit, že opravdu tady nikoho nechceme. Nepotřebovali jsme je do teď. Všichni jsou z toho už teď naštvaní, že odmítám návštěvy, i přesto že jim říkám to, co Vám tady…

Tak mi řekněte opravdu jsem tak špatný člověk já? Moje máti říká: vlastní dceři jsem nakoupila věci pro mimino a vlastní dcera zakazuje vidět mé vnouče. (ale to řekla vlastně i sestře, když se v 7 večer ozvala že jede na návštěvu a sestra jí napsala, že přece byli domluvené na 1 odpoledne, ale že nedojela, tak v tuto hodinu už děti spí, tak se urazila a nemluvila s ní asi týden :-))

děkuji za přečtení a názor

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
12.11.19 14:44

Neměla bych zájem. Tvl připrav spaní, čau, to se ti lidi zbláznili ne :mrgreen: odkup věcí co jsi sama darovala je třešnička na dortu. Trochu mi to připomíná situaci, kdy jsem se odstěhovala do zahraničí. Lidi co mě deset let neviděli najednou hrozně moc chtěli přijet, aby mě, skvělou kámošku, viděli :mrgreen: samozřejmě bych zařídila nocleh pro ně i jejich partnery či kamarády :mrgreen: po mé odpovědi už se nikdy neozvali

• Citovat
  • Nahlásit
3961
12.11.19 14:47

:mrgreen: jako fakt?
tu už člověk máločemu může věřit :-)
oznamovat porod dítěte po týdnu je dost přes čáru! ale k té radostné zprávě bych to o dodržení šestinedělí a klidu prostě napsala…

vrchol neslušnosti je se někam pozvat na spaní.. zve ten, u koho má spaní probíhat..
hele, ono na vše jsou vždy dvě strany, doteď se neozývali a najednou by se ti tam chtěli všichni nakvartýrovat na spaní, tak to oboje jsou prostě extrémy!!
a té sestřenici, co se skoro ani neznáte s tím spaním bych odpověděla, že nevím, o jakém spaní mluví :mrgreen: v tomto případě bych se s tím fakt nemazala :mrgreen: :mrgreen:
asi to máte v rodině celé blbě nastavené..
já se teda k našim a oni ke mně hlásíme týden předem :mrgreen: a to ještě spíme u bráchy (tam se hlásíme měsíc předem kvůli službám) a je to max. 2× za rok (platí i naopak), jinak si ale hodně voláme a píšeme..
na dlouhé spací návštěvy prostě není nikdo moc zvědavý :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
12.11.19 14:48

No mazec teda. Úplně tě chápu. Řekla bych, že nemám místo a jezdila bych na návštěvu já k nim. Výhoda by byla, že bych se mohla kdykoliv sbalit a jet domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
12.11.19 14:50

Sestrenici bych na tu sms o spani asi napsala neco jako: Cau, mate to zajednano v hotelu na staromaku na tve jmeno. Cena 3000 Kc/osoba/noc, muzes platit i kartou. Když budete mit chvilu mezi prohlizenim prahy tak se ozvete a muzeme se sejit v niake restike na kafe když budu moci.

Asi tak. To by takovych lidi bylo, co si myslí že se z nic každy po**re když se jednou za let ozvou jakoze na navstevu _:D

Příspěvek upraven 12.11.19 v 14:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
12.11.19 14:50

Chudáku, já bych je zabila. :mrgreen: Jak to dopadlo s tím spaním? Já bych jim asi odpověděla něco ve smyslu, jestli se nezbláznili. 8o Nečetlas náhodou Veselí od Radky Třeštíkové? To mi připadá jako tvůj námět. Prostě ti asi tvoje maloměstská rodina závidí a nepřeje - typické maloměšťáctví. :mrgreen: Možná z tebe cítí nějaké opovržení. :nevim: A co jim začalo hrabat s těhotestvím, to nevím teda. Předpokládám, že s miminem to chvíli bude ještě horší - vytrpíš x návštěv s roztomilouškým šišláním…a za rok si zase nikdo ani nevzpomene. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19406
12.11.19 14:51
@katintheBOx63 píše:
Sestrenici bych na tu sms o spani asi napsala neco jako: Cau, mate to zajednano v hotelu na staromaku na tve jmeno. Cena 3000 Kc/osoba/noc. Když budete mit chvilu mezi prohlizenim prahy tak se ozvete a muzeme se sejit v niake restike na kafe když budu moci.Asi tak. To by takovych lidi bylo, co si myslí že se z nic každy po**re když se jednou za let ozvou jakoze na navstevu _:D
:potlesk: :potlesk:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
12.11.19 14:51

Ja bych se na ne vsechny vy**ala :lol: nikdo za tebou nejezdi, a ted kvuli mimi hned vsichni strasne hodni? :potlesk: prozivame ted spolu to same :lol: mam dve tety, se kteryma jsem se moc nevidala.. Jedna z nich vzdy brala moji sestru na koncerty, do prahy na vylety atd.. Kdyz jsem chtela jet s nima, vzdycky rekli, ze neni v aute misto, pritom tam jeli na dva dny tri lidi :lol: vzy me ignorovala, nemluvila se mnou, nepsala mi, nic.. Ted? Potka me v obchode, strasne mi gratuluje a chve abych za ni prisla, chce se videt, objimala me, pusinkovala, strasne nadsena.. Druha teta jakby smet..pomlouvala me, ze nemam pry rada svou mamku :lol: nepsala mi, nebavila se se mnou, poslala jsem ji svatebni kolace, nepodekovala, neodepisovala mi na smsky, neposlala ani gratulaci, doufala jsem, ze aspon na svatbu dorazi do kostela a ono nic ;) a kdyz zjistila, ze jsem tehotna, porad mi posila na messsnger zpravy tipu jak se mam, kdy se stavim, ze je stastna, porad a porad mi pise, a vis co? Ani za jednou neprijdu. Ja se nedam. Nikdo ze me vola delat nebude. A to nemluvim jen o nich.. Je jich vice :lol:
Zakladatelko, a ty jsi za nema dojizdela? Nebo jste se vubec nevidaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5352
12.11.19 14:55

No a není to tím, že kdyz jsi pracovala, tak na pozývání návštěv nebyl čas? Já taky doufám, že ségru uvidím častěji až otěhotní…teď má šílenou pracovní dobu,.plno akcí o víkendech, lítá pracovně do zahraničí…
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13003
12.11.19 14:58

Tyjo, to je mazec. Já bych na zprávu „připrav spaní, čau“ odpověděla „nehodí se mi to, čau“ 8o Smiř se s tím, že před příbuznými budeš za zlou a lakomou a zpracuj to v sobě, aby Ti to bylo jedno. A o tom šestinedělí jim to klidně napiš, každá nemá náladu na procesí návštěv. Držím palce, ať se to vyřeší k Tvé spokojenosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
12.11.19 15:06

Ja jdu v úterý na řez a vsem v okolí jsem natroubila vcas, ze do nového roku nepřijímám návštěvy. Chci mít klid. ale moje rodina je normální 😁

• Citovat
  • Nahlásit
9
12.11.19 15:10

Ty bláho, teda čeho všeho jsou lidi schopní. Jestli se sestřenice sama pozvala, ať si najde ubytko nebo jak tu někdo vtipně psal, že ho má zajištěné za 3000 na noc :-D jinak budeš mít z bytu hotel, to ti zaručuju.
Chápu, že po 6nedělí chcete být sami a ne okupovaní v bytě, kde by se tvých příbuzných nahrnulo ani nevíš kolik, holt, když už se teď chovají takto, tam nemůžou čekat včas informaci o narození potomka.
Prostě když je ti špatně nebo chceš spát, telefon režim letadlo nebo vypnuté zvonění, to zachrání, stejně to tak budeš nejspíš dělat i po narození dítěte, aby se ti pořád nebudilo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13003
12.11.19 15:12
@lebambule píše:
Ja jdu v úterý na řez a vsem v okolí jsem natroubila vcas, ze do nového roku nepřijímám návštěvy. Chci mít klid. ale moje rodina je normální 😁

Jestli všechno půjde, jak má, tak porodím v únoru a už teď se trochu těchhle situací děsím. My máme fajn rodinu, ale takovou hodně soudržnou, z mimina jsou všichni vyplesklý… a já nechci nikomu v ničem bránit, rozhodně nechci urazit budoucí babičky… ale taky mám ráda svůj klid a neumím si představit, že tu bude věčně někdo nalezlej :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 15:19

@Anonymouska já jezdím „domů“ cca co tři měsíce. Naposledy jsem byla doma teda v září a to jsem všem oznamovala že je to naposledy, protože nedávám tu cestu. Vídám se jen s tou jednou a sestrou. Ta co mi prodávala ty věci, tak se se mnou domluvila ať se přijdu podívat na kočárek. Tak jsem k ní v tom září chtěla teda zajít, (tři dny předem jsme se domluvili). Když jsem k ní chtěla jít, zrovna u nás byla její máti a ta mi řekla že je přeci už druhý den na horách :D

Nevím no, když jsem byla malá a než jsem se přestěhovala byli jsme všeci strašní kamarádi, návštěvy a tak. Jejich dětem jsem posílala dárky na Vánoce a na narozeniny do teď. Asi jsem naivní :-(

Když jim řeknu že do teď nedojeli, odvětí že přeci mají děti… joo ale 4 roky, co předtím? když jsme ještě byly mladé a mohly pít…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 15:20
@lebambule píše:
Ja jdu v úterý na řez a vsem v okolí jsem natroubila vcas, ze do nového roku nepřijímám návštěvy. Chci mít klid. ale moje rodina je normální 😁

A jak si jim to napsala? Co ti odpověděli? :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat