Najednou vynechat dokrm - dělám dobře?

114
5.11.20 18:51

Najednou vynechat dokrm - dělám dobře?

Ahojky, právě kojím nově po hodině a půl, tak jsem dostala strach… Mám šest týdnů staré mimčo, které se krmilo pravidelně co tři hodiny, v noci vydrží na opakovaně i čtyři. Vždycky jsem zvážila, nakojila, zvážila a do 120 ml (doporučení od laktační poradkyně) jsem dokrmila odstříkaným MM přes prst a stříkačku. Pak jsem odstříkala a čekala na další kolo…
Dneska jsem podlehla příteli a mamce, kteří tvrdí, že takhle to dál nejde… Prý nikdo jiný neváží a všichni prospívají, nemám ho budit co tři hodiny, že takhle přestanu kojit…
Takže jsme bez dokrmu a je to děs.. Malý vysaje tak 70, je chvíli v pohodě a do hodiny a půl řve hlady. Zase asi potáhne, vytáhne asi 50, usne u prsu a pokračujeme v pokusu bez dokrmu.
Přiznávám, že na tomhle systému je pohoda, že neodsávám, vždycky to zabralo čas a když prcek nespal, tak musel být v postýlce, abych já mohla držet odsavačku.
Jenže v tomhle hodinu a půl dlouhém čase se on krmí půl hodiny.. :zed:
Myslíte, že si mám prosadit dokrm? Nebo vydržet dýl a čekat, že se chytne??
Jsem hrozně unavená, spát ani ne hodinu je pro mě málo, pak jsem na miminko nevrlá, nesoustředím se a dělám chyby. :nevim:
Jinak do teď v pohodě přibírá a prospívá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25201
5.11.20 18:53

Nevim, mě kojené nikdy dýl jak dvě hodiny nevydrželo kromě noci :nevim: takže za mě. ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
5.11.20 18:59

Vydrž :srdce: Upraví se to, vážení miminka je zbytečný stres.
Je už dost velké na to, aby se pořádně napilo, ale musí si na nové podmínky zvyknout. Bude dobře, uvidíš!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 19:08

@pikola A jak to děláš se spaním?? Já už :zed: jednou vytuhla při kojení a tak tak jsem zastavila jeho pád z kojicího polštáře… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
5.11.20 19:17

Zkus kojit vleže na boku, za miminkem mít zábranu (hnízdo/polštář). Pak můžeš kojit v polospánku :)

A na vážení pozor - koupili jsme drahou váhu, ale když na ní malý neležel úplně v klidu, vážila si co chtěla. Ve dvou váženích hned po sobě byl rozdíl i 40 g, takže než jsem to zjistila, tak jsem kolikrát zbytečně plašila, že pije málo..hlavní je, jestli bude syn přibírat, jinak bych kojila na požádání, klidně i po té hodině a půl :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
719
5.11.20 19:20

Kojím co dvě hodiny i teď už čtyřměsíční miminko 🙂. V noci netuším, spíme spolu v posteli u prsa. Jinak já si myslím, že jsi udělala dobře, laktace se rozjede. Pro orientaci bych vážila třeba jednou denně, pak jednou týdně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 19:31

@aanysek @K92 A to se nebojíte, že ho zalehnete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
5.11.20 19:37

@Lizzie001 kolem šesti týdnů je růstový spurt, takže může chtít pít častěji. Já tedy kojím po max dvou hodinách půlroční ve dne v noci. Mám ji v postelí, v noci vyhodím prso a spíme dál, jinak bych byla mrtvola. Neboj se zalehnutí, pokud nebudeš zfetovana nebo opilá, je prakticky nemožné dítě zalehnout, jen ho neměj v zavinovacce (pevně zavinuté).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
719
5.11.20 19:38

@Lizzie001 ne, už to tak dělám s druhým dítětem 🙂. Z jedné strany postele je zábrana a mezi mnou a manželem kojící polštář. Dodrzuji pravidlo, že ležím vždy čelem k dítěti (akorát střídám to, na jakém boku ležím) a nikdy ho nepřikrývám peřinou (má svůj spací pytel). Moje druhorozené má teď čtyři měsíce a probděla jsem noc naposledy v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25201
5.11.20 20:09
@Lizzie001 píše:
@pikola A jak to děláš se spaním?? Já už :zed: jednou vytuhla při kojení a tak tak jsem zastavila jeho pád z kojicího polštáře… :zed:

Kojím v leže, občas usnu :nevim:. Malýmu je teď rok, budí se i tak co 3 hodiny, někdy míň, první spala celou noc od 8m :jazyk:
Z postele mi spadl teda jednou a to k ránu když už se uměl otočit. Jinak nikdy, když vím, že už si ho v posteli k ránu nechám, přehodím ho doprostřed, protože kojím jen z jednoho prsa a to leží na kraji. Někdy se vzbudím za půl hodiny a dám ho vedle do postýlky co má u naší postele, jindy třeba za 2 hodiny :*

KOjení není zadarmo, ale když si představím, že bych v noci pokaždý musela vstát, udělat mlíko, dát mu ho, pak krknout, uspat tak zlatý kojení :mrgreen: usne u kojení, krkat nedávám a nazdar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
5.11.20 20:31

@Lizzie001
Já jsem taky musela syna budit každé dvě hodiny na kojení, byl hodně spavý. Těžká novorozencká žloutenka. V noci jsem ho budila každé 4 hodiny :lol: dříve to nešlo mě.. A taky mi všichni říkali, nebuď ho zvykne si na to. No má 7m a budí se 2× za noc na cici 10minut protáhne a spí :). Jinak to, že kojíš půl hodiny je normálni.. Je mu teprve měsíc a půl. Vydržet a kojit na požádání, mléko se tvoří podle poptávky, takže ono se vytvoří, neboj se nic. A já jsem malého také nevazila a to měl velký úbytek na váze… A teď má téměř 9kg..v sedmi měsících je to kus chlapa :lol: tak přeji krásné a dlouhé kojení. Jo a i teď kojím přes den po dvou hodinách :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 20:38

@DeeSocialWorker @K92 Holky, máte můj obdiv, můžu zkusit ho dát k sobě, ale bojím se, že jstmem tak mrtvá, že bych si ho nevšimla… On má pět kilo a já po porodu skoro metrák. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 20:39

@pikola Nedáváš krkat? Nebojíš se zvracení?  :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
5.11.20 20:40

@Pepinka23 A jak to děláte přes den, když chceš jít třeba na procházku, na plavání nebo tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25201
5.11.20 20:45
@Lizzie001 píše:
@pikola Nedáváš krkat? Nebojíš se zvracení? :think:

Občas si ublinkl, ale jinak byl ok, obě děti tak mám.
Když jdeš na procházku tak prostě přinejhorším nakojíš, před plaváním nakojíš, po něm :mrgreen: se naučíš. Blbý je to v zimě s oblečením, ale všechno jde.
A neboj, nezalehneš ho. A nevaž, má 5 kg, není to žádné kuřátko ;) Musíš jít prostě cestou nejmenšího odporu, aby ses taky vyspala. Ony to ty děti přežijou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama