Nájem, kde na něj vzít kvůli koroně

23.5.20 15:11

Nájem, kde na něj vzít kvůli koroně

Zdravím, jsem s 2 letou dcerou na rodičovské dovolené, bydlíme v Praze v nájmu s partnerem který pracuje v gastronomii. Od března jako většina lidí z gastra dostal ponizenou mzdu, minulý měsíc jsme zvládli zaplatit nájem i ostatní poplatky, ovsem tento měsíc ne, dostal méně než třetinu platu. Já s rodicakem už bydlení vůbec neutahnu.. Majitelku bytu jsme vyrozumeli že bohužel nemáme na zaplacení, to by pak nezbylo na jídlo a jiné placení, takže zaplatíme snad další měsíc oba nájmy najednou.
A teď otázka : lze se odvolat někam, třeba grant, nadace, úřad práce… kdo by pokryl placení nájmu kvůli korone?

Děkuji předem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7163
23.5.20 15:17

Brigáda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1628
23.5.20 15:18

V každým druhým obchoďáku berou, divila bych se kdyby v Praze nebrali brigádníky..a jinak nikdo ti na najem nedá..

Příspěvek upraven 23.05.20 v 15:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13043
23.5.20 15:19

Na úřadě práce zažádejte o doplatek na bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3616
23.5.20 15:19
@Doubravka87 píše:
Zdravím, jsem s 2 letou dcerou na rodičovské dovolené, bydlíme v Praze v nájmu s partnerem který pracuje v gastronomii. Od března jako většina lidí z gastra dostal ponizenou mzdu, minulý měsíc jsme zvládli zaplatit nájem i ostatní poplatky, ovsem tento měsíc ne, dostal méně než třetinu platu. Já s rodicakem už bydlení vůbec neutahnu.. Majitelku bytu jsme vyrozumeli že bohužel nemáme na zaplacení, to by pak nezbylo na jídlo a jiné placení, takže zaplatíme snad další měsíc oba nájmy najednou.
A teď otázka : lze se odvolat někam, třeba grant, nadace, úřad práce… kdo by pokryl placení nájmu kvůli korone?Děkuji předem :think:

Partner pracuje a na smlouvu a nebo načerno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.20 15:21
@Uslava píše:
Partner pracuje a na smlouvu a nebo načerno?

Na smlouvu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
@Doubravka87 píše:
A teď otázka : lze se odvolat někam, třeba grant, nadace, úřad práce… kdo by pokryl placení nájmu kvůli korone?Děkuji předem :think:

Hmotná nouze na socce. Proč chlap dostal jen 1/3 platu? Má mít 60 %

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10558

@Doubravka87 Mozna by vam za 2. ctvrtleti mohl vzniknout narok na prispevek ba bydleni https://www.mpsv.cz/…k-na-bydleni Je to ale jen prispevek. Cely najem za vas nikdo nezaplati. Pozadejte najemce o moznost splatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Ou píše:
Na úřadě práce zažádejte o doplatek na bydlení.

Majitelka nám nedala smlouvu o bydlení takže tam nepochodim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
23.5.20 15:22

Jak píšou holky, proč si nenajde brigádu? Manžel je doma od půlky března, vypadá to, že ještě i v červnu doma bude. Nepracoval první 2 týdny, pak si hned našel brigádu. A to bychom s penězma vyšli. Čekám ale mimčo, tak si řekl, proč nevydělat něco navíc, když by jinak seděl doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.20 15:22
@PetraJ píše:
Brigáda?

Já hlídání nemám, partner občas nějakou sežene, ale vydělá minimum, tak na benzín akorát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.20 15:23
@Ginella píše:
Jak píšou holky, proč si nenajde brigádu? Manžel je doma od půlky března, vypadá to, že ještě i v červnu doma bude. Nepracoval první 2 týdny, pak si hned našel brigádu. A to bychom s penězma vyšli. Čekám ale mimčo, tak si řekl, proč nevydělat něco navíc, když by jinak seděl doma.

V rohlíku i Amazon zkoušel, ale byl plný stav, jako cukrář nic nenašel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1628
23.5.20 15:24
@Doubravka87 píše:
Já hlídání nemám, partner občas nějakou sežene, ale vydělá minimum, tak na benzín akorát…

Vzhledem k ceně benzínu… Kleslo to šíleně. To vydělá 500 - 1000kc? 8o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
23.5.20 15:25
@Doubravka87 píše:
Majitelka nám nedala smlouvu o bydlení takže tam nepochodim :nevim:

Tak to máš Smolíka.. Twl.. Nechápu lidi,, co bydlí na černo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2062
23.5.20 15:26
@Doubravka87 píše:

Mss na hlidani partnera, ne, kdyz nepracuje…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama