Najemné bez prodloužení smlouvy

6
19.6.20 19:33

Najemne bez prodloužení smlouvy

Zdravím děvčata :) Už nevim na koho se obrátit a po telefonátu s dvouma právníkama Kteří my rekli kazdej něco jineho jsem z toho este víc na větvi. Jde o to, že ze svym synem jsem se nastehovala do bytu v roce 2018 nájemní smlouvu jsem měla na urcito na rok. V roce 2019 kdy už smlouva uplynula jsem psala majiteli, jestli mi smlouvu prodlouží a pošle… po telefonické domluvě mi řekl ano, v tu chvíli jsem byla moc rada ALE do dnešního dne mi žádnou smlouvu nájemní neposlal a ani jsem si nemohla udělat s jeho souhlasem trvaly bydliště protože na katastru nemohli najít bytovou jednotku co mam ja ve smlouvě a tak jsem se rozhodla, že už nechci byt v tomhle bytě kde nemam jistotu už kvůli synovi..za duben a květen jsem mu neposlala najem, né že bych na něj neměla ale už jsem si řekla že radsi ty penize budu mít na jiný byt kde jsem nějak chráněna a nemůže me nikdo jen tak vyhodit.Kdyz jsem mu oznámila, ze k 30temu tedy ke konci mesice se stehuju, začal co bude s nájmem tak jsem mu řekla když mi pošle nájemní smlouvu tak mu je pošlu a začal mi do telefonu vyhrožovat nejenom s nepříjemným slovi jako priklad…Nevíš skym se holčičko takhle bavíš a pod.ale i soudama a zavěsil mi. A já teď popravdě vůbec netuším co mám vlastně delat a nebo spíš na co mám právo. kolikrat jsem mu psala o najemnou smlouvu nebo jestli volal na ten katastr v čem je problém ale nic neřešil a kolikrát ani neodpovídal. Je mi to teď vše líto, ze jsem čekala tak dlouho ale v dannou chvíli to byla pro me záchrana mít byt s dobrým nájmem. Budu vám velice za vše vděčná o nějakou radu nebo zkušenost :) měj te se krásně holky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18189
19.6.20 19:37

V bytě jsi bydlela ne? Tak bys měla uhradit najemne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
19.6.20 19:44

Jo v pořádku:blush: Jen už jsem asi nechtěla riskovat, že zaplatím on mě může vyhodit ze dne na den. dekuju :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17423
19.6.20 19:45
@Misulle95 píše:
Jo v pořádku:blush: Jen už jsem asi nechtěla riskovat, že zaplatím on mě může vyhodit ze dne na den. dekuju :blush:

A ten rok predtim si to riskovat mohla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
19.6.20 19:47

Jak už jsem psala v danou chvíli jsem byla rada za ten nájem. Nechci se tady z nikým dohadovat jen jsem chtěla zjistit jak to funguje z nájemním bez smlouvy a nějaké rady nic víc :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2875
19.6.20 19:50

Slovi? Takže neplatička původem z Indie :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
526
19.6.20 19:51

Pokud s tebou neuzavrel novou s nevyzval te k opuštění bytu platí stara smlouva se stejnými podmínkami jen je prodloužena. Myslím ze stačí tak dvě minuty na google…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
526
19.6.20 19:53

Platí pravidlo, že pokračuje-li nájemce v užívání bytu nebo jiné nemovitosti po dobu alespoň tří měsíců po dni, kdy měl nájem bytu skončit a pronajímatel ho v té době nevyzve, aby byt opustil, nájem je znovu ujednán na tutéž dobu, na jakou byl ujednání dříve. Nejvýše však na dobu dvou let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2875
19.6.20 19:53
@Peta02 píše:
Pokud s tebou neuzavrel novou s nevyzval te k opuštění bytu platí stara smlouva se stejnými podmínkami jen je prodloužena. Myslím ze stačí tak dvě minuty na google…

Je to troll a fejk, problém je vylhaný, s žádným pravníkem tahle trapka nikdy nemluvila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
19.6.20 19:54

Dobře díky :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3422
19.6.20 20:03
@Misulle95 píše:
Dobře díky :blush:

Takže předpokládám, že dlužné nájemné majiteli okamžitě s omluvou pošleš, že ano?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2230
19.6.20 20:08

@Peta02
Přesně tak. Taky jsem to tak měla. Ale nájemní smlouvu mi poté pak dodal.
:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
19.6.20 20:10

Samozdrejme, ze pošlu po domluvě. Jen mě zamrzelo jeho chování vůči ty smlouvě nic víc jsem nechtěla :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9287
19.6.20 20:20
@Misulle95 píše:
Samozdrejme, ze pošlu po domluvě. Jen mě zamrzelo jeho chování vůči ty smlouvě nic víc jsem nechtěla :blush:

Po jaké domluvě? Ty nájmy mu prostě dlužíš, tak mu to doplatˇ a pak můžete řešit, co dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
19.6.20 20:27

Po domluvě že mu to najemne do nějaký doby co schválí zaplatím takhle jsem to myslela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama