Najíždění s golfkama na obrubník?

105
4.3.08 11:49

Najíždění s golfkama na obrubník?

Mám teď od kamarádky na vyzkoušení půjčený golfáč (Inglesina Zippy) a zarazila mě u něj jedna věc.

Při nájezdu na obrubník musím nohou přišlápnout zadní tyčku mezi kolečky, aby se mi předek vůbec zvedl a já na obrubník mohla najet… :( :( :(
Je to velký nezvyk od hlubokého kočárku, když u něj stačilo jen zalačit na rukojeť a předek kočárku se nadzvedl.

Jen se chci zeptat, zda je to u golfáčů „normální“, nebo jen je to moje nešikovnost? Vadí mi to hlavně u přechodu přes přechod, že než z přechodu „vyjedu“ na chodník, tak za mnou už svišní auta…

Děkuji všem, Elisssa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
4.3.08 11:57

Elisso, u všech golfek to běžné není, já mám Neonato a u těch v pohodě stačí zatlačit do madel a kočárek se celý nadzvedne.
Jednou jsem si od kamarádky půjčila golfky - už nevím, jakou značku - ale málem jsem se s nimi přerazila, musela jsem vzadu našlápnout na takovou tyčku a tím změnit těžiště kočárku, aby šel zaklonit.
Vzhledem k tomu, že golfky jsou určeny především k městskému provozu, kde neustále přejíždíš přes patníky, mi to přijde dost nepraktické a já osobně bych takové golfky nechtěla.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
4.3.08 12:17

ahojky,

máme golfky Moona a tam taky nic nesešlapuju, stačí trochu zatlačit na rukojet a nadzvedne se předek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
4.3.08 12:17

souhlas, to by me taky vykolejilo, u nasich golfek staci taky jen lehce zatlacit na rukojet - mame ABC Design Moving Light.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
4.3.08 12:25

Ahoj,
my máme Bebeconfort allegro, musím je vždycky před obrubníkem přišlápnout a pěkně mě to štve :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
4.3.08 13:29

mám obyč golfky, jezdím s nima ale málo, a taky šlapu:) neštvě mě to, ej to o zvyku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12880
4.3.08 13:36

já mám Hoco Monterio - mutant mezi gofkami a sporťákem - klasická golgová kolečka, ale spojená rukojeť. a našlapávat nemusím. jenom když vezu nákup v košíku a je to moc těžké, tak si musím pomoct našlápnutím. ;-) podle mě to je dost nepraktické, hlavně ve městě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
4.3.08 14:09

máme 5 let starý typ golfek ABC design a velice záleží na tom, jestli tam byla mladší( lehčí) nebo starší ( těžší dcerka) a taky jestli seděla, nebo ležela, pokaždé pak bylo těžiště jinde, a když tam byla starší a seděla tak ani já jsem je bez našlápnutí nenadzvihl na obrubník, ale pokud tam byla mladší tak stačilo jen zatlačit na rukojeť, a to zvládla i manželka, záleží hodně na té váze dítěte , a určitě i na typu golfek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.3.08 16:16

Mela jsem ABC Design golfky a byl to kram, kterej letel z baraku, ale prislapavat jsem je nemusela, zato jizdni vlastnosti a ovladatelnost priserna. Tak jsem je menila za Inglesinu Espresso se spojenou rukojeti a tam bylo naslapne stupatko, ale daly se v pohode nadzvednout rukojeti a funkcne i ovladatelnosti o tridu vys nez ABC.

• Nahlásit
  • Citovat
1235
4.3.08 17:21

Elisso,
musím se Zippáků zastat!
Mám právě ZIPPY a jde s nimi oproti klasickému hlubokému kočáru možná hůř najíždět na obrubník (kvůli jinému těžišti), ale že bych k tomu potřebovala šlápnout na ten prostředek, to tedy ne. Normálně je zvednu stlačením madel.
Měla jsem Zippy dva roky u prvního dítka, teď mám u druhého znovu Zippy, jelikož lepší kočár neznám, a nikdy jsem problém s najížděním na chodník neměla.
Nemáš náhodou starší typ a menšíma kolečkama? Tam by to mohlo jít hůř. Já mám novější s většíma a v pohodě, fakt nekecám :lol:
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6914
4.3.08 19:00

Ahoj,

máme Chicco CT 04 a našlapávat jsme nikdy nemuseli. Pravda tchýňka se bála pořádně zabrat u jednoho většího obrubníku (specielně jeden jedinej), aby mladýho nevyklopila, tak si našla nášlapku. Já ani nevím, kde se to našlapává:-)

P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1943
4.3.08 19:48

Elissa...... doufám, že Tě uklidním, ale je to jen o zvyku. Když jsem poprvé vyjela s golfkama /Peg Perego/, tak jsem taky musela šlapat na „tyčku“, abych na obrubník vyjela. Po pár dnech jsem si zvykla a už to bylo v pohodě. Přijde mi, že se musí vyvinout opravdu malinko, ale fakt jen malinko větší síla v rukou než u hlubokého kočáru /můj pocit/, ale rozhodně se vyjede bez problémů. Já měla golky, kde rukojeť nebyla spojená, možná to bylo i tím, u spojené rukojeti by tenhle problém snad neměl být, ale i kdyby ano, tak si opravdu myslím, že jde jen o zvyk, je to prostě jiný druh a styl kočárku....... tak dobře vyber a určitě se toho nemusíš bát. Anik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mirka755
26.5.08 09:10

mám Moon buggy 3 a najíždění na obrubník mi problémy nedělá. Je to super kočárek-lehký, skladný - prostě super

• Nahlásit
  • Citovat
81
26.5.08 09:30

Vybrala jsem si golfky PEG PÉREGO PLIKO P3, jedn z hlavních podmínek bylo dobré najíždění na obrubník, jsou dobře vyvážené a toto kritérium splňujou na 100%. Měla jsem od kamarádky půjčené obyč. golfky a po hodinové jízdě po městě jsem měla ruce odvařené, jí to ani nepřišlo asi si zvykla. Já si zvykat nechtěla, proto jsem šla do kvalitních golfáčů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.5.11 20:20

já teda moc nesouhlasím. Mám týden peg perego pliko a musím sakra našlapávat na stupátko abych je na obrubník vůbec zvedla. A to nejsem žádný střízlík. Jsem z toho pěkně zklamaná, hlavně když přecházím silnici a vidím se rychle přibližovat auto. Byla jsem zvyklá na jané slalom a nemůžu si na to našlapávání pořád zvyknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama