Nákady na insolvenční řízení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 10:49
Nákady na insolvenční řízení

Dobrý den, prosím kdo má insolvenci napište mi jakou částku jste museli zaplatit za náklady insolvenčního řízení, chceme si žádat s polečně s manželem ale právník nám zdělil že nám můžou určit až 50tis. na náklady, to bychom neměli z čeho zaplatit, opravdu bývá částka tak vysoká u každého?

Reakce:

rom.k
Kecalka 143 příspěvků 2 inzeráty 08.02.17 10:58

Záloha na náklady insolvenčního řízení se již při žádosti o oddlužení formou splátkového kalendáře neskládá, platí se od schválení oddlužení každý měsíc odměna a náklady správce, v případě společného oddlužení manželů je to 1350,– Kč měsíčně bez DPH.

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 08.02.17 11:21

A

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 11:23
@rom.k píše:
Záloha na náklady insolvenčního řízení se již při žádosti o oddlužení formou splátkového kalendáře neskládá, platí se od schválení oddlužení každý měsíc odměna a náklady správce, v případě společného oddlužení manželů je to 1350,– Kč měsíčně bez DPH.

Máme právě majetek tak kůli tomu asi nám to řekla že nemáme jisté že dostaneme splátkový kalendář, majetek není jen můj mám 1/6 rodinného domu a 1/4 lesního pozemku.

rom.k
Kecalka 143 příspěvků 2 inzeráty 08.02.17 11:57

Aha, tak tam to potom záleží na rozhodnutí soudu, potažmo věřitelů, zda bude splátkový kalendář nebo zpeněžení, ale ze zkušenosti bývá pro věřitele výhodnější splátkový kalendář, pokud dlužníci vlastní pouze takto malé spoluvlastnické podíly. A ano, v případě, že by se rozhodlo o oddlužení zpeněžením majetkové podstaty, mohli byste být vyzváni ke složení zálohy, nicméně si myslím, že to není pravděpodobné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 12:03
Děkuji
@rom.k píše:
Aha, tak tam to potom záleží na rozhodnutí soudu, potažmo věřitelů, zda bude splátkový kalendář nebo zpeněžení, ale ze zkušenosti bývá pro věřitele výhodnější splátkový kalendář, pokud dlužníci vlastní pouze takto malé spoluvlastnické podíly. A ano, v případě, že by se rozhodlo o oddlužení zpeněžením majetkové podstaty, mohli byste být vyzváni ke složení zálohy, nicméně si myslím, že to není pravděpodobné.

JTom
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 08.02.17 18:15

Informace od vašeho právníka je správná a lepší asi jinde neseženete. Horní sazba se požaduje často v případě opakovaného podání, v případě, kdy dlužník požaduje řešení insolvence konkurzem a v případech, kdy žádá oddlužení a je zřejmé, že vzhledem ke svým příjmům a majetku chce okrást věřitele.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Focení pro Playboy Evy Decastelo: Děti moje nahota nudila, kamínky šíleně bolely

Moderátorka a herečka Eva Decastelo (40) patří mezi největší kosti českého... číst dále >

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >