Reklama

Nákady na insolvenční řízení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 10:49
Nákady na insolvenční řízení

Dobrý den, prosím kdo má insolvenci napište mi jakou částku jste museli zaplatit za náklady insolvenčního řízení, chceme si žádat s polečně s manželem ale právník nám zdělil že nám můžou určit až 50tis. na náklady, to bychom neměli z čeho zaplatit, opravdu bývá částka tak vysoká u každého?

Reklama

Reakce:

rom.k
Kecalka 141 příspěvků 3 inzeráty 08.02.17 10:58

Záloha na náklady insolvenčního řízení se již při žádosti o oddlužení formou splátkového kalendáře neskládá, platí se od schválení oddlužení každý měsíc odměna a náklady správce, v případě společného oddlužení manželů je to 1350,– Kč měsíčně bez DPH.

Zacharova
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 08.02.17 11:21

A

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 11:23
@rom.k píše:
Záloha na náklady insolvenčního řízení se již při žádosti o oddlužení formou splátkového kalendáře neskládá, platí se od schválení oddlužení každý měsíc odměna a náklady správce, v případě společného oddlužení manželů je to 1350,– Kč měsíčně bez DPH.

Máme právě majetek tak kůli tomu asi nám to řekla že nemáme jisté že dostaneme splátkový kalendář, majetek není jen můj mám 1/6 rodinného domu a 1/4 lesního pozemku.

rom.k
Kecalka 141 příspěvků 3 inzeráty 08.02.17 11:57

Aha, tak tam to potom záleží na rozhodnutí soudu, potažmo věřitelů, zda bude splátkový kalendář nebo zpeněžení, ale ze zkušenosti bývá pro věřitele výhodnější splátkový kalendář, pokud dlužníci vlastní pouze takto malé spoluvlastnické podíly. A ano, v případě, že by se rozhodlo o oddlužení zpeněžením majetkové podstaty, mohli byste být vyzváni ke složení zálohy, nicméně si myslím, že to není pravděpodobné.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 12:03
Děkuji
@rom.k píše:
Aha, tak tam to potom záleží na rozhodnutí soudu, potažmo věřitelů, zda bude splátkový kalendář nebo zpeněžení, ale ze zkušenosti bývá pro věřitele výhodnější splátkový kalendář, pokud dlužníci vlastní pouze takto malé spoluvlastnické podíly. A ano, v případě, že by se rozhodlo o oddlužení zpeněžením majetkové podstaty, mohli byste být vyzváni ke složení zálohy, nicméně si myslím, že to není pravděpodobné.

JTom
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 08.02.17 18:15

Informace od vašeho právníka je správná a lepší asi jinde neseženete. Horní sazba se požaduje často v případě opakovaného podání, v případě, kdy dlužník požaduje řešení insolvence konkurzem a v případech, kdy žádá oddlužení a je zřejmé, že vzhledem ke svým příjmům a majetku chce okrást věřitele.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama