Nákaza koronavirem u bývalé manželky přítele, kde byl jeho syn

Anonymní
28.3.20 16:58

Nákaza koronavirem u bývalé manželky přítele, kde byl jeho syn

Hezké odpoledne.
Dneska jsem se po víc jak 10 dnech dostala alespoň na chvíli ven. Jela jsem nakoupit a nevydržela jsem to a stavila se u přítele. Zrovna když jsem byla u něj, tak mu volala jeho bývalá, že jejímu příteli potvrdili nákazu koronavirem. Před pěti dny se od nich vrátil přítelův syn a to už byl přítel jeho bývalé nemocný, mysleli si ale, že je to normální chřipka, až později se dozvěděl, že byl v kontaktu s nakaženým. No a já jsem stále u přítele a nevím co mám teď dělat. Rodiče o mém příteli vůbec neví, takže se jim tato situace bude těžko vysvětlovat. Nejraději bych ale u něj zůstala, protože doma žijeme společně s prarodiči a nechci je ohrozit. Chtěla jsem se tady poradit, jak to nějak nejlíp vyřešit. Myslíte, že mám zůstat u přítele?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16099
28.3.20 17:01

Ano, pokud sdilim domacnost se seniorem, tak bych zustala u pritele. To je právě ono, že nemáš k nikomu chodit na navstevy no. Když porusujes nařízení, tak ted muzes bud vyklopit doma přítele nebo ohrozit prarodiče :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9274
28.3.20 17:04

Ano, měli byste teď všichni (přítel, syn i ty) v karanténě, ale v úplné, tj. vůbec nevycházet z bytu, nákupy si nechat vozit atd. Aspoň týden, ale spíš 14 dní. A čekat, jestli se u syna nebo přítele neprojeví nějaké příznaky.

Přesně kvůli takovým případům je zákaz vycházení, protože jakmile někoho navštívíš, tak nikdy nevíš, jestli se s nějakým nakaženým nesetkal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 17:05
@Kriss Tina píše:
Ano, pokud sdilim domacnost se seniorem, tak bych zustala u pritele. To je právě ono, že nemáš k nikomu chodit na navstevy no. Když porusujes nařízení, tak ted muzes bud vyklopit doma přítele nebo ohrozit prarodiče :nevim:

Chtěla jsem se s ním jenom na chvíli vidět. Tohle ani jednoho z nás nenapadlo. Ani jsme nešli dovnitř, byli jsme venku na zahradě, s jeho synem jsem se neviděla, jenom s ním, ale to je jedno, když jsou spolu celé dny doma.

• Nahlásit
  • Citovat
949
28.3.20 17:07
@Anonymní píše:
Hezké odpoledne.
Dneska jsem se po víc jak 10 dnech dostala alespoň na chvíli ven. Jela jsem nakoupit a nevydržela jsem to a stavila se u přítele. Zrovna když jsem byla u něj, tak mu volala jeho bývalá, že jejímu příteli potvrdili nákazu koronavirem. Před pěti dny se od nich vrátil přítelův syn a to už byl přítel jeho bývalé nemocný, mysleli si ale, že je to normální chřipka, až později se dozvěděl, že byl v kontaktu s nakaženým. No a já jsem stále u přítele a nevím co mám teď dělat. Rodiče o mém příteli vůbec neví, takže se jim tato situace bude těžko vysvětlovat. Nejraději bych ale u něj zůstala, protože doma žijeme společně s prarodiči a nechci je ohrozit. Chtěla jsem se tady poradit, jak to nějak nejlíp vyřešit. Myslíte, že mám zůstat u přítele?

Kolik ti proboha je? Zaráží mě, že bydlíš s rodiči i prarodiči a musíš tajit přítele. Na druhou stranu, on už asi bude mít nějaký věk, tak je mezi vámi asi větší věkový rozdíl. No co chceš dělat? Asi budeš muset s pravdou ven a přítele přiznat a samozřejmě zůstat u něj. Domů jen na otočku pro věci a pojud možno nikoho nevidět. Hlavně, aby tě tam přítel chtěl nechat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 17:10
@Kockazvysocan píše:
Kolik ti proboha je? Zaráží mě, že bydlíš s rodiči i prarodiči a musíš tajit přítele. Na druhou stranu, on už asi bude mít nějaký věk, tak je mezi vámi asi větší věkový rozdíl. No co chceš dělat? Asi budeš muset s pravdou ven a přítele přiznat a samozřejmě zůstat u něj. Domů jen na otočku pro věci a pojud možno nikoho nevidět. Hlavně, aby tě tam přítel chtěl nechat

Je mi 19. Ano je mezi námi věkový rozdíl, proto jsem o něm doma zatím neříkala. No asi ano, budu jim to muset říct.

• Nahlásit
  • Citovat
16099
28.3.20 17:18
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se s ním jenom na chvíli vidět. Tohle ani jednoho z nás nenapadlo. Ani jsme nešli dovnitř, byli jsme venku na zahradě, s jeho synem jsem se neviděla, jenom s ním, ale to je jedno, když jsou spolu celé dny doma.

Proto ta nařízení jsou, právě díky takovym, kteří se chteji jenom na chvili videt, se to tu šíří. Pritel uz dávno muze byt nemocny, deti ani nemusí mít priznaky, bývají jenom prenaseci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14604
28.3.20 17:18

Nejdřív zavolejte a zjistěte, kdy nejdřív lze na covid otestovat a nechte zjistit, zda to nemá dítě. Pak řešte zbytek. A ty aspoň víš, k čemu je karanténa dobrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10196
28.3.20 17:19

Maminko a tatínku, mám starého chlapa s dítětem, tak jsem to před vámi tajila, potají jsem se s ním sešla, i přes zákaz stýkání se, a může být nakažený covidem, takže já také. Sbalte mi věci a dejte mi je za dveře, nějaký čas se teď neuvidíme :mrgreen: Já bych chtěla být dnes v kůži maminky a tatínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 17:21
@Kriss Tina píše:
Proto ta nařízení jsou, právě díky takovym, kteří se chteji jenom na chvili videt, se to tu šíří. Pritel uz dávno muze byt nemocny, deti ani nemusí mít priznaky, bývají jenom prenaseci.

Já vím, byla to blbost. Zůstanu u něj, jenom to teď nějak všechno musím říct doma.

• Nahlásit
  • Citovat
1723
28.3.20 17:22
@Šáruší píše:
Maminko a tatínku, mám starého chlapa s dítětem, tak jsem to před vámi tajila, potají jsem se s ním sešla, i přes zákaz stýkání se, a může být nakažený covidem, takže já také. Sbalte mi věci a dejte mi je za dveře, nějaký čas se teď neuvidíme :mrgreen: Já bych chtěla být dnes v kůži maminky a tatínka

Presne tohle jsem si predstavovala :lol: :lol: :lol: to budou koukat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10555
28.3.20 17:24
@Anonymní píše:
Já vím, byla to blbost. Zůstanu u něj, jenom to teď nějak všechno musím říct doma.

Aspon to budes mit za sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 17:28
@cecetka píše:
A proc ti to on nezavolal nebo nenapsal predem? Nebo tva navsteva byla prekvapenim? :nevim:

On vůbec nevěděl, že by ten její přítel byl vůbec nějak nemocný. Zavolala mu až to, že má pozitivní test na koronavirus a to už jsem byla u něj. Jinak bych k němu samozřejmě nejela. A on by ji hlavně nedal syna, když je u ní doma někdo nemocný, právě proto mu to neřekla.

• Nahlásit
  • Citovat
7181
28.3.20 17:48

Aspoň stihnou rodiče vychladnout, než skončí karanténa :hear_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2024
28.3.20 17:58

Mam obavy ze rodice budou trvat na tom aby jela okamzite domu

• Nahlásit