Může se dítě nakazit od klíštěte po dotyku?

Anonymní
8.7.15 19:20

Nakaza nemoci od klistete po sahnuti rukama na dite?

Mozna hloupy dotaz, ale vrta mi to v hlave. Teta vyndala rukou kliste psovi, jestli byl rozmacknute nevim. Neumyla si ruce a bez meho vedomi sahala na ruce batoleti, asi i na dudlik. Dozvedela jsem se az za delsi dobu, takze si dite mezitim ruce dalo urcite do pusy. Myslite, ze kdyby slo o nakazene kliste, ze by se takto mohlo nakazit? Diky za anonym, kvuli tete.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28762
8.7.15 19:27
@Anonymní píše:
Mozna hloupy dotaz, ale vrta mi to v hlave. Teta vyndala rukou kliste psovi, jestli byl rozmacknute nevim. Neumyla si ruce a bez meho vedomi sahala na ruce batoleti, asi i na dudlik. Dozvedela jsem se az za delsi dobu, takze si dite mezitim ruce dalo urcite do pusy. Myslite, ze kdyby slo o nakazene kliste, ze by se takto mohlo nakazit? Diky za anonym, kvuli tete.

Kdyby to teta četla, není blbá… :mrgreen:
Nákaza se přenáší krevní cestou, ne dotykem.To si místo strachu najdeš na netu.
Viz:
Borelioza přenos
Borelioza - přenos | Dotaz od: S.

Ráda bych se ujistila jak je to s přenosem l. boreliozy z člověka na člověka, existuje nějaká cesta možné nákazy?

Borrelioza není přenosná z člověka na člověka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
8.7.15 19:29

Tak čistě teoreticky to možné není, nákaza se přenáší kontaktem s krví. Tam jde potom o to, jestli dítě není někde poraněné.
Nicméně teda, tohle by extrémně vadilo i mně. Humus, vytáhnout klíště a neumýt si ruce :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
8.7.15 20:23

Fuj, no teta by si ode mně asi něco vyslechla.. Odpověď na tvůj dotaz úplně neznám, zkus zagooglit, nicméně já měla vždy spojeno, že na klíště se nemá sahat holejma rukama vůbec, právě kvůli nakažení..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27069
8.7.15 20:31

Nam ve skole rikali, ze borelie jsou schopny i prostupu kuzi. Nicmene si myslim, ze moznost nakazeni batolete je miziva. Jdu si ohledne tech borelii teda zagooglit. :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
8.7.15 20:39

Je tam mala sance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu