Nakažení covid na třídním srazu - dilema

Anonymní
5.10.20 14:56

Nakažení covid na třídním srazu - dilema

Dobrý den všem kdo čtou. Manžel byl na třídním srazu. Jen par chlapů. Celkem asi 10 lidí. Bylo to přesne před týdnem v pondělí. Zjistilo se, že jeden byl nakažený covidem. Další dva to tam chytili (minimálně) o dalsich se zatim neví nebo nemají priznaky pripadne to nechytili. Ti co to mají mají pozitivní i rodinu. Co ale mám jako dilema, že dva z účastníků srazu nadále chodí do práce, že jim nic není. Hygiena to neřeší. Nemůžu se s tím nějak srovnat. Řešili byste to? A jak případně? Manžel byl na testech ráno a je samozřejmě doma…i já a naše děti.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
3670
5.10.20 15:00
@Anonymní píše:
Dobrý den všem kdo čtou. Manžel byl na třídním srazu. Jen par chlapů. Celkem asi 10 lidí. Bylo to přesne před týdnem v pondělí. Zjistilo se, že jeden byl nakažený covidem. Další dva to tam chytili (minimálně) o dalsich se zatim neví nebo nemají priznaky pripadne to nechytili. Ti co to mají mají pozitivní i rodinu. Co ale mám jako dilema, že dva z účastníků srazu nadále chodí do práce, že jim nic není. Hygiena to neřeší. Nemůžu se s tím nějak srovnat. Řešili byste to? A jak případně? Manžel byl na testech ráno a je samozřejmě doma…i já a naše děti.

No a co mají dělat? Když je hygiena neposlala do karantény a nemocní nejsou, neschopenku jim nikdo nenapíše. To mají přestat chodit do práce bez řádné omluvy?

• Nahlásit
2516
5.10.20 15:01

Ne, neřešila bych to.

• Nahlásit
18433
5.10.20 15:02

Prosím tě starej se o sebe. Kdyby bylo třeba, podchytí si to hygiena.

• Nahlásit
13576
5.10.20 15:06

Co by si jako chtěla dělat? Starej se o sebe

• Nahlásit
4717
5.10.20 15:06

Si myslíš že se každej bude válet za 60% doma? Znám 3 rodiny kde byl nakažený jenom jeden, a jenom jeden zůstal pozitivní. Záhada že se to tak strašně rychle nesiri.

• Nahlásit
5666
5.10.20 15:08
@Anonymní píše:
Dobrý den všem kdo čtou. Manžel byl na třídním srazu. Jen par chlapů. Celkem asi 10 lidí. Bylo to přesne před týdnem v pondělí. Zjistilo se, že jeden byl nakažený covidem. Další dva to tam chytili (minimálně) o dalsich se zatim neví nebo nemají priznaky pripadne to nechytili. Ti co to mají mají pozitivní i rodinu. Co ale mám jako dilema, že dva z účastníků srazu nadále chodí do práce, že jim nic není. Hygiena to neřeší. Nemůžu se s tím nějak srovnat. Řešili byste to? A jak případně? Manžel byl na testech ráno a je samozřejmě doma…i já a naše děti.

A ti co chodi do prace jsou pozitivni?

• Nahlásit
1895
5.10.20 15:11

Manželovi volala hygiena v sobotu, že se minulý týden potkal s nakaženým, ale že mu karanténa končí hned zitra, tj v neděli. Takže si jen rYchle zajel na odběr, je negativní, takže…
Neřešila bych, není to tvoje věc.

• Nahlásit
1917
5.10.20 15:16

Zas další co má dilema typu " my musíme tak ostatní taky! " Napráskej je ;) To jde čechům nejlíp ;)

• Nahlásit
5074
5.10.20 15:16

A co mají asi dělat? Nemocní evidentně nejsou, hygiena to neřeší, tak co…kdo by jim to jako omlouval z práce? Neřeš to a hoď se do klidu.

• Nahlásit
4643
5.10.20 15:21

Upřímně, hromada lidí, co se nechala testovat jen pro jistotu (protože teď všichni za vším vidí hlavně covid) a neměli buď žádné příznaky, nebo mírné (rýma, škrábání v krku apod.) by to často ani nezjistili a jejich okolí taky ne, kdyby se nenechali testovat sami od sebe :nevim:.

Lidi jsou nakažliví dávno předtím, než nějaké příznaky vůbec mají. Možná jsi už nakažená byla, i tvůj muž, a jen to nevíte. Svým způsobem je rizikový každý druhý, přesto chodíme do práce, školy, na nákupy, a vidíme blízkou rodinu. Má snad doma někdo dekontaminační zónu?

Co to změní, když zjistíš, že to někdo měl nebo má? Stejně se s tím potkáte, pokud se tak už nestalo. :nevim:

Nestresovala bych se. Hygiena podle mě nestíhala nikdy, jejich systém je zastaralý, mají málo zaměstnanců, spousta lidí jim sítem propadlo a propadne…
Testy taky nejsou stoprocentní, spousta lidí se že strachu testuje dřív, než jim nemoc propukne, takže negativní jsou třeba jen na papíře.

Prostě bych to neřešila. Pokud se Vám přitíží tak, že to doma pomocí čaje, postele a klidovému režimu nedáte, pak jo, ale předtím je to stejně zbytečné.

Prostě dodržuj pravidla - rouška, rozestupy, mytí rukou, a pokud ucítíš nachlazení, vezmi si dovolenou nebo HO, pokud máš možnost a budeš mít lepší pocit. Co jiného? :nevim:

Příspěvek upraven 05.10.20 v 15:30

• Nahlásit
Anonymní
5.10.20 15:23
@Salorka píše:
A co mají asi dělat? Nemocní evidentně nejsou, hygiena to neřeší, tak co…kdo by jim to jako omlouval z práce? Neřeš to a hoď se do klidu.

No manžel zavolal obvodní a ta ho nechala okamzitě doma. Ze byl v kontaktu s nakazenym, takze myslim, ze problem s pracovní neschopností by neměli. V dubnu by byli doma vsichni z tridniho srazu, ale ted hygiena netrasuje, protoze nestíhá.

• Nahlásit
5074
5.10.20 15:25
@Anonymní píše:
No manžel zavolal obvodní a ta ho nechala okamzitě doma. Ze byl v kontaktu s nakazenym, takze myslim, ze problem s pracovní neschopností by neměli. V dubnu by byli doma vsichni z tridniho srazu, ale ted hygiena netrasuje, protoze nestíhá.

A proč by měli být doma, když jim nic není - ani nevíš, jestli jsou pozitivní…

• Nahlásit
5074
5.10.20 15:27

Jinak já byla v kontaktu s nakaženou taky minulý týden. Nic mi není, kolegům v práci taky ne, i když jsme s ní všichni přišli do styku. Do karantény nás nikdo neposlal, nikdo nevolal a kdyby jsme se všichni rozhodli, že budeme doma, můžeme to tu zavřít. To přeci nejde…

• Nahlásit
3737
5.10.20 15:28

Běžná praxe hygieny, když nemají neustupující teploty a dušnost. Pokud jim nic není tak neřeší a ani já bych neřešila. Pokud manželovi nic není ať jde do práce a ty s dětmi funguj také normálně.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama