Nakazíte se při péči o nemocné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mystiq
Kecalka 151 příspěvků 30.01.19 09:58
Nakazíte se při péči o nemocné?

Zdravím. Po zkušenostech posledních dnů by mě zajímala jedna věc: nakazíte se, když se staráte o své nemocné děti? Syn přinesl nachlazení ze školky, chytla jsem to od něj já a dcera, na mě pak sedla chřipka, dostal ji ode mě syn, staral se o nás tchán, tak už kašle taky. Manžela to taky neminulo…
Máte to taky tak? Nebo v rodině máme fakt slabou imunitu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
LennyL1
Kecalka 484 příspěvků 30.01.19 10:00

To je přece úplně normální. Jakmile se staráš o někoho, kdo je infekční, tak se můžeš nakazit.

Tichošlápek
Extra třída :D 12162 příspěvků 30.01.19 10:00

Jak co. Nachlazení většinou nechytnu, střevní chřipku 100% 8)

KamisB
Kelišová 6881 příspěvků 30.01.19 10:03

jak kdy. Někdy jo, ale u sebe to lépe vyléčím.

mystiq
Kecalka 151 příspěvků 30.01.19 10:06

@LennyL1 Já to chytnu v 9 případech z deseti i přes veškerou hygienu.

lucynka25
Echt Kelišová 8632 příspěvků 30.01.19 10:06

Ano, u nas to vzdycky koluje.
Zrovna teď, nejstarsi dcera zanet dutit a antibiotika,pak to chytla malá,ta skoncila s Bendovkama,me od soboty bolelo silene v krku a hlava,ale uz jsem celkem dobra.Manzel se dezi,ale taky je cele dny v praci..
Babicka tu hlidala v pátek a take ji boli v krku.
Ono to ted vsude radi..

Ketris
Echt Kelišová 9811 příspěvků 30.01.19 10:07

Bohuzel jo..

Keyllah
Extra třída :D 10679 příspěvků 30.01.19 10:10

@mystiq u nás je to tak 50 na 50. Většinou od nich kašel a teploty nechytnu, spíš rýmu a pocit, že mi není úplně dobře (což vyležím o víkendu nebo přebiju Coldrexem a jsem ok), průjem a zvracení taky spíš ne, teď to měla malá a byla mimo 4-5 dnů, syn 1-2, já se necítila dobře cca jeden den. Ale manžel je úplně jiný případ, střevní potíže od nich má okamžitě, jakmile projdou kolem :mrgreen:

LE.nova
Kecalka 278 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 10:11

Většinou to postupně chytí celá rodina s tím, že my dospělí ty nemoci snasime mnohem hůř, než deti

Kriss Tina
Echt Kelišová 7595 příspěvků 30.01.19 10:11

Jak čím, třeba rýmu co syn tahá domu ob týden sem letos ještě neměla. Maximálně na co jsem náchylná jsou takové ty slabší kašle a bolest v krku. Teploty, chřipky, střevní potíže jdou mimo mě a že se syn s chlapem od podzimu střídají pořád s něčím :zed: ale já už sem asi prolezlá kde čím, pracuji jako ošetřovatelka a nemocné lidi jsem měla kolem sebe denně, tak už budu imunní.

Marben
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 30.01.19 10:12

U nás jak kdy. Já při péči o děti většinou nic nechytnu, děti držím od sebe a taky naštěstí zatím dobrý (jednomu 7 a druhému 1).

smurfka
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 30.01.19 10:12

ne..a to bych si občas taky ráda poležela.. :lol:
Děti ale max dostanou rýmu a kašel. Atb neměli léta ( syn snad jednou když byl maliný - nyní 6 let ) dcera ještě neměla atb nikdy ( 4r )
Občas průjem, ale také to do sebe nechytneme..
když mám doma jednoho nemocného ze školky, tak ten druhý normálně chodí, nechytávají to od sebe, nebo třeba naráz..
Manžel každý rok musí kvůli práci na očko chřipky - pak klasicky bývá nemocný každý rok po tomto očkování a nikdy jsem nic nechytla..ani děti.

Lalelale
Závislačka 3482 příspěvků 30.01.19 10:13

Jo, partner naposledy přitáhl úplně neskutečnou chřipku z dovolené. Ačkoli jsem i šla spát do jiné místnosti a jemu vlastně nosila jen jídlo, sejmulo mě to taky :zed: a to si on vzdy dává pozor a snaží se mě odhánět, aby mě nenakazil :)

Lalelale
Závislačka 3482 příspěvků 30.01.19 10:14

@smurfka to už jsi několikátý člověk, od kterého slyším, že očkování proti chřipce vždy tu chripku vyvolalo :lol: jedno z mála očkování, do kterého bych zatím nešla

Uživatel je onlineProfZav
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 30.01.19 10:19

Syn ode mě ve dvou letech nechytil ruka noha pusa a to se pořád tulil, mazlil, pusinkoval. Teď jsme nachazeni oba a těžko říct, kdo od koho to chytil. Předtím měl skoro měsíc rýmu a kašel (ne v kuse) a to jsem nechytila. Takže jak kdy a jak co.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >