Náklady na rodinu se dvěma dětmi

6.3.16 13:18

Náklady na rodinu se dvěma dětmi

Zdravím, chci se zeptat, jaký by podle vás měl být optimální měsíční příjem pro rodinu se dvěma dětmi (dvojčaty)?
A také, s jakými počátečními náklady můžu počítat, pokud nebudu vybírat zrovna ty nejdražší modely vybavení, ale ani bazarové?

Od známých jsem se dozvěděl pouze, že peněz není nikdy dost, ale zajímají mě vaše o
osobní zkušenosti, alespoň pro představu.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12152
6.3.16 13:23

@Bezejmený podle mě to nelze paušalizovat, každý má jiné nároky, životní standard a jsou pro něj důležité jiné věci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60270
6.3.16 13:23

Kde bydlíte jaký máte životní styl. Bydlení máte vlastní, nájem, hypotéku? Cestujete, koníčky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17589
6.3.16 13:38

Tam je mnoho faktorů : kojit-nekojit, látkovat-nelátkovat, nájem, hypo, dvě bydlení -jedno bydlení, možnost volit rodičák nebo nemožnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.16 13:41

@saadet

Ano, toto vím. Zajímají mne pouze osobní zkušenosti, či představa. Možná je to profesní deformace, ale prostě mě to zajímá.

@Lama Lama

Já mám byt vlastní, ona doplácí hypo, ale po nastěhování ke mně se její byt bude pronajímat. Cestování pouze v rovině pracovní, a koníčky nás obou jsou fitko a posezení s přáteli. Prostě vypnou, dá se říci, že oba pracujeme ve vedoucích pozicích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.16 13:45

Pro lepší představu přidávám odkaz na mou dřívější diskuzi.

https://www.emimino.cz/…otna-252593/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6752
6.3.16 13:50

V našem případě příjem 50 tis. Ale každý má jiné bydlení, jiné nároky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2421
6.3.16 13:56

.

Příspěvek upraven 20.03.16 v 10:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12152
6.3.16 13:56

@Bezejmený celou dobu si rikam, ze jsi to ty s tou kamarádkou… ;) no myslím, že to po finanční stránce zvládnete v pohodě, spíš bych se bála toho všeho ostatního :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
6.3.16 14:04

V rychlosti jsem přelítla odkaz na příběh Bezejmenného a musím říct jen tohle:
finančně to zvládli jiní, chudší, a tak není důvod, proč byste to nezvládli vy dva.
Osud zasáhl asi docela správně: přece nechceš umřít sám? :) :? A pochybnosti budeš mít úplně s každou ženou.
Zasmála jsem se Tvé větě, že „asi nebude moct nějakou dobu pracovat“ :-) :-) Milej zlatej, pokud jsi nepřiletěl z Marsu, tak asi při své inteligenci víš, že ženská fakt nemůže po určitou dobu pracovat, když zrovna prožívá přivedení dvou dalších lidí na svět.

Všecky ty myšlenky se časem usadí, neboj, a uvidíš, že nakonec budeš rád. Věk na to máte, zajištění jste. Co víc si přát?

• Citovat
  • Upravit
35545
6.3.16 14:05

I s tím stručným nástinem by neměl být problém, záleží na tom, jak jste flexibilní i co se financí a dalšího týče, kolik jste schopni dětem „obětovat“, prostě zda jste připraveni. Je spousta diskusí o tom, jak někdo zvládá vše a nic neobětoval, nevzdal se koníčků, jsou to jen řeči, ženská stopro a pokud chlap funguje jako táta, tak také. Nicméně děti jsou ten nejkrásnější závazek na světě…alespoň do určitého věku :P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
6.3.16 14:09
@kozisek píše:
I Nicméně děti jsou ten nejkrásnější závazek na světě…alespoň do určitého věku :P :P
:D I kdepak, i po určitém věku dělají radost. Mám 23letou dceru a je to nejlepší človíček na světě. :D A to jsem si občas přála, aby jí bylo znova pět… A dnes, když mi napíše SMS, mamčo, zvu tě na kafe a večer spolu koukneme na seriál… není nic lepšího na světě, fakt není.
A pro Bezejmenného: zamlada jsem si přála dvojčata.
Buď rád, opravdu buď rád. Jak se Ti to stalo, tak je to nejlepší. Když člověk moc plánuje, nemívá to super výsledky, to mi věř.
  • Citovat
  • Upravit
Inaris
6.3.16 14:12
@kozisek píše:
Je spousta diskusí o tom, jak někdo zvládá vše a nic neobětoval, nevzdal se koníčků, jsou to jen řeči, ženská stopro a pokud chlap funguje jako táta, tak také.
:D To jsi mi připomněla jednu paní, jejíž děti jsem roky potkávala zásadně s nudlí u nosu a s přiznanými i postřehnutelnými teplotami, nicméně ona pak všem tvrdošíjně tvrdila, že její děti ve školce NIKDY nebyly nemocné.
Nojo, lidi jsou různí. :D ;) :cert:
  • Citovat
  • Upravit
2443
6.3.16 14:14

@Bezejmený
ahoj, já nemám dvojčata, tam je to jiný, že musíš ty náklady mít hned 2× najednou ve stejný čas, např. po sobě děti nedědí odrážedla, jídelní stoličky, autosedačky apod. Kamarádka má dvojčata, příjmy cca 50-60000kč, mají byt, 2 auta, chalupu, jezdí na dovolenou a dle jejích slov vychází „tak nějak normálně, ale utratila bych i 2× tolik“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Inaris
6.3.16 14:20

Moje kámoška měla tříletého kluka, když se jí narodily dvě holčičky. Po letech to zhodnotila tak, že dvojčata jsou zase „výhodnější“ oproti postupně narozeným sourozencům v tom, že jedí stejné jídlo, úkoly do školy jsou stejné atd.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama