Náklady spojené s rodinným domem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cedella
Nováček 4 příspěvky 31.10.14 13:21
Náklady spojené s rodinným domem

Ahoj,

chci se zeptat, s přítelem nyní rozmýšlíme, zda -li jít do hypotéky a zakoupit si rodinný dům. Dům je za velice nízkou cenu.

Chci se zeptat, jaké jsou zhruba náklady na provoz rodiného domu o velikosti 5+kk jsme zatím jen dva.

Díky moc za reakce.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 31.10.14 13:22

To je dům od domu. To nikdo takhle z placu říct nemůže.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 31.10.14 13:22

@cedella jaký ten dům je? starší, nový, zateplený, nízkoenergetický atd.. třeba to víc rozepsat.

ivulka00
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 31.10.14 13:26

Tak pokud můžu říci z vlastní zkušenosti, tak platíme 3500 elektřina, 3000plyn a ostatní poplatky cca 10 000měsíčně. Ale je to všechno hodně individuální, záleží na typu domu, atd. :)

cedella
Nováček 4 příspěvky 31.10.14 13:27

Dům je starší, nahoře jsou plastové okna, dole zatím ne ( dole kuchyn, obývák, další místnost-zatím nevíme využití, koupelna).
Ono jde taky o to, že v obýváku je krb, ale… nevíme, zda a jak ho budeme využívat.. Po pravdě, já ani dost dobře nevím, jak a na co se to napojí..

Barák zateplený není.

Nedokážu si představit jaké by měli být zálohy na elektřinu?
Plyn nee.
Topit budeme přes kotel na tuhé paliva, takže uhlí, dřevo..

Moc se omlouvám, zní to naprosto šíleně, když si to zpětně čtu… jsem prakticky uplný lajk..

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 31.10.14 13:31

Tak největší darda by byl plyn.
Elektřina - my máme šest hodin nočního proudu, za elektřinu jsme platili 1.200 měsíčně, byla jsem s dcerou na rodičáku. Elektřinou šetříme. Teď čekáme, že budeme platit 1.000 měsíčně. (Neohříváme elektřinou vodu.)
Voda - podle vaší spotřeby, nesouvisí s domem, jedině, že byste používali na zalívání.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 31.10.14 13:33

My máme elektrokotel, nový barák a platíme 4t měsíčně, studnu vlastní a žumpa jednou za půl roku asi 1t. Ale co se týká domu, pořád je co dodělávat, takže vlastně mám pocit, že všechny peníze jdou do baráku:-)

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 31.10.14 13:33

@cedella A ještě k topení na tuhá paliva. Přešli jsme na ně od letoška. Očekáváme, že protopíme tak 18 tisíc. Dům máme nezateplený, okna plastová.

Ukulina
Extra třída :D 14698 příspěvků 31.10.14 13:34
@kytkalenka píše:
My máme elektrokotel, nový barák a platíme 4t měsíčně, studnu vlastní a žumpa jednou za půl roku asi 1t. Ale co se týká domu, pořád je co dodělávat, takže vlastně mám pocit, že všechny peníze jdou do baráku)

Přesně tak, jak je staří dům, není nikdy hotovo a peněz dost.

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 31.10.14 13:35

Máme dvě bytové jednotky (je nás v domě 5 osob). Dům je zateplený, plastová okna i dveře. Platíme 2200 měsíčně za plyn (pouze ohřev vody a tchyně má sporák, my máme nahoře velkou plynovou bombu), pak platíme 2300 elektřinu, vodné stočné co 3 měsíce podle spotřeby, topíme kotlem na pevná paliva.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 31.10.14 13:38

@cedella něco podobného jsme měli a platili jsme cca 15 tis - hodně plyn - vytápění :zed:

janulikz
Kecalka 185 příspěvků 31.10.14 13:42

Toto téme mě taky zajíma :) my teda ještě baráček nemáme, jsme ve fázi hledání, ale pořídit si ho musíme, protože máme dva celkem velké pejsky a miminko, takže venčení je pro mě horor :D

PetraJ
Kelišová 6863 příspěvků 31.10.14 13:45

My bydleli ve starším nezatepleném baráku (jenom plastový okna) o velikosti 120m2.

Platili jsme: 1700 Kč elektrika
350 Kč voda

To byli pravidelný měsíční náklady. Topili jsme krbem s výměníkem, takže vytápěl celej byt a za dřevo jsme dali tak 2 tis. ročně, když počítám i benzín do pily. Dřevo bylo od obce, samotěžba.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 31.10.14 13:47

Těžko se odhaduje, nepíšeš velikost 5kk může mít 100m a nebo taky 300 :mrgreen:

ale my máme malý dům, okna plastová, ještě nezateplený a stejně máme 3000 elektriku + krbová kamna což nevím za kolik protopíme, někdy dřevo dostanem někdy koupíme…

ale jinak jak už tu někdo psal, všechny volné peníze, i ty co nejsou volné :mrgreen: jdou do baráku…tamhle nová dlažba, tamhle nový plot, tuhle parkování atd. není to sranda a bez nějaké rezervy je to risk, takže si to opravdu promyslet a sepsat PRO a PROTI

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 31.10.14 13:49
Máme kotel na tuhá paliva, automatický kotel na uhlí, sice investice přes 100.000,– ale super, dům tedy máme zateplený, a už jsou všude okna, ale protopíme do třicetitisíc za rok včetně ohřevu vody. Vaříme na elektřinu, nevím proč, ale spotřebu máme nějak velikou, asi špatně šetříme, takže elektřina, všechno máme na elektřinu, nemáme plyn, je cca 2500 měsíčně, voda bude jako v bytě, s tím, že ohřev je na vás, u nás ve spotřebě uhlí. Stočné a pdodobně, to je asi jako v bytě. je to počítáno na 2 dospělé a dvě děti.
@cedella píše:
Dům je starší, nahoře jsou plastové okna, dole zatím ne ( dole kuchyn, obývák, další místnost-zatím nevíme využití, koupelna).
Ono jde taky o to, že v obýváku je krb, ale… nevíme, zda a jak ho budeme využívat.. Po pravdě, já ani dost dobře nevím, jak a na co se to napojí..

Barák zateplený není.

Nedokážu si představit jaké by měli být zálohy na elektřinu?
Plyn nee.
Topit budeme přes kotel na tuhé paliva, takže uhlí, dřevo..

Moc se omlouvám, zní to naprosto šíleně, když si to zpětně čtu… jsem prakticky uplný lajk..
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >