Náklady spojené s těhotenstvím a porodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.19 15:59
náklady spojené s těhotenstvím a porodem

Podala jsem si žádost ohledně nákladů spojené s těhotenstvím a porodem, ale soud mi to už několikrát vrátil. Snažila jsem se na netu najít odpovědi na své otázky, ale zatím marně.

Je tohle soudní zřízení automaticky osvobozené od poplatků? A pokud ne, můžu žádat pokud jsem samoživitelka či jaké jsou podmínky?

Posílala jsem soudu vytisknuté složenky a bylo mi napsáno, že mám předložit důkaz. Co mám tedy předložit?

Holky, vy co jste si ho podávaly, vyhrály jste ho nebo jste ho i prohrály?

Reakce:
MartinaCV
Echt Kelišová 8049 příspěvků 08.07.19 16:06

Můžeš žádat o osvobození od SOP a doložit k tomu příjmy. Soud tě vyzve, abys ještě vyplnila formuláře, případně doložila něco, co považuje za nutné. Břemeno důkazní a břemeno tvrzení je na tvé straně, tedy musíš doložit účtenkami a případně svědectvím vše, co považuješ za náklady spojené s těhotenstvím a porodem. K tomu zaslat soudu přípis, kde vylíčíš skutkové okolnosti a proč žádáš to, co žádáš. Budeš-li osvobozena od SOP, můžeš požádat, aby ti byl ustanoven bezplatně advokát, jelikož nejsi schopna bez právní pomoci reagovat na výzvy soudu.

Jestli je takový návrh osvobozen od SOP automaticky, z hlavy nevím, podívej se do zákona č. 549/1991 Sb., o soudních poplatcích. Já dělám zdraví a to osvobozeno je. Teď nemám čas to hledat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 22:49

@MartinaCV A když už jsem ji tam posílala vytisknuté výpisy z účtu, mám jim je zaslat znovu nebo stačí jen napsat dopis?

MartinaCV
Echt Kelišová 8049 příspěvků 12.07.19 05:40
@Anonymní píše:
@MartinaCV A když už jsem ji tam posílala vytisknuté výpisy z účtu, mám jim je zaslat znovu nebo stačí jen napsat dopis?

Vse, co jsi uz jednou zaslala, je jiz zalozeno ve tvem soudnim spise. Zavolej si na soud na civilni odd., at ti reknou spisovou znacku a muzes si nechat pripravit spis k nahlednuti, co vse v nem je. Muzes si to mobilem i ofotit. Az budes psat soudu pripis, napis odstavec, treba: V souvislosti s tehotenstvim mi vznikly naklady za uzivani vyzivovych doplnku, konkretne 3 ks Femibion 1 a 6 ks Femibion 2. Pod odstavec napis slovo: dukaz: pokladni doklad c.xxx ze dne… Femibion 1, v castce 265 Kc. Atd. Pod urcitou pasaz vzdy uved to dukaz: a zde vypis ucetni doklady, fotky, nebo koho navrhujes jako svedka. Dukaz: vyslechem svedka, pani xxxx

Váš příspěvek
Reklama