Nákup dárků při společném účtu

Anonymní
13.10.20 11:40

Nákup dárků při společném účtu

Mam dotaz na ty z vas, ktere mate s partnerem nebo manzelem spolecny ucet. Jak to delate napriklad na Vanoce pri nakupovani darku? Doted jsme s manzelem meli jeste penize ktere jsme si nasetrili pred zacatkem vztahu a z tech jsme kupovali jeden druhemu darky, ale letos uz mame vicemenne vse na jednom uctu. Jak to delate? Vyberete si nejakou domluvenou castku a z te nakoupite darky nebo kupujete darky spolecne? Budu rada za kazdy tip co vyhovuje vam, protoze si s tim zatim nevim moc rady… ❤️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3407
13.10.20 11:43

Pro rodinu a děti společně. Pak každý zvlášť, ale momentálně stavíme tak jen drobnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20286
13.10.20 11:45

Většinu darku objednavam a rovnou je zaplatim kartou online :nevim: chlap si nekdy neco objedna na dobirku, nekdy si penize vytahne, ale darky u nas (krom pro sebe) nakupuju vicemene jenom ja. Ze by pak lustroval výpis účtu a zkoumal odkud sem mu koupila darek a za kolik, nehrozí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
13.10.20 11:55

Tak nějak pořád mám v peněžence peníze, chlap taky… A když chlap v prosinci z učtu něco vybere neptám se… nepídím potom… ale vesměs to tak nějak si ani nevšimnu z čeho to kdo platil. On na výpisy nechodí, to mám jednodušší já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15083
13.10.20 11:56

Chlapa bankovnictví nezajímá, nemá, takže netuší co já platím, on má svoji hotovost z fušek a když chce platit dárek o kterém nevím z peněz z karty, tak vybere hotovost. Nevím, to neřešíme, ja si rádá říkám o konkrétní věci, takže vím co dostanu a překvapení je jen drobnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8827
13.10.20 12:07

Kdyby to byla velká částka, tak bych se poradila, ale jinak dárky v řádu stokorun až nízkých jednotek tisíců kupuji dle vlastního uvážení, platím kartou, výpis nelustrujeme ani jeden ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.10.20 12:17

My už si na Ježíška nehrajem, takže dary nemusí být překvapivé (ostatně je to spíš žádoucí). A když jde o nějakou maličkost, která překvápko být má, tak platíme hotově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1517
13.10.20 12:40

Ja jsem si udelala kvuli tomuhle svoje konto, kde si dam penize na darky co kupuju online pro chlapa. Prave me to nebavilo, prekvapeni k narozeninam atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
13.10.20 12:41

My si na Vánoce kupujeme jeden větší respektive dražší dárek a vždycky se dopředu domluvíme co by si kdo přál a případně to jdeme spolu i vybrat. Zaplatí se to ze společných peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14442
13.10.20 13:05

My si už roky na překvapení nehrajeme, takže dárky společně vybereme a zaplatíme. Překvapení kupujeme jen dětem a i oni si píší seznam přání, ze kterého vybíráme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2712
13.10.20 14:55
@Anonymní píše:
Mam dotaz na ty z vas, ktere mate s partnerem nebo manzelem spolecny ucet. Jak to delate napriklad na Vanoce pri nakupovani darku? Doted jsme s manzelem meli jeste penize ktere jsme si nasetrili pred zacatkem vztahu a z tech jsme kupovali jeden druhemu darky, ale letos uz mame vicemenne vse na jednom uctu. Jak to delate? Vyberete si nejakou domluvenou castku a z te nakoupite darky nebo kupujete darky spolecne? Budu rada za kazdy tip co vyhovuje vam, protoze si s tim zatim nevim moc rady… ❤️

Máme společný účet a i každý svůj separé, tak je to jednoduchy.
Kdybychom měli jen společný účet, vyberu asi částku a za tu koupím něco v hotovosti. My ale celkově vánoce koc neřešíme, dáváme si co potřebujeme (nebo co víme že by si ten druhý přál) jen tak, během roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
13.10.20 16:33

Pro rodinu společně, a když chci já koupit něco mu nebo on mě, tak si beru peníze a kartu mu nechám. Nebo naopak.
Takhle to děláme i když jezdíme třeba do Shopinu do Ostravy.. Já si vezmu kartu, přítel peníze a každý si jdeme koupit co chceme a nebo co potřebujeme :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9974
13.10.20 16:45
@Anonymní píše:

To je takovej problém peníze vybrat? Nebo si udělat další účet, většinou jsou zadarmo, a z toho to platit? Není to astrální fyzika :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
14.10.20 23:59

Domluvte se s manželem. To bude nejjednodušší.
My si každý koupíme dárek sám pro sebe (abychom předešli zklamání) a zaplatíme je z manželova účtu (ke kterému mám přístup) :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat