Nákup jízdenky hotově v (pražské) příměstské dopravě

26.5.20 21:15

Nákup jízdenky hotově v (pražské) příměstské dopravě

Zdravím,

uvízla jsem u přítele v Berouně a potřebuji se dostat busem zpátky do Prahy. :) Nemám zkušenosti s příměstskými linkami (3×x), Lítačku mám koupenou jenom na Prahu.

Vím, že v Praze se teď nedají kupovat jízdenky u řidiče, a co v příměstských busech - tam můžu?

Předem dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2520
26.5.20 21:26

Jasny, kupujes u ridice. Priprav si drobny:) nekde lze i na autobusovým nadrazi, ale to tam asi neni, nebo jedes z jiny stanice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013

@kristina_sitina
Ahoj, ano.
Na příměstských normálně můžeš koupit jízdenku. Jela jsem včera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2520

Ale z Berouna je nejlepsi rychlik smer hlavak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3333
26.5.20 21:29

Z Berouna jeď vlakem, tam je super spojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
26.5.20 21:41

Samozrejme, ze v primestskych busech PIDu (Prazska integrovana doprava) muzes platit u ridice, jen mej drobny u sebe, oni radi prskaji, když ji clovek dava stovku nebo dvoustovku.
A pokud pojedes vlakem, tak je lepsi si koupit listek rovnou na nadrazi, ono da se koupit ve vlaku, ale pokud narazis na nerudnou pruvodci, tak ti da prirazku 40,– nebo kolik korun za nakup jízdenky ve vlaku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6976
26.5.20 22:00

Většinou už jde i platit kartou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
26.5.20 22:01
@KamisB píše:
Většinou už jde i platit kartou.

taky pravda. Ja jsem ještě před Covidem chtěla zaplatit kartou ve vlaku a pruvodci s tim mela takovy problém, ze jsem radeji vyhrabala drobny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3333
27.5.20 00:03

Tak do vlaku je úplně nejlepší si to koupit předem přes e-shop, je to normálně na stránkách Českých drah, cd.cz , je to o něco levnější (ono teda z Berouna to nebude drahé ani tak), nemusíš se zdržovat na nádraží nákupem lístku a za normálních okolností dostaneš ještě zadarmo místenku (teď ne). Vygeneruje ti to kód, který si buď vytiskneš, nebo ukážeš na telefonu (QR kód), nebo jenom opíšeš (číslo-písmenný kód).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama