Nákup na Aliexpressu - clo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ajulka30
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.10.18 11:08
Nákup na Aliexpressu - clo

Zdravím všechny!

Prosím o radu. Na Aliexpressu jsem si objednala zboží, prodejce požádala o snížení ceny balíku, abych nemusela platit clo. Ten slíbil, ale neudělal :pocitac:
Dnes přišel dopis z Celního úřadu Ruzyně, abych zaplatila 1300,– za clo… :roll:
Nehodlám tuto částku platit. Jen nevím, co podniknout, abych neudělala nějaký malér. Můžu zboží jen tak odmítnout, hrát mrtvého brouka? Může mně prosím někdo poradit, jak se zachovat?

Děkuju moc Ája

Reakce:
Malike
Extra třída :D 11883 příspěvků 23.10.18 11:19
@ajulka30 píše:
Zdravím všechny!

Prosím o radu. Na Aliexpressu jsem si objednala zboží, prodejce požádala o snížení ceny balíku, abych nemusela platit clo. Ten slíbil, ale neudělal :pocitac:
Nehodlám tuto částku platit. Jen nevím, co podniknout, abych neudělala nějaký malér. Můžu zboží jen tak odmítnout, hrát mrtvého brouka? Může mně prosím někdo poradit, jak se zachovat?

Děkuju moc Ája

on to udělat mohl ale na celnici nejsou blbý a většinou si to zjištují,jaka je realna cena.Nikdy z aliexpressu nekupuji nic co ma víc jak 22 dolaru.

ajulka30
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.10.18 11:33
@Malike píše:
on to udělat mohl ale na celnici nejsou blbý a většinou si to zjištují,jaka je realna cena.Nikdy z aliexpressu nekupuji nic co ma víc jak 22 dolaru.

…to já jo, ale vždy se s prodejcem předem dohodnu a do teď nebyl problém :nevim:

smudlinky
Závislačka 2580 příspěvků 348 inzerátů 23.10.18 11:57

celnici nezajímá cena udaná na balíčku, ani balíčky označené jako dárek. Je jim jasné, že by všichni tímto způsobem nakupovali bez cla, Takže pokud se celníkům něco nezdá, vyzvou tě k doložení ceny zboží a vyměří clo, případně další poplatky.
Doteď jsi teda měla štěstí, že zboží nechytili, ale obecně před vánoci to sledují víc.

lucynka25
Echt Kelišová 7935 příspěvků 1 inzerát 23.10.18 12:31
@smudlinky píše:
celnici nezajímá cena udaná na balíčku, ani balíčky označené jako dárek. Je jim jasné, že by všichni tímto způsobem nakupovali bez cla, Takže pokud se celníkům něco nezdá, vyzvou tě k doložení ceny zboží a vyměří clo, případně další poplatky.
Doteď jsi teda měla štěstí, že zboží nechytili, ale obecně před vánoci to sledují víc.

Ano přesně tak to je, bohužel.
Já také nanakupuji za víc jak 20 dolarů, jednak se bojím kvůli tomu clu a za druhé se bojiíž, že by to nemusela dojít..pár korun ještě oželim,ale nějaké tisíce fakt ne..

@ajulka30 a kolik tě to zboží stálo, co jsi kupovala?

Malike
Extra třída :D 11883 příspěvků 23.10.18 12:53
@ajulka30 píše: …to já jo, ale vždy se s prodejcem předem dohodnu a do teď nebyl problém :nevim:

tak to jsi měla spíš štestí…právě pak ty komplikace za to nestojí.
budes muset zavolat na celnici že to zboží nechceš. Ale nákup přes Aliexpress je vždy tak trochu ošemetný a nakupovat přes 22 dolaru je jak jízda metrem bez jízdenky…xkrát ti to projde, ale ted ne. I kdyby ses dohodla a zboží by poslali zpět tak ale budeš muset zaplatit dopravu, aliexpress ti peníze vrátit nemusí protože,,podvod,,do reklamace prostě nepatří.

ritterca
Kecalka 125 příspěvků 23.10.18 21:03

Není ta hranice u cla náhodou 22 eur a ne dolarů?

Malike
Extra třída :D 11883 příspěvků 24.10.18 03:32
@ritterca píše:
Není ta hranice u cla náhodou 22 eur a ne dolarů?

No vlastně vzhledem ke kurzu to vychází cca 22 euro a 24-5 dolarů.To máš celkem jedno.Uprimne bych nešla víc jak 20 dolarů a euro.

ritterca
Kecalka 125 příspěvků 24.10.18 09:35

@Malike Ok, ale ještě jsem teda zblbla to, že nad 22 eur se platí DPH a ne clo. Clo se platí až nad 150 eur.

Malike
Extra třída :D 11883 příspěvků 24.10.18 09:51
@ritterca píše:
@Malike Ok, ale ještě jsem teda zblbla to, že nad 22 eur se platí DPH a ne clo. Clo se platí až nad 150 eur.

No vidíš…tak asi jo.Ja to vzala od jiných,že se nad 22 dolarů plati clo..

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 24.10.18 13:39

DPH nad 22 EUR + CLO nad 150,– EUR… Jinak ty další poplatky - pokud někoho zmocníš (celnici, poštu…), aby za tebe provedli celní řízení, tak za to samozřejmě zaplatíš. Ke CLU jako takovému se nic dalšího nehradí (krom tady případného DPH)

Dělat mrtvého brouka bych nedoporučovala. Všechny zásilky pod celním dohledem se evidují a jen tak nikam nevyšumí. Spíše bych kontaktovala celnici, že zboží nechceš přijmout a dohodla bych se na dalším postupu

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 24.10.18 19:18
@ajulka30 píše:
Zdravím všechny!

Děkuju moc Ája

no tak odmítnout zaplatit to asi můžeš, ale z Ali ti za to peníze nevrátí, ne? Takže nebudeš mít ani peníze, ani zboží…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Carmen Electra z Pobřežní hlídky: Téhle sexbombě že táhne na 50?

Zdá se, že elixír mládí existuje! Jak jinak vysvětlit to, že Carmen Electra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >