Nákup na sbazaru - jde ověřit prodávající?

5886
9.8.13 09:11

Nákup na sbazaru- jde ověřit prodávající?

Všechny zdravím :mavam:
Máte někdo zkušenost s nakupováním na sbazaru??
Jde mi o to, že ať hledám, jak hledám, nemůžu nikde najít nějaké ověření, nebo hodnocení prodávajícího… Na bazoši můžou lidé napsat hodnocení, což je podle mě super věc.
Mám zálusk objednat si „značkové“ věci, jako například polo trička LACOST, mikiny ADIDAS, hodinky PUMA atd…
Je mi jasné, že věci nebudou pravé, ale vypadají pěkně a službu splní.
Nechci přímo jmenovat prodávající, nevím, zda se to vůbec může- abych neporušovala nějaká pravidla třeba :nevim:
Ale zajímali by mě vaše zkušenosti a zda jde prodávající někde ověřit??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3476
9.8.13 09:18

Ahoj, myslím, že tam žádné hodnocení prodávajícího není :nevim: Aspoň teda já jsem za tu dobu, co tam chodím, nenarazila na nic takovýho. Bych řekla, že ten bazar je jen spíš o štěstí, jestli narazíš na člověka, co tě nepodrazí.
Já jsem tam jednou kupovala dvě věci a v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1411
9.8.13 09:19

Ahoj, já myslím, že to bohužel nejde. Sama jsem byla v pozici prodávájícího a zkoušela jsem, jak tam někde upozornit na neférové nakupující (někdo si objednal an dobírku a pak nevyzvedl), ale asi to fakt nelze :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39218
9.8.13 09:26

Nakupuji na serverech, kde lze prodávající prověřit- Aukro, MMB…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
345
9.8.13 10:20

Zeptej se prodavajících zda inzerují ještě jinde.. většinou to tak je :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39218
9.8.13 14:36
@vodnarka2013 píše:
Zeptej se prodavajících zda inzerují ještě jinde.. většinou to tak je :)

Ale to je třeba ověřit. Už zde proběhla diskuze, ve které byla popsána podvodnice, která poslala ID jiné osoby z MMB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
24.10.15 22:05

S Sbazarem jsem skončil. Zakoupil jsem, poslal peníze a zboží nedostal. Podal jsem stížnost, kde jsem chtěl, aby mi dali číslo telefonu na prodávajícího, ale to odmítli i přes to, že číslo bylo u inzerátu již zveřějněno. Takže za nic neručí a vlastně nahrávají podvodníkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
24.10.15 22:11

Jediné, co můžeš zkusit je prohnat jméno nebo telefonní číslo vyhledávačem, např. googlem. Pokud je to podvodník, který to už chvilku dělá, tak na něj můžeš narazit na nějaké diskusi, kde se třeba shánějí další podvedení kvůli podání hromadné žaloby.
Jinak já si naběhla jednou i na bazoši, před pár lety…Takže nakupuju víceméně jen na mimibazaru, případně na aukru, kde je nějaká záruka a jen od prověřených prodávajících…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
24.10.15 23:38

Právě to jsem chtěl udělat. A protože jsem si jeho číslo nenapsal, obrátil jsem se na sbazar se žádostí o pomoc. Bohužel mi toto odmítli sdělit. Takže stačí si koupit telefonní kartu, založit fiktivní účet, nabídnout výhodně cokoliv, prodat to několika lidem naprosto v klidu, protože sbazar bude moji identitu krýt. Už s tímto obchodem nechci mít nic společného a věc řeším cestou PČR, kde si rovněž nedělám žádnou naději.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
6.4.16 20:32

Bohužel identitu prodávajícího nezjistíte. I když je v inzerátu zveřejněno spojení, když inzerát zmizí, sbazar vám absolutně nic nesdělí. Pořád Vás odkazují na policii. Jenže když je škoda menší, jste takřka bez šance. Takže sbazar již absolutně nevyužívám, myslím si, že je to naprostý ráj pro podvodníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.6.16 22:48

S sbazarem jsem též skončila. Kupovala jsem od paní oblečky. poslala úplně jinou než požadovanou velikost, smrdelo to, bylo flekate a derave :,(.vyprat nešlo!
Stížnost mi nepomohla a paní vzápětí prodávala pod jiným jménem..a ještě mi napalila poštovné přes 200…mrcha

• Nahlásit
  • Citovat
147
16.6.16 22:57
@kubuna píše:
S Sbazarem jsem skončil. Zakoupil jsem, poslal peníze a zboží nedostal. Podal jsem stížnost, kde jsem chtěl, aby mi dali číslo telefonu na prodávajícího, ale to odmítli i přes to, že číslo bylo u inzerátu již zveřějněno. Takže za nic neručí a vlastně nahrávají podvodníkům.

Ja jsem s Sbazarem spokojena :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
9.2.18 09:00

Tohle je fakt blbé!! prodávám tam hodně, chtěla jsem ocenit poctivé kupující i prodávající a dát jim pozitivní hodnocení, ale bohužel! Sbazar to má fakt nedomyšlené! dříve jsem vše házela na Aukro, ale po tzv.„přestavbě“ je Aukro pomalé, zmizeli mi oblíbení prodejci a vůbec stojí za prdlačky…tak využívám Sbazar, ale je to o štěstí…teď si ode mně pán kupoval kalhoty a zdá se opravdu solidní kupující, hned poslal peníze ani nechtěl dobírku, přitom cena byla vysoká, ráda bych ho pozitivně hodnotila, ale nemůžu. Blbci, no :-( přitom stačí málo…chtít a hodnocení může být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14601
9.2.18 09:12

@Catthi ono to není zase tak jednoduchý, jak si to představuješ. Nastavit to tak, aby mohl hidnotit jen ten, kdo skutečně koupí a zamezit, aby si tam do hodnocení přidával i prodávající, to je softwearově dost náročný. Navíc sbazar není samostatný projekt jako třeba aukro, ale jen další služba seznamu. Pokud chceš hodnocení a ověřené obchodníky, jsou tu jiné inzertní servery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
9.2.18 09:17

@Catthi s bazar hodnocení míval- je to už ale pár let co ho zrušil a znovu nezavedl :-( pravděpodobně k tomu mají nějaký důvod, proč hodnocení neumožňují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama