Nákup potravin tam, kde obchody nerozvážejí

Anonymní
30.3.20 13:43

Nákup potravin tam, kde obchody nerozvážejí

Ahoj,
mám dotaz. Bydlím ve městě, kde nefunguje rozvoz potravin (nezaváží sem supermarkety, ani rohlik.cz nebo plnataska apod).

Momentálně jsem v prekérní situaci. Mám zlomenou nohu v sádře a kvůli omezení pohybu jsem „uvízla“ doma s mamkou (senior, 63 let). Potřebovaly bychom větší nákup.

Je tu někdo, kdo taky bydlí v místě, kde prostě nerozvážejí? Jak to řešíte, pokud pomineme pomoc příbuzných? Ta teď u nás taky nepřipadá v úvahu, jsme jen já (zlomenina), manžel (domácí karanténa), malý syn a moje máma (senior).

Požádaly byste třeba sousedy? Nebo vyvěsily žádost na fb? A kolik tak mám případné „dobré duši“ připlatit?

Díky za rady. Prosím anonym, poměrně citlivé informace.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3077
30.3.20 13:47

Požádejte známé nebo si pověs na fb žádost o pomoc. Teď funguje fakt hodně dobrovolníků, co pomáhají. Osobně bych za takovou donášku připlatila tomu člověku 100 (rozvoz k nám stojí cca 80 korun). Kdyby mě požádal někdo ze sousedů, tak mu nakoupím a nic za to neočekávám ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2274
30.3.20 13:50
@Anonymní píše:
Ahoj,
mám dotaz. Bydlím ve městě, kde nefunguje rozvoz potravin (nezaváží sem supermarkety, ani rohlik.cz nebo plnataska apod).

Momentálně jsem v prekérní situaci. Mám zlomenou nohu v sádře a kvůli omezení pohybu jsem „uvízla“ doma s mamkou (senior, 63 let). Potřebovaly bychom větší nákup.

Je tu někdo, kdo taky bydlí v místě, kde prostě nerozvážejí? Jak to řešíte, pokud pomineme pomoc příbuzných? Ta teď u nás taky nepřipadá v úvahu, jsme jen já (zlomenina), manžel (domácí karanténa), malý syn a moje máma (senior).

Požádaly byste třeba sousedy? Nebo vyvěsily žádost na fb? A kolik tak mám případné „dobré duši“ připlatit?

Díky za rady. Prosím anonym, poměrně citlivé informace.

Na ČT 24 běží info, kde jsou čísla na ty co pomáhají přivést nákup po celé ČR… Co se obrátit na starostu nebo úřad tam u vás? Oni určitě budou vědět jestli něco takového u vás funguje.. U nás v domě treba visí kontakt na dobrovolníky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
30.3.20 13:51

Zkus magistrát, případně Adru atd., shromažďují dobrovolníky. Určitě vás hlady nenechají umřít. U nás město přímo vytvořilo linku pro tyto případy, nakupují třeba lidem v karanténě a seniorům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2399
30.3.20 13:54

Nevím, jak tohle vyřeší emimino, stejně asi jako přibližně 100% dotazů, ale na místně příslušném obecním úřadě poradí. Rozvoz potravin funguje na 100% po celé republice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13026
30.3.20 13:54

1. podívejte se na web a fb vaší radnice, jestli nenabízí pomoc.
2. projeďte to samé u neziskovek, co ve vašem městě působí.
3. poproste někoho známého. Nabízela bych tak 100-200 za velký nákup (tj. cca hodina času), ale spíš bych počítala, že si to ten člověk nevezme - lidem co k tobě přijdou jako dobrovolníci nabídni leda čokoládu, nebo ať si koupí pro sebe třeba pytlík mandarinek, nebo tak něco.
4. zavolej na 1212, jestli už mají mapu regionálních aktivit a jestli ti poradí (pokud ješte není zprovozněná (dělají to dobrovolníci, ne stát), tak ti doporučí první 3 body tohohle seznamu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3077
30.3.20 13:56

Nebo sem napiš odkud jsi a třeba někdo bude vědět konkrétně a nebo vám rovnou pomůže :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13026
30.3.20 13:57

@Zumpa rozvoz potravin funguje 100% po celé republice? Vážně? Kdo zaváží potraviny do Osoblahy? Nebo do Pacova? Nebo náhodné jiné město pod 15000 obyvatel mimo spádovou oblast velkých měst?

Rohlík. cz pracuje na nějakém systému, ale ještě to fakt nemají a sami jsou dost přetížení i tam, kde fungují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 13:59

Zakladatelka

Ahoj, díky holky :-) asi pověsím žádost na fb, tam je dost dobrovolníků. Šlo mi spíš o to, kolik jim připlatit :-) s tím zkušenost opravdu nemám :-)

• Nahlásit
  • Citovat
3077
30.3.20 14:00

@Ou nerozčiluj se :lol: já si to donedávna taky myslela, když všichni zaváží i k nám, do prdelákova :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2924
30.3.20 14:04

Já bych teda asi vyslala maminku, pokud k tomu věku nemá ještě nějakou chronickou nemoc. Mým rodičům je přes 65 a chodí si nakupovat sami. Jednou týdně do většího obchodu a denně do krámku pro chleba. Dodržují doporučení a jinak nikam nechodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.20 14:07

@ProfZav To bych mohla - ale moje máma nemá řidičák, tzn., že může přivézt pár potravin pojízdnou taškou, což nám trn z paty určitě nevytrhne. Potřebujeme nákup aspoň na pět dní.

• Nahlásit
  • Citovat
2924
30.3.20 14:13
@Anonymní píše:
@ProfZav To bych mohla - ale moje máma nemá řidičák, tzn., že může přivézt pár potravin pojízdnou taškou, což nám trn z paty určitě nevytrhne. Potřebujeme nákup aspoň na pět dní.

Tahle varianta mě napadla, když jsem příspěvek odeslala :-) Tak to potom poprosit někoho o nákup. Nebo mě ještě napadlo, pokud tvůj muž a mamka sdílí domácnost, aby ji on zavezl k obchodu, počkal v autě, ona nakoupí, naloží a zase domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3077
30.3.20 14:16
@ProfZav píše:
Tahle varianta mě napadla, když jsem příspěvek odeslala :-) Tak to potom poprosit někoho o nákup. Nebo mě ještě napadlo, pokud tvůj muž a mamka sdílí domácnost, aby ji on zavezl k obchodu, počkal v autě, ona nakoupí, naloží a zase domů.

tak to už by rovnou mohl nakoupit ten chlap a neřešila by to na netu, ne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2924
30.3.20 14:18

@Jitul.kaaa9 Tak jestli má chlap karantenu, tak asi nemůže trajdat po obchodě. A asi ani ti ostatní z domacnosti. Asi jsem to úplně nedomyslela, mám dnes náročný den :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama