Nákup rodinného bytu v Praze - co byste koupili?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.19 13:46
Nakup rodinneho bytu v Praze - co byste koupili?

Dobry den,

resim nakup bytu pro rodinu - 2 dospeli, 2 deti - v Praze s rozpoctem cca 7-7.5 milionu Kc.

To samozrejme znamena ucinit plno rozhodnuti a kompromisu - novostavba, starsi stavba, 3/4+1/kk, jake je vhodna lokalita, zelen v okoli, dopravni dostupnost, blize k centru ci periferie, koupit ted mensi pozdeji vetsi a podobne.

Trochu se v tom placam a potrebuji si ujasnit, co muze byt dulezite, co ne a ci jestli jsem neco nezapomnel brat v uvahu.

Otazky tedy zni: Co byste s takovym rozpoctem v soucasnosti vy koupili v Praze a proc? Jaka by byla vase kriteria vyberu a priority - coz se da aplikovat i mimo Prahu?

Dekuji vsem za pripadny nazor k zamysleni!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
pomme
Kecalka 205 příspěvků 18.03.19 13:54

Původně jsem se přehlédla a myslela jsem že sháníte dům. Byt se za takové peníze pořídí pěkný. Koukala bych na dispozice min. 3+1 a pak lokalitu, která by vám byla milá. Osobně bych volila něco dále od centra s dobrou dopravou a více zeleně.

Příspěvek upraven 18.03.19 v 13:57

Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 18.03.19 13:54
@Anonymní píše:
Dobry den,

resim nakup bytu pro rodinu - 2 dospeli, 2 deti - v Praze s rozpoctem cca 7-7.5 milionu Kc.

To samozrejme znamena ucinit plno rozhodnuti a kompromisu - novostavba, starsi stavba, 3/4+1/kk, jake je vhodna lokalita, zelen v okoli, dopravni dostupnost, blize k centru ci periferie, koupit ted mensi pozdeji vetsi a podobne.

Trochu se v tom placam a potrebuji si ujasnit, co muze byt dulezite, co ne a ci jestli jsem neco nezapomnel brat v uvahu.

Otazky tedy zni: Co byste s takovym rozpoctem v soucasnosti vy koupili v Praze a proc? Jaka by byla vase kriteria vyberu a priority - coz se da aplikovat i mimo Prahu?

Těžko se radí, každý člověk je originál a potřebuje něco jiného.

Já bych koupila tím směrem od Prahy (myslím od centra), kde máš „zájem“. (Rodiče, chalupu, nadšenci do kol spíš budou chtít na východ kvůli síti cyklostezek, ti co hodně cestují na Moravu na jih k D1, ti co hodně cestují do ciziny k letišti, ti, co jezdí na české hory zase na sever). Abys nemusela projíždět celou Prahu.

Blízko metro, to je myslím jasné. Tramvaj je výhoda.

Novostavby jsou fajn, ale zkontroluj si v územním plánu, co se kde bude stavět. Ta „transformační“ uzemí umí být záludná. Klidně bych šla do novostavby.

Barák za tyhle prachy bude na úplném okraji a před rekonstrukcí.

Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 18.03.19 13:58
@Anonymní píše:
Dobry den,

Jo a bacha na takový zvláštní efekt, co v Praze funguje. Je to velké město, takže lidi obvykle mají zkreslené představy o některých čtvrtích, v kterých nebydlí a ani to tam neznají. Takže se dozvíš, že „tam a tam by nikdy nebydlel, protože je to "romov“, ale to už třeba neplatí 15 let.

Vždycky musíš na to místo ty.

Lidi chválí svoje čtvrti a svoje sídliště :mrgreen:

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1232 příspěvků 18.03.19 13:58

Modrany, Podoli.

Tichošlápek
Extra třída :D 13550 příspěvků 18.03.19 14:00

Lokalita Modřan je dobra, zeleň, kousek do centra, klid, dost míst ve školkách apod. Ale novostavbu tam za takové peníze nekoupíte. Ne dost velkou. Takže bych asi hledala velký byt v menším paneláku.

Venetia
Hvězda diskuse 41382 příspěvků 18.03.19 14:01

tak ja bych sla rozhodne do novostavby s predzahradkou nebo terasou na nejakem peknem miste viz vyse

Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 18.03.19 14:02
@Anonymní píše:
Dobry den,

Pokud fakt nevíš a je ti to jedno, situuj se opravdu podle toho, na který směr máš z Prahy nějaký ten zájem. Věř zkušenému. Projíždět každých čtrnáct dní celou Prahu je pruda.

V každé části žijí lidé, kteří tam jsou spokojení.

Hroznej puberťák
Kelišová 6589 příspěvků 18.03.19 14:16

Záleží na tom, jakým jazykem chcete, aby mluvili vaši sousedi:
Rusky - Stodůlky, Čínsky - Řepy,
Anglicky, francouzsky - Dejvice, Vinohrady, ale tam zas za tyhle prachy moc velký byt nekoupíte :jazyk: :mrgreen: :mavam:

Lama Lama
Hvězda diskuse 51821 příspěvků 18.03.19 14:28
@Bábrdl píše:
Pokud fakt nevíš a je ti to jedno, situuj se opravdu podle toho, na který směr máš z Prahy nějaký ten zájem. Věř zkušenému. Projíždět každých čtrnáct dní celou Prahu je pruda.V každé části žijí lidé, kteří tam jsou spokojení.

Souhlas. My takle migrovali prvně ze severu na Jih. A další už zůstal na jihu. Neřešit jen práci, ale i ty víkendové štreky.
Jinak je to asi na povaze, někdo chce centrum, někdo blízkost příroděNěkdo výpadovku autem. Někdo metro ( to zas nezajímá někoho, kdo beztak bude jezdit autem).

jkra
Nadpozemská drbna 27423 příspěvků 18.03.19 14:32

Koupila bych neco jako toto
https://www.sreality.cz/…a/3004850524#…

Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 18.03.19 14:41
@Lama Lama píše:
Souhlas. My takle migrovali prvně ze severu na Jih. A další už zůstal na jihu. Neřešit jen práci, ale i ty víkendové štreky.
Jinak je to asi na povaze, někdo chce centrum, někdo blízkost příroděNěkdo výpadovku autem. Někdo metro ( to zas nezajímá někoho, kdo beztak bude jezdit autem).

Přesně! Já potřebuju dostupné mhd, ideálně metro pěšo. Někomu je to volný.

Já bych hned bydlela v centru, ale s dítětem, uznávám, je barák lepší.
Ale u nás to nebylo o volbě. Chlap řekl, je to takhle, ber nebo nech být. Tak jsem vzala. Vzhledem k okolnostem… :mrgreen:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 18.03.19 14:46

@jkra
Byt i lokalita zajímavá, ale bude dost chladný a tmavý, mi přijde. Většina oken na sever. Na terase se nebude v létě moct být, je prozměnu orientovaná na ZJZ :/

jkra
Nadpozemská drbna 27423 příspěvků 18.03.19 14:57

no jako nezavidim .Nebude to lehke rozhodnuti.

Bábrdl
Generální žvanilka 23112 příspěvků 18.03.19 20:24

Zase jedna z diskuzí, kdy se zakladatelka už neozve… :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama