Nákup za VO pro vlastní potřebu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sabul3
Nováček 2 příspěvky 19.02.17 18:19
nákup za VO pro vlastní potřebu

Zdravím, mám takový dotaz, zařizuji si e-shop se zdravou výživou a nevím, jak mám řešit následující situaci:

Od dodavatele nakoupím zboží za velkoobchodní ceny. Výrobky zdravé výživy nakupuji, ale nevím, zda sí je můžu nakoupit za velkoobchodní ceny pro vlastní potřebu nebo si je sama sobě musím prodat. Napdá mě, možnost vzít zboží na 2 faktury a jednu fakturu do daňové evidence prostě nezahrnout a produkty z této faktury užívat pro osobní potřebu, ale na fakturách je moje jméno, takže by to bylo eventuelně dohledatelné, že jsem si určité faktury nezahrnula do daňové evidence. Určitě je takových lidíé spousty, kteří podnikají a zboží, které prodávají také zároveň používají pro osobní potřebu, jak se prosím takové situace řeší? Musím si sama sobě zboží prodat za maloobchodní ceny z e-shopu nebo za snížené ceny nebo takové zboží neevidovat? :nevim: S podnikáním začínám a nechci mít hned nějaké problémy, proto prosím o radu, jak to děláte vy ostatní ;) Děkuji za odpovědi :andel:

Reakce:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.02.17 18:28

Tak úplně nejčistější bude, když je zaeviduješ a sama sobě prodáš za nákupní cenu, tedy za velkoobchodní. Samosebou, pak se dělají různé fígle, že si je ve výsledku necháš zadarmo, ale to tu nebudu popisovat. ;)
Na paušál asi nejedeš, že?

Shari81
Kelišová 6017 příspěvků 19.02.17 21:29

Normálně nakupuji pro svůj eshop za VO ceny a když něco potřebuji, prostě si to vezmu a ze skladu (z účetnictví/ú­četního programu) odepíšu jako osobní spotřebu. Přece si sama sobě nebudeš prodávat zboží, to je kravina…

Sabul3
Nováček 2 příspěvky 20.02.17 11:00

Děkuji za rady, nevěděla jsem, že si to můžu ze skladu „vzít“ pro sebe, aniž by to dělalo nějaký bordel v evidenci :) A paušál uvidím asi na konci období, zatím nevím, co se mi víc vyplatí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >