Reklama

Nákup za VO pro vlastní potřebu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sabul3
Nováček 2 příspěvky 19.02.17 18:19
nákup za VO pro vlastní potřebu

Zdravím, mám takový dotaz, zařizuji si e-shop se zdravou výživou a nevím, jak mám řešit následující situaci:

Od dodavatele nakoupím zboží za velkoobchodní ceny. Výrobky zdravé výživy nakupuji, ale nevím, zda sí je můžu nakoupit za velkoobchodní ceny pro vlastní potřebu nebo si je sama sobě musím prodat. Napdá mě, možnost vzít zboží na 2 faktury a jednu fakturu do daňové evidence prostě nezahrnout a produkty z této faktury užívat pro osobní potřebu, ale na fakturách je moje jméno, takže by to bylo eventuelně dohledatelné, že jsem si určité faktury nezahrnula do daňové evidence. Určitě je takových lidíé spousty, kteří podnikají a zboží, které prodávají také zároveň používají pro osobní potřebu, jak se prosím takové situace řeší? Musím si sama sobě zboží prodat za maloobchodní ceny z e-shopu nebo za snížené ceny nebo takové zboží neevidovat? :nevim: S podnikáním začínám a nechci mít hned nějaké problémy, proto prosím o radu, jak to děláte vy ostatní ;) Děkuji za odpovědi :andel:

Reklama

Reakce:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 19.02.17 18:28

Tak úplně nejčistější bude, když je zaeviduješ a sama sobě prodáš za nákupní cenu, tedy za velkoobchodní. Samosebou, pak se dělají různé fígle, že si je ve výsledku necháš zadarmo, ale to tu nebudu popisovat. ;)
Na paušál asi nejedeš, že?

Shari81
Kelišová 5994 příspěvků 2 inzeráty 19.02.17 21:29

Normálně nakupuji pro svůj eshop za VO ceny a když něco potřebuji, prostě si to vezmu a ze skladu (z účetnictví/ú­četního programu) odepíšu jako osobní spotřebu. Přece si sama sobě nebudeš prodávat zboží, to je kravina…

Sabul3
Nováček 2 příspěvky 20.02.17 11:00

Děkuji za rady, nevěděla jsem, že si to můžu ze skladu „vzít“ pro sebe, aniž by to dělalo nějaký bordel v evidenci :) A paušál uvidím asi na konci období, zatím nevím, co se mi víc vyplatí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama