Nákupní seznam jak ušetřit

  • Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
689
3.10.21 09:58

Nákupní seznam jak ušetřit

Kilový jogurt, litrový šampon z eshopu, dolévací mýdlo, desetikilový pytel kočičích granulí, přepočítání povinného ručení, oblečení z Vinted.. Nepřidáte se?
Prosím jen heslovitě - diskuzí o šetření je tu dost, zkoušela jsem něco pročíst, ale jednoduchý seznam vychytávek, jak nakupovat, aby to vyšlo co nejlevněji, by mi usnadnil život.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39611
3.10.21 10:06
@mokkk píše:
Kilový jogurt, litrový šampon z eshopu, dolévací mýdlo, desetikilový pytel kočičích granulí, přepočítání povinného ručení, oblečení z Vinted.. Nepřidáte se?
Prosím jen heslovitě - diskuzí o šetření je tu dost, zkoušela jsem něco pročíst, ale jednoduchý seznam vychytávek, jak nakupovat, aby to vyšlo co nejlevněji, by mi usnadnil život.

Jablka od sadaře, mouka z mlýna, uvařit marmelády v létě, zavařit okurky. Nakupovat v akcích.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
3.10.21 10:10

Mně se ta velká balení jídla moc neosvědčila. Ještě možná nakupovat maso v akci, naporcovat a zamrazit, ale kilové jogurty ne.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
3.10.21 10:12

A jestli chceš ušetřit na jídle, je dobré promyslet, co chceš vařit během celého týdne a podle toho nakupovat.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8655
3.10.21 10:12

Pestovani velkejch dyni-oloupat nastrouhat zamrazit, ja to mrazim po 350 g, coz je na jeden pernik. Da se dat i do cehokoliv jinyho.
Peceni moucniku-deti pak nepozerou tolik sladkosti.
Psi hracky ze zauzlovanejch deravejch ponozek.
Tablety do mycky z lidlu-kvalitni a levny.
Prasek na prani kupuju zasadne v akci.
Po vykoupani necham vodu ve vane, pak kyblikem splachnu wc.
Kdo potrebuje jezdit delsi vzdalenosti, tak auto poridit naftovy.
Jo a vetsi mrazak je parada. Pokud clovek ma zamrazeny maso a pecivo v zasobe z akci, tolik pak neleze do kramu a nekupuje hovadiny.

Příspěvek upraven 03.10.21 v 10:14

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
3.10.21 10:14

@Tarjei Základ je žádné sladkosti nekupovat  :lol:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
3.10.21 10:15

Mydlo na myti rukou + sprchac… dopouzivat a misto toho koupit klasicky tuhy mydlo. Jedno stoji pakatel i ty takovy lepsi vonavejsi dtto a vydrzi to mega dlouho + setri se priroda.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8655
3.10.21 10:15

@divine woman jako vubec jo? :lol: Tak to jsem nikdy nezkusila. Mam aktualne jedno dite, u kteryho jsem rada, ze neco pozere a dalsi dve v puberte, to nechces :lol:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8655
3.10.21 10:16

@Leenvecka mne se zalibil tuhej sampon. Vydrzi dlouho.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
3.10.21 10:23

@Tarjei Přesně. Já dětem pekla ty buchty a kupovanými sladkostmi je zásobovaly babičky. Ale po nástupu do práce jsem taky vyměkla. :lol:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23682
3.10.21 10:26

@mokkk Nejdůležitější je nekupovat polotovary a vařit doma. Tím se ušetří opravdu hodně. Plus je výhoda mít zahradu. Nekupuji v sezóně zeleninu a ovoce.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16487
3.10.21 10:31
@jkra píše:
Jablka od sadaře, mouka z mlýna, uvařit marmelády v létě, zavařit okurky. Nakupovat v akcích.

Nesmysl, sadaři už jsou taky rozežraní, kilo jablek od 20,–Kč výš… :roll: Jablka zdarma na stromech u méně frekventovaných silnic nebo pokud chce někdo být poctivý, u příslušné správy silnic zaplatit „pronájem“ stromu, u nás jabloň 30,–Kč… 8) Jsou místa, kde jsou fakt pěkný, velký a dobrý jabka, jen nevyhovujou vzhledově, ale zato je jistota, že nejsou napajcovaný žádným chemickým sajrajtem… 8) 8) 8)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
3.10.21 10:35

@divine woman Polotovary kupuju jen pro stav nouze - třeba je levnější si upéct pizzu z Lidlu za 40Kč, když přijdeme v poledne od doktora a nemám vařeno, než se někde stavit na oběd. A tu zahradu máme, ale asi jsem blbý zahradník - rajčata nám letos zplesnivěla, meruňky zmrzly, švestky nebyly vůbec a broskve, jahody a maliny jsou v počtu, je hned sníme:-) A abych trávila na záhonech nějak moc času, na to ho taky nemám. Navíc je tu šíleně slimáků, co všechno sežerou. Ale třeba to tuhé mýdlo mě nenapadlo, že je levnější. Samozřejmě se snažím péct buchty, ale zase bez čokolády nepřežiju a moje dítě babičky na darování sladkostí nemá, tak ty taky musím kupovat já.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8655
3.10.21 10:40

@mokkk to s tou pizzou mrazenou delam taky. A letos jsem mela fakt akorat ty dyne, rajcata taky vsechny plesnivy…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39611
3.10.21 10:45
@bse.pedro píše:
Nesmysl, sadaři už jsou taky rozežraní, kilo jablek od 20,–Kč výš… :roll: Jablka zdarma na stromech u méně frekventovaných silnic nebo pokud chce někdo být poctivý, u příslušné správy silnic zaplatit „pronájem“ stromu, u nás jabloň 30,–Kč… 8) Jsou místa, kde jsou fakt pěkný, velký a dobrý jabka, jen nevyhovujou vzhledově, ale zato je jistota, že nejsou napajcovaný žádným chemickým sajrajtem… 8) 8) 8)

U nás 10 korun. Na hledání u silnice, já nevím.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat