Nakupování v Německu na živnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 19:45
Nakupování v Německu na živnost

Ahoj, je tu někdo kdo má živnost na prodej a nakupuje v Německu? mám to v plánu. Moje představa je, že budu nakupovat a platit kartou z podnikatelského účtu. Takže na výpisech budu mít platby v eurech- v čr budu prodávat v korunách, budu mít platbu pouze převodem na účet- abych nespadla do eet. Jde mi o to, že výdaje budou v eurech, příjmy v korunách, jak je to pak s účetnictvím? poradí mi tu někdo?

Reakce:
longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 10.04.18 21:37
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo má živnost na prodej a nakupuje v Německu? mám to v plánu. Moje představa je, že budu nakupovat a platit kartou z podnikatelského účtu. Takže na výpisech budu mít platby v eurech- v čr budu prodávat v korunách, budu mít platbu pouze převodem na účet- abych nespadla do eet. Jde mi o to, že výdaje budou v eurech, příjmy v korunách, jak je to pak s účetnictvím? poradí mi tu někdo?

Takže nakoupís zboží v německu a budeš ho preprodavat v CR? V jaké hodnote? Pozor aby ses nestala identifikovanou osobou.
Stanovís si jaký chceš kurz v daňové evidenci. A každým rokem vyhlašuje MFCR kurz pro daňovou evidenci a tím přepočítas případné pohledavky/závazky a stav na bance v EUR a v pokladně EUR na konci roku.

Váš příspěvek
Reklama