Nakupování v Německu na živnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 19:45
Nakupování v Německu na živnost

Ahoj, je tu někdo kdo má živnost na prodej a nakupuje v Německu? mám to v plánu. Moje představa je, že budu nakupovat a platit kartou z podnikatelského účtu. Takže na výpisech budu mít platby v eurech- v čr budu prodávat v korunách, budu mít platbu pouze převodem na účet- abych nespadla do eet. Jde mi o to, že výdaje budou v eurech, příjmy v korunách, jak je to pak s účetnictvím? poradí mi tu někdo?

Reakce:

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 10.04.18 21:37
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo má živnost na prodej a nakupuje v Německu? mám to v plánu. Moje představa je, že budu nakupovat a platit kartou z podnikatelského účtu. Takže na výpisech budu mít platby v eurech- v čr budu prodávat v korunách, budu mít platbu pouze převodem na účet- abych nespadla do eet. Jde mi o to, že výdaje budou v eurech, příjmy v korunách, jak je to pak s účetnictvím? poradí mi tu někdo?

Takže nakoupís zboží v německu a budeš ho preprodavat v CR? V jaké hodnote? Pozor aby ses nestala identifikovanou osobou.
Stanovís si jaký chceš kurz v daňové evidenci. A každým rokem vyhlašuje MFCR kurz pro daňovou evidenci a tím přepočítas případné pohledavky/závazky a stav na bance v EUR a v pokladně EUR na konci roku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >