Nakupování z USA

176
2.6.13 22:34

Nakupovaní z USA

Ahoj holky! Potřebovala bych poradit. Vyhlídla jsem si dvě věcičky na internet. obchodu v USA. Spočítala jsem si, že by i s dopravou mi to vyšlo na nějakých 1500 Kč. Když jsem poslala dotaz do USA jestli je to cena konečna, oni odpověděli, že pokud u nás pláti CLO a DANĚ, že to už si musím zařídit sama. Ale já vůbec nevím na kolík by mi to clo a daně vyšlo. A jak je mám zaplatit? To mi přijde faktura z celnice nebo jak to bude? :roll: A ještě dotaz co je to za platbu PayPal?
Děkuju za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
2.6.13 22:57

Clo a dan ti prijde zaroven s balickem - az zaplatis na poste, tak ti balicek vydaji.
paypal je platebni system hlavne pro platby na internetu, musis tam mit zalozeny ucet, autorizovat kreditni kartu a pak si jenom s prihlasenim platis. pouzivam uz leta, je to vyborny system, ale chce to trochu casu.
http://paypal.com/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
2.6.13 23:03

Jo a dan se plati od hodnoty zbozi 22Eur vys, dan je 20%, clo se plati od hotnoty zbozi 150eur a jeho vypocet je slozity, ale cca 10%. jo a jeste mam pocit, ze te ceska posta zkasne o stovku za to vyrizeni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3622
2.6.13 23:30

Ceska posta si za vyrizeni na celnim urade uctuje celych 180,– (nam dosel z Us balicek pred ca mesicem, takze predpokladam, ze suma je furt stejna) A clo a dan je presne tak, jak pise @Ali-Ali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
2.6.13 23:33

@Ali-Ali Děkuju. Tak že to znamená, že bych platila daň 20% to je 300 Kč. A clo bych tedy neměla platit když cena zboží je 1500 kč, že ano? No a ještě plus 100 Kč zaplatím na poště. A celková cena mi vyjde 1900 Kč. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
2.6.13 23:35

@michee děkuju :) Jak byste mi poradili platit bankovní převodem nebo Western Union?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
2.6.13 23:39

A ještě mi prosím poraďte clo se spočítá z ceny účtované z USA a daň se počíta z ceny z USA+CLO?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3622
3.6.13 03:09

@Tom.Tamara s bankovnim prevodem neporadim, ale ta. dan i clo by se melo platit z castky uvedene na baliku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat