Nakupujete látky na šití?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zumava
Nováček 1 příspěvek 23.01.19 09:21
Nakupujete látky na šití?

Jak si vybíráte obchod, co nemůžete sehnat a na co ty látky užijete? Vím, že maminky namateřských často začnou doma šít a právě ty z vás oslovuji. Myslím, že šití je nové řemeslo, které nám zůstane i po odzvonění mateřské. Chtěla bych rozpoutat diskusi na téma proč nakupujeme látky, jak je používáme, jaký máte nároky na materiál, kvalitu a cenu, co vám na trhu chybí ap. Mám malý obchod s látkama a chci rozšiřovat nabídku, ale taky nechci nosit dříví do lesa. Chtěla bych se zaměřit na věci, které tu ještě moc nejsou a byly by vítané, ráda bych mířila na kvalitu. Kdo si se mnou na toto téma popovídá? Kdo se v látkách vyzná, na nabídku látek na trhu by rád zapůspobil a byl by ochotný se mnou strávit tak hodinu času na Skypu, tak bych ho/jí ráda vyzpovídala. Revanžuji se malou látkovou odměnou. Edit adminem: Nedávat osobní kontakty: Samozřejmě vítám příspěvky i zde do diskuze. Dík Marcela

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 23.01.19 09:46

na FB je skupina o šití Šikulíci - tam jsou podobných diskuzí tisíce..........
Já nejvíc kupuji úplet bavlna + elastan a teplákovinu bavlna + elastan (trička, šaty, tepláky, mikiny pro mě a pro děti). Taky elastická bavlněná plátna (věci do práce pro mě). Taky softshell zimní, jarní, letní, bez membrány…vzor i bez vzoru - na bundy, kabátky, kalhoty pro mě a pro děti. je to vášeň

Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 23.01.19 09:48

oblíbené obchody: dům látek, unuodesign, bubulakovo, vecicky.sk, domatex, primavera.......... všechny mají eshopy

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.01.19 09:50

nebělenou a nebarvenou bavlnu za slušnou cenu.. tu jsem zatím nenašla, taky len zase přišel do módy a extra moc velká nabídka není… jinak kamarádka má eshop s látkama, ale nic moc to nevynášelo, spíš se teď snaží doprodat a obchod zrušit :nevim:
nechceš radši prodávat příze? člověk aby se uklikal, než najde materiál a barvu, jaké si představuje :lol:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 23.01.19 09:50
@zumava píše:
Jak si vybíráte obchod, co nemůžete sehnat a na co ty látky užijete? Vím, že maminky namateřských často začnou doma šít a právě ty z vás oslovuji. Myslím, že šití je nové řemeslo, které nám zůstane i po odzvonění mateřské. Chtěla bych rozpoutat diskusi na téma proč nakupujeme látky, jak je používáme, jaký máte nároky na materiál, kvalitu a cenu, co vám na trhu chybí ap. Mám malý obchod s látkama a chci rozšiřovat nabídku, ale taky nechci nosit dříví do lesa. Chtěla bych se zaměřit na věci, které tu ještě moc nejsou a byly by vítané, ráda bych mířila na kvalitu. Kdo si se mnou na toto téma popovídá? Kdo se v látkách vyzná, na nabídku látek na trhu by rád zapůspobil a byl by ochotný se mnou strávit tak hodinu času na Skypu, tak bych ho/jí ráda vyzpovídala. Revanžuji se malou látkovou odměnou. Na skypu jsem kraemmar, nebo telefon 776 284 274. Samozřejmě vítám příspěvky i zde do diskuze. Dík Marcela

Obdivuji a smekám nad šikulkami šicími, já sama mám problém i přišít knoflík, když je někde díra, tak vyhazuji, nebo dávám odborně opravit.

chaela
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 10:23

Mně všude chybí látky za rozumné ceny. Když jen za materiál dám stejně jako za hotovou věc, tak fakt nemám motivaci si něco šít.
Teď šiju plinkovou výbavu na mimino a to jsou pěkný palky… už jsem se na to vykašlala a siju z toho, co dům dal. Nebude to tak kvalitní, ale miminu je jedno, co na tom zadku má.
Takže Já bych uvítala někoho, kdo si nebude dávat velkou marži, myslím, že by se to vyplatilo, protože by o zákazníky nebyla nouze.

Billi
Nadpozemská drbna 26002 příspěvků 23.01.19 13:36

Mně chybí látky s potiskem pro kluky a hlavně starší kluky. Je spousta krásných potisků, ale většina cílí na holky a mladší kluky. Případně, když už seženu, je to drahé.
Pak mám ráda panely, ale nejlepší jsou dělené panely, kde jsou 3 díly a ty se dají různě nakombinovat.
V neposlední řadě mi chybí neelastická počasaná teplákovina.
@chaela ono to je složité sehnat látku, aby se to vyplatilo a to hlavně v době, kdy řetězce typu Pepco chrlí trika za pár korun (nedávno jsem kupovala za 18 Kč nové triko na focení). To už se vlastně nevyplatí nikdy…

chaela
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 13:59

@Billi Tak ono oblečení je zas něco trochu jiného. Já jsem dělala látkové tašky, takže jsem sháněla obyčejné bavlněné plátno a to pod 300 kč/m nešlo. Najít nebarvenku a nejednou bavlna nebo len je taky nadlidský úkol. Teď dělám ty plinky a ty speciální materiály jsou drahý jak… Ale zase mě to přivedlo na podnikatelský nápad, teď ho jen zrealizovat :)

Billi
Nadpozemská drbna 26002 příspěvků 23.01.19 14:05

@chaela bavlněné plátno (s potiskem) kupuju u nás v látkách i pod 200 Kč - používám na povlečení a prostírání. Směsovky na tašky většinou za 220 Kč. Ale to jsou obyčejné látky - žádné nebělené, eko, bio. Prostě obyčejná plátna.
Plíny jsem šila ze speciálních látek, protože z toho, co dům dal, to nikdy tak nesálo. Ale to uznávám, že byla velká darda.

chaela
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 14:26

@Billi Ja jsem to síla pro kamarádku do obchodu a ona měla nějaké požadavky na látky, možná proto ta cena potom.
Plinky Nevím, jestli budou fungovat, spíš než savosti se bojím, aby neprotekaly kolem noh, tam to nemám promyšlené. Ale tak v nejhorším je používat nebudu a aspoň mě nebudou mrzet ty peníze, který bych do toho dala, kdyby to bylo z těch speciálních látek. Teď dělám novorozenecke AIO, to stejně vydrží chvíli, ty větší asi víc promyslím a nejspíš aspoň jednu tu savou vrstvu koupím pořádnou.

lištička_z_prahy
Kecalka 133 příspěvků 23.01.19 14:52

Já teda nešiju na deti ale do domácnosti, nicméne mám vždycky hrozný problém s tím nejakou látku vybrat. Inspiraci hodne čerpám ze zahraničních serverů, jenže tam proste ta nabídka je uplne jiná. Přijde mi, že detských vzorů je všude plno, ale hezké, klasické vzory je potíž sehnat, obzvlášt, když požaduji přírodní materiál. Všude jenom detské vzory, nebo „moderna“ ala rok 2000. Občas probleskne pár prodejců, co dováží americkou vzorovanou bavlnu, kde nekdy vyberu… Pokud jde o jednobarevné, tak to se mi nabídka zdá dostatečná. Jsem ochotná si i připlatit, pokud látka je přesne podle mých představ, takže jsem už i objednávala ze zahraničí, ale kdo by to nechtel mít levnejší a hlavne jednodušší…

Uživatel je onlineKáťa19
Echt Kelišová 8970 příspěvků 18 inzerátů 23.01.19 15:12

@sinapis.alba tady je nebarvena, nebelena bavlna http://sijemdetem .cz/produkt/bio-bavlna-obrázková-česká

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.01.19 16:02

@Káťa19 supr! díky moc :palec: on teda o ní stojí hlavně manžel, takže ty krásné tlapičky a lístečky neudám :lol: ale i jednobarevné plátno tam mají a kupodivu ta cena ujde

Uživatel je onlineKáťa19
Echt Kelišová 8970 příspěvků 18 inzerátů 23.01.19 16:46

@sinapis.alba jo myslim ze maji vedle ve slozkach prouzek a cisty vzor ;)

Uživatel je onlineKáťa19
Echt Kelišová 8970 příspěvků 18 inzerátů 23.01.19 16:50

Me prijde, ze tech obchodu s latkami je mraky,
Ja kupuju na bubulakovo, unuodesign, sijemdetem, bytema.
Ceny asi niz jit nemuzou, nejak si to nedokazu predstavit, ten obchod musi mit prece marzi, jinak se neuzivi. Nejde moc srovnavat kvalitu usiteho obleceni a z Pepca, tam to nevydrzi ani na druhe dite skoro. :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Jiří Pomeje se prudce zhoršil. Ztratil třetinu váhy, potřebuje neustálou péči, říká Pásek

Zdravotní stav známého producenta a dabéra Jiřího Pomejeho (54), který bojuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >