Nakupujete pro děti v sekáči?

Anonymní
26.4.16 14:44

Nakupujete pro deti v sekaci?

Zajímá mě, jestli nakupujete oblečení pro své děti v sekaci? Všechny moje kamarádky totiž ano, a ja si vždy přijdu jak z jiného světa, když nakupuji na syna pouze nové oblečení. Kamarádky me nechápou. Pořád mi básnily o jednom sekaci u nás ve městě, že prý tam mají nádherné věci za super ceny, tak jsem se tam včera vydala a hrůza a děs. Vše flekate, seprane a stare. Nevím no, raději si pár kaček připlatim a koupím nové. Podotýkám, že nejsme žádní boháči, ale nežijeme si špatně. jak to máte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22051
26.4.16 14:47

Tak půl napůl. V sekáči kupuji věci, které jsou primárně určeny k likvidaci - na zahradu, do lesa a podobně. Věci „na slušné nošení“ kupuji nové. Rozhodně bych netvrdila, že v sekáči jsou nádherné kousky, ale k tomu, aby to děti rozedraly v lese, to stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
26.4.16 14:47

90% všeho oblečení je ze sekáče nebo bazaru na netu, není to seprané, staré, zašlé, spíš naopak nepoznám rozdíl mezi sekáčovým a novým, člověk asi musí umět hledat a vybírat a ne brát všechno, co se naskytne. Nové je vždy spodní prádlo a boty, jinak miluju sekáče.

Nikdy bych nekupovala nové oblečení na děti, a na ty velikosti, co vydrží 2 měsíce už vůbec ne, je to neekonomické a neekologické. Nerada i dostávám nové.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
4426
26.4.16 14:51
@CokeLady píše:
90% všeho oblečení je ze sekáče nebo bazaru na netu, není to seprané, staré, zašlé, spíš naopak nepoznám rozdíl mezi sekáčovým a novým, člověk asi musí umět hledat a vybírat a ne brát všechno, co se naskytne. Nové je vždy spodní prádlo a boty, jinak miluju sekáče.Nikdy bych nekupovala nové oblečení na děti, a na ty velikosti, co vydrží 2 měsíce už vůbec ne, je to neekonomické a neekologické. Nerada i dostávám nové.

Pod to se můžu podepsat :mrgreen: Objednávám hlavně ze sekáče z netu a vždy max. spokojenost a všichni oblečení chválí a nikoho nenapadne, že je to oblečení z druhé ruky dokud jim to neřeknu :-) a hlavně se nebojím, když to zničí apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25022
26.4.16 14:51

Já nakupuji hlavně z druhé ruky - né klasické bazary (tam mám štěstí na to co ty, věci flekaté, seprané), ale chodím na facebookový bazar z našeho města a mimibazar.
Popravdě by mi bylo líto nakupovat tepláky minimálně za 150,– Kč kus a přitom vědět, že je za tři vyprání drbne o strom nebo pokydá od něčeho, co nevyperu :lol: TO samé i ostatní oblečení. Něco koupím nové, záleží kus od kusu (letos jsem např. koupila funglovky nějaká fajnovější trika a kalhoty, softshellovou bundu a botky), ale abych kupovala nové tepláky nebo obyčejná trika, mikiny a pod., do školky, na písek nebo do lesa, to ne…to je mi líto peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
26.4.16 14:52

Kupuji nove a nosene pul na pul. Obvykle nevidim rozdil, nosene vypada pekne, ale taky se najdou horsi kousky. Zalezi, co kdo hleda. Pokud to nekdo potrebuje na zahradu, staci za par korun nosene. Osobne mi prijde zbytecne na dite kupovat vse nove. Az bude mit velikost aspon pul roku, mozna se to vyplati, ale takhle ne. Jinak tedy nam take radost, kdyz koupim neco hezkeho za dobry peniz :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7669

Nakupuji hlavně v sekáči, protože nechci dávat hodně peněz za něco, co vydrží jen chvíli (myšleno, že z toho rychle vyroste). Záleží na sekáči. Někde se toho moc nevybere, ale jsou i jiné, kde je oblečení jako nové. To si člověk musí svůj sekáč najít. Jen boty a spodní prádlo kupuju nové.

Příspěvek upraven 26.04.16 v 14:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3395

Jak co..v sekaci kupuji obleceni (trika, kalhoty, mikiny) na hriste a na doma, ale i tak to musi byt ve slusnem stavu. Nic viditelne sepraneho nebo flekateho bych nekoupila. A na normalni noseni (po nakupech, k doktorce, po meste) tak to ma vse nove, max ma z druhe ruky kalhoty, ale ty nebyly ani jednou nosene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54361
26.4.16 14:54

Kdyby to bylo o pár korunách, tak jdu do nového… Takhle nové pořizuju jen to, co v sekáči pořádně neseženu - funkční oblečení, softshell, samozřejmě spodní prádlo, ponožky a punčochy… zbytek mám z velké části sekáčové, on je celkem rozdíl, jestli dám za parádní šatičky (neseprané, neflekaté, ba co víc, ještě kolikrát s cedulkou zcela nové) 70 kč nebo koupím za 350 nové. Jo, dá se sehnat i nové za pár korun, ale spoustu těchhle levných značek jsem dost rychle zavrhla poté, co po pár vypráních a nošeních byla trika širší než delší, punčocháče děrovaly v rozkroku apod. Takže upřímně radši párkrát nošené sekáčové než zcela nové pochybné kvality. Navíc má sekáč tu výhodu, že ve stejném kousku pak nechodí půlka sídliště. V zimní bundě za stovku dělala dcera celou zimu parádu a po sezóně ji ode mě jiná maminka za stovku koupila. A vážně nebyla jakkoliv opraná, dírkatá, žmolkatá nebo sešlá. Do některých sekáčů ale člověk vstoupí a točí se už mezi dveřma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
26.4.16 14:56

Dam priklad. Moje dite jeste nechodi a dost casu se pochybuje po zemi. Ted za dobreho pocasi i venku. Kdybych mela koupit min troje teplacky po dejme tomu 150,–, ne-li vic, tak nevim. Leze v nich po zemi, tak si to umis predstavit. Takze toto ma treba bazarkove nebo zdedene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64747
26.4.16 14:56
@Anonymní píše:
Zajímá mě, jestli nakupujete oblečení pro své děti v sekaci? Všechny moje kamarádky totiž ano, a ja si vždy přijdu jak z jiného světa, když nakupuji na syna pouze nové oblečení. Kamarádky me nechápou. Pořád mi básnily o jednom sekaci u nás ve městě, že prý tam mají nádherné věci za super ceny, tak jsem se tam včera vydala a hrůza a děs. Vše flekate, seprane a stare. Nevím no, raději si pár kaček připlatim a koupím nové. Podotýkám, že nejsme žádní boháči, ale nežijeme si špatně. jak to máte vy?

jak co, jak kdy.. u nás ulítává na novém chlap :lol: já dle nálady, občas je v sekáči něco pěkného, ale to spíš dřív, u menších velkostí :nevim: takže teď už máme vesměs nové věci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7512
26.4.16 14:58

Lecos v akcích koupím nové, ale většina je ze sekáče na netu. Pokud přijde kousek, který se mi nelíbí nebo nesedí, tak není problém vrátit, peníze mám obratem zpět. Kolikrát mi přijdou věci, který mají vysačku a očividně jsou nové, i když to ani nebylo uvedené. Z osobní zkušenosti - kamenný sekáč = kšunt, špína, smrad. Byla jsem se podívat ve čtyřech v různých městech a výsledek byl vždy stejný. :poblion: Ale na netu je to v pohodě, nevím, proč je takový rozdíl. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3395
26.4.16 14:59
@Mar__tanka1983 píše:
Já nakupuji hlavně z druhé ruky - né klasické bazary (tam mám štěstí na to co ty, věci flekaté, seprané), ale chodím na facebookový bazar z našeho města a mimibazar.
Popravdě by mi bylo líto nakupovat tepláky minimálně za 150,– Kč kus a přitom vědět, že je za tři vyprání drbne o strom nebo pokydá od něčeho, co nevyperu :lol: TO samé i ostatní oblečení. Něco koupím nové, záleží kus od kusu (letos jsem např. koupila funglovky nějaká fajnovější trika a kalhoty, softshellovou bundu a botky), ale abych kupovala nové tepláky nebo obyčejná trika, mikiny a pod., do školky, na písek nebo do lesa, to ne…to je mi líto peněz.

No ty teplaky. S nima je to asi nejvetsi mazec. Nedavno jsem je shanela a nikde po bazarkach jsem teplaky sehnat nemohla. (Jasne, teplaku je po bazarech asi malo, pac to deti vetsinou znici) Zkousela jsem i cinany, ale tam jak na potvoru meli bud velky nebo jen vylozene holcici a v normalnim obchode maji nove za 150,– MINIMALNE! za 150,– :roll: No, nezbylo mi nez je koupit no, ale nadsena jsem fakt nebyla.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24639
26.4.16 15:00

Prakticky všechno (kromě ponožek, prádla…) kupuju nošené…
Něco po netu, něco od kamarádek s většíma dětma, něco z kamenných sekáčů. A není sekáč jako sekáč.
Třeba kousek od práce mám fakt „kvalitní“ sekáč, vozí z Německa, dají se najít věci opravdu jako nové. Sice to tričko nestojí dvacku, ale třeba 60,–
Já raději koupím nošené, ale z kvalitního materiálu, než za těch 60,– nové z KIKu.
A víc za tričko zaplatit nechci.
Zrovna minulý týden jsem si koupila džíny, za 350,– a mám z nich fakt radost :lol: Protože sehnat na sebe kalhoty je dost opruz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23078
26.4.16 15:00

Jak kdy, jak co. Sekáče tady teda kdovíjaké nemáme, tak jdu radši do Kiku, kde kupím, co chci hned. Na sebe kupuju v sekáči víc.
Ale jinak mají děti tak 90% nošené věci, páč se mi toho hromada schází od sousedek a to je nejlepší ;) Takže jakoby se sekáče, ale v podstatě zadarmo a vím, po kom to je :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat