Nálada před porodem, při porodu a po porodu

11.4.20 22:00

Nálada před porodem, při porodu a po porodu

Ahoj.
Jen takové klábosící téma.
Jakou jste měly náladu před porodem, při porodu a po něm v šestinedělí? Sledovaly jste na sobě nějaké výraznější změny?
Já myslím, že jsem se chovala a cítila jako nějaká zvířecí matka, to znamená že jsem u všech dětí intuitivně před porodem začala najednou vyhledávat více samotu, byla jsem více opatrná a podezíravá, při porodech jsem vnímala od všech okolo zdroj nebezpečí a po porodu jsem měla hodně nepříjemné pocity, když mi miminko vzali vážit, měřit a koupat apod. V šestinedělí jsem byla vyloženě agresivnější vůči okolí a všem kdo se chtěl k miminku přiblížit a nepatřil do okruhu nejbližších osob.
Otevřeně přiznávám, že se mi tyhle vlivy zbytků pudů v nás líbí a že se těm pocitům ráda oddávám a nesnažila jsem se nikdy být v těchto obdobích za každou cenu „normální“.
Tak co vy? Pociťovaly jste na sobě změny a vítaly jste je, nebo naopak potlačovaly? :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17304
11.4.20 22:03

Ne, nic z toho jsem neměla a nepřijde mi to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34617
11.4.20 22:20
@Čtyřlístek2 píše:
Ahoj.
Jen takové klábosící téma.
Jakou jste měly náladu před porodem, při porodu a po něm v šestinedělí? Sledovaly jste na sobě nějaké výraznější změny?
Já myslím, že jsem se chovala a cítila jako nějaká zvířecí matka, to znamená že jsem u všech dětí intuitivně před porodem začala najednou vyhledávat více samotu, byla jsem více opatrná a podezíravá, při porodech jsem vnímala od všech okolo zdroj nebezpečí a po porodu jsem měla hodně nepříjemné pocity, když mi miminko vzali vážit, měřit a koupat apod. V šestinedělí jsem byla vyloženě agresivnější vůči okolí a všem kdo se chtěl k miminku přiblížit a nepatřil do okruhu nejbližších osob.
Otevřeně přiznávám, že se mi tyhle vlivy zbytků pudů v nás líbí a že se těm pocitům ráda oddávám a nesnažila jsem se nikdy být v těchto obdobích za každou cenu „normální“.
Tak co vy? Pociťovaly jste na sobě změny a vítaly jste je, nebo naopak potlačovaly? :palec:

Já jsem při císaři spala, takže mi dítě vážili bez mé asistence. Pak jsem byla docela plačtivá a celkově docela rozhozená a roztržitá. Po šestinedělí se to srovnalo.

A před porodem jsem se scházela s těmi, s kým mi bylo milo. Ještě den před porodem jsme měli návštěvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4424
11.4.20 22:20

Sekce 35+4 takže období přes neznám…
Byla jsem ráda že oba žijeme…
Období 6ti neděli - normální stav, zadne změny nebo zvířecí ochraňování
Měla si divné pocity jen když ti dítě vzali vážit - no a ja dítě viděla po 28h a skoro 12h jsem neměla žádné informace - zda je to kluk, žije, kolik váží a měří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
11.4.20 22:24

Absolutně ne, nic z toho. Před porodem jsem vyhledávala manžela, při porodu jsem vnímala zase svého muže a důvěřovala svému lékaři, ničeho jsem se nebála, a v šestinedělí jsem byla šťastná a spokojená a uvítala jakoukoli pomoc. Co si tak pamatuju…už je to dávno…Ale jinak nic proti, myslím že každý z nás má v sobě nějaké ty zvířecí pudy, docela pobavilo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3293
11.4.20 22:26

Před porodem úplně normálka, během porodu pak už na nic, protože sem se bála o dceru a po porodu sem byla v klidu. Žádné stavy co popisuješ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
11.4.20 22:32

@Čtyřlístek2 před porodem ani nevím.. Já 10 dní přenášela a všichni mě spíš dost s.rali zprávy typu,, Už jsi porodila?" Nebo,, Ještě pořád jsi 2v1? " :oops: Před i během porodu jsem se nahodila asi do nálady..,,Hlavně to vydržet a nešílet. " V nemocnici jsem personálu věřila jak u porodu, tak na oddělení 6ti neděli. Neměla jsem pocit, že by se malé v jejich péči mělo něco stát.. :nevim:. Ale šestinedělí jsem teda měla náročný.. U mně pro změnu nepřišla ta vlna lásky hned u porodu, byla jsem spíš takovej robot co fungoval. Ale láska k dceři přišla prostě až později :roll:.. V létě mě čeká druhý porod, tak jsem zvědavá jaké pocity mě zase zaplaví.. snad to bude tentokrát lepší..

Ale jinak zajímavé téma na konverzaci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.20 22:33

To jsem ale divná :pankac: Nevadí :mrgreen: Mě tyhle věci hodně ovládají, třeba i úplněk, poznám, ani se nemusím dívat z okna apod. Jsem na toto citlivá, stejně i na pachy, zvuky, světlo apod. ale myslím, že hraje roli právě to těhotenství a kojení, které už trvá roky v kuse, že se to takto změnilo a stala jsem se senzitivnější a vnímavější i k vnitřním pocitům právě tím, ale jsem si vědomá, že to mám nastavené trošku jinak než hlavní proud :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
11.4.20 22:35

Únava - únava/bolest - únava :lol: Žádné tygří bránění neprobíhalo. Dovolím si tvrdit, že ani v těhotenství ani po porodu se u mě neprojevovaly žádné hormonální výkyvy a už vůbec ne žádné ochranitelské pudy. Jako prvorodička jsem byla ráda, že se mi po porodu dařilo úspěšně starat o dítě aniž bych usínala opřená o přebalovací pult :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3210
11.4.20 22:36

Já se teda hlasim do klubu :) Před porody jsem chtěla aby mi dali všichni pokoj. Při porodech jsem byla uzavřená sama do sebe a vnímala všechny okolo tak nějak z dálky. U druheho po vytlačení placenty mi zaučující se PA vyloženě pusobila bolest. Mačkala mi břicho, prý aby se mi lépe zavynovala děloha. Měla jsem toho dost a odstrčila jsem ji, ať přestane. tohle bych si asi za normalnich okolnosti nedovolila. Po porodech jsem byla citlivá a ochranitelská. Nechtěla jsem návštěvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.20 22:38
@Kristina1990 píše:
@Čtyřlístek2 před porodem ani nevím.. Já 10 dní přenášela a všichni mě spíš dost s.rali zprávy typu,, Už jsi porodila?" Nebo,, Ještě pořád jsi 2v1? " :oops: Před i během porodu jsem se nahodila asi do nálady..,,Hlavně to vydržet a nešílet. " V nemocnici jsem personálu věřila jak u porodu, tak na oddělení 6ti neděli. Neměla jsem pocit, že by se malé v jejich péči mělo něco stát.. :nevim:. Ale šestinedělí jsem teda měla náročný.. U mně pro změnu nepřišla ta vlna lásky hned u porodu, byla jsem spíš takovej robot co fungoval. Ale láska k dceři přišla prostě až později :roll:.. V létě mě čeká druhý porod, tak jsem zvědavá jaké pocity mě zase zaplaví.. snad to bude tentokrát lepší..Ale jinak zajímavé téma na konverzaci :lol:

u prvního miminka jsem to taky měla po porodu takové jiné, že to nenaskočilo tak intenzivně a automaticky okamžitě, ale ten porod byl dost medikovaný, další už byly přirozené, ten průběh mi byl bližší a víc jsem se tomu těhotenství a porodu oddávala a možná to pomohlo, že tam to přišlo okamžitě a měla jsem právě takové ty pocity, že nikdo cizí na dítě nesmí sahat a tak, ale pochopitelně se lidsky plně ovládám, miminka se koupala, vážila, měřila, sestřičky to přežily bez kousnutí :lol: ale ty pocity tam byly a pro mě to bylo hrozně pěkné a přirozené, že to takto můžu cítit, připadalo mi to takové silné a dané přírodou, prostě zajímavý pocit, nevnímala jsem to nijak negativně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.20 22:39

@Čtyřlístek2 A to já jsem zakladatelko přesne ten zvířecí typ :) před porodem hnízdim, ale úplně ukázkově, porod většinou vyvolávaný a s heslem hlavně rychle a přežít, tam nevím jaké jsou přirozené pudy, ale po porodu doslova vrčim a koušu, strašně mne štvaly návštěvy a všichni, kdo mi miminko brali, při prvním jsem většinou po návštěvě bulela…je to zajímavé, jak to máme zakořeněné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.20 22:40

@Martina84 díky že jsi přispěla :srdce: já znám osobně holky, co to prožívaly taky, takže vím že na někoho to má větší vliv, někdo na ty vnitřní pocity tak citlivý není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.20 22:42

@Horká.cokolada právě že je to úplně strašně zajímavé, super že další, co to zná :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6548
11.4.20 22:44

Jeste den pred porodem jsem byla v praci, behem porodu srandicky a po nem taky, 5 dni po nem jsem uz zase byla v praci a v sestinedeli dopsala dvousetsrankovou vyrocni zpravu, takze pohoda.
Ale ja teda malokdy a z maloceho delam nejakou vyraznejsi vedu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat