Náletěla jsem podvodníkům

20.8.15 11:29

Náletěla jsem podvodníkům

Dobrý den holky, máte některa zkušenost? Kupovala jsem kolébku na internetovém bazaru. Kolébku jsem vyplatila a paní co ji mela odeslat nic neposlala, odmlčela se a slehla se po ní zem. Kolébka stala 1300 Kč. Na trestní oznámení to asi nestačí. Co dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69307
20.8.15 11:32

Obávám se, že nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5323
20.8.15 11:33

@Veronka85 Pokud se najde i někdo jiný, může být hromadné trestní oznámení ;) A jinak co dělat? Vzít si ponaučení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
20.8.15 11:34

Třeba je podvedených více a pak by to na trestní oznámení bylo, pokud by se to sečetlo. Zkusila bych jestli nemají na PČR už nějaké trestní oznámení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 11:35

Na jakém bazárku? Možná se spojit s adminy, napsat špatné hodnocení, zkusit sehnat další napálené, pak už by se to podat mohlo.
Záleží, jaký bazar to je, na některých se třeba uživatelky znávají i osobně a prodávající se dá dohnat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47711
20.8.15 11:36

@Veronka85 na jakém bazaru, nejde tam napsat hodnocení? Zkusit na netu zadat její jméno, telefon, mail a třeba se něco najde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54139
20.8.15 11:37

Zadej číslo účtu do google, jestli nevyjede nějaká diskuse a nebo další zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5373
20.8.15 11:37

@Veronka85 Ja bych na PCR sla i tak.Uz to ze bude mit zaznam je pro ni pritezujici (teda aspon myslim).A kdyby se nekdo dalsi prihlasil, tak se ji to pekne secte. Takhle si muze rict, neni to nad cca 5000kc tak to se mi nic nestane to nenahlasi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5432
20.8.15 11:42

@Veronka85 Jak je to dlouho, co se paní odmlčela? Jsou prázdniny, třeba může být jen na dovolené, nebo nějaká nečekaná událost :think:.
Ale jinak ji zkus vyhledat třeba podle čísla účtu, nebo e-mailové adresy, přečíst její recenze. No, a pokud je to opravdu podvodnice, tak zajít na PČR, ať má paní záznam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1237
20.8.15 11:43

S tím jsem se osobně nesetkala, ale já bych nic neplatila předem, nikomu!! Na trestní oznámení to není, je-li totiž částka nižší než pět tisíc, nejde o trestný čin. Tohle prostě nemá vůbec cenu řešit, je dobré se z toho jenom poučit. Uvědomte si, že v dnešní době má přístup k internetu kdokoliv… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4238
20.8.15 11:50

Platit bazarové zboží předem? Snadný výdělek pro „prodávajícího“ a nulové možnosti pro „podvedeného“ - za blbost se platí. Na PČR nenadělá nikdo nic, protože není obvykle žádný důkaz, že nějaký obchod vůbec probíhal. Prodejce může beztak říct, že zboží odeslal - a je to slovo proti slovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
20.8.15 11:50
@KatrinKejt píše:
S tím jsem se osobně nesetkala, ale já bych nic neplatila předem, nikomu!! Na trestní oznámení to není, je-li totiž částka nižší než pět tisíc, nejde o trestný čin. Tohle prostě nemá vůbec cenu řešit, je dobré se z toho jenom poučit. Uvědomte si, že v dnešní době má přístup k internetu kdokoliv… :think:

Na trestní oznámení to je!, to že se jedná o tzv. bagatelní částku neznamená, že to nejde podat trestní oznámení. Pokud bude na osobu jen jedno, předá se to do přestupkového řízení. Pokud bude více, nebo budou jiné znaky trestného činu, bude proces jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.8.15 11:54

Podala jsem na PČR i kvůli 600,– šla k výpovědi na město a ejhle byla to škoda nad 5000, frajerka má poslat prašule zpět..

• Nahlásit
  • Citovat
16810
20.8.15 11:58
@Icestar píše:
Platit bazarové zboží předem? Snadný výdělek pro „prodávajícího“ a nulové možnosti pro „podvedeného“ - za blbost se platí. Na PČR nenadělá nikdo nic, protože není obvykle žádný důkaz, že nějaký obchod vůbec probíhal. Prodejce může beztak říct, že zboží odeslal - a je to slovo proti slovu.

To je ale blbost. I tak to na policii je dobré nahlásit, pokud je podvedených více, tak to PČR spojí. Doklad máš snad emailovou komunikaci a pokud by prodejce tvrdil, že odeslal, musí to doložit, žádné slovo proti slovu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5373
20.8.15 11:58
@Anonymní píše:
Podala jsem na PČR i kvůli 600,– šla k výpovědi na město a ejhle byla to škoda nad 5000, frajerka má poslat prašule zpět..

Presne tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama