Nálety kousavých "čínských" berušek - POMOOOC:(((

2901
20.10.08 15:00

Nálety kousavých "čínských" berušek - POMOOOC:(((

Ahoj holky, poslední dobou - v teplých slunečných dnech - na náš dům doslova nalétávají berušky, jiné, než ty naše, mají strašně moc teček a nějakou jinou barvu. Prý jsou nějaké čínské, každopádně koušou (dcera od jedné měla pěkně velký kousanec:((( Je to vážně jen, když je venku teplo, nechala jsem teď otevřené okno - a pak jsem během chvilky pochytala asi 40 těchle potvor, další se pořád odněkud zjevují, myslím, že škvírkami v oknech… Jsem už z toho zoufalá, máte s nimi někdo taky problém? Co s tím jde dělat? je to jako napotvoru zrovna v dětském pokoji, jinak bych tam snad nastříkala nějakou chemii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13498
20.10.08 15:12

Baghi nam taky lezou ty bedruny oknem kdyz vetram a je jich za par minut tolik ze se nestacim divit.Ja je strikam Raidem proti komarum a moucham :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
20.10.08 15:30

holky hlavne bacha a sledovat kousance- nase babi ted bere ATB s podezrenim na boreliozu… kvuli tydle maly potvore…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
20.10.08 16:29

Upřímnou soustrast k beruškám :roll: .
Tady jsem něco vygooglila:
http://www.novinky.cz/…alergie.html

http://zpravy.idnes.cz/…-/domaci.asp?…

Někde jsem četla, že obrany proti nim moc není a když se zamáčnout, nepříjemně smrdí :? . M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
20.10.08 22:31

Vzhledem k tomu, že bydlíme u lesoparku, tak jsme si do všech oken nechali dát sítě, jinak by nás ty různý lítací potvory dokousaly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
21.10.08 11:10

Ahoj, díky za odpovědi, sítě do oken by byly řešení, budeme buď teď na podzim nebo příští jaro dávat nová okna, tak je tam asi necháme zabudovat, teď do těch starých už to nemá cenu. Tak holt i při sluníčku v tom jižním pokoji přes den nevětráme. Dík za ty vygooglený odkazy:) Hezký den, Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sissi79
6.2.14 13:06

Obnovuji diskuzi.. Na konci léta nám nalezly do bytu agresivní berušky.. Nemůžem se jich zbavit.
Dnes jsem jich už zabila 10.. Musí mít někde hnízdo a nemůžem ho najít. Co pomohlo Vám? Už nám vylízají malé berušky :zed: Jsem z toho už nešťastná.. Moc díky za rady :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
54030
6.2.14 13:10

@sissi79 vrahu :cert: :cert: :cert: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sissi79
6.2.14 13:12
@Michelangelo píše:
@sissi79 vrahu :cert: :cert: :cert: :mrgreen:
:andel: mě vždycky štípnou :andel: a jsem na ně alergická :zed: :zed: posíláme je záchodem ‚do Číny‘ ale po půl roce už by to chtělo změnu :oops:
  • Nahlásit
  • Citovat
54030
6.2.14 13:17
@sissi79 píše: :andel: mě vždycky štípnou :andel: a jsem na ně alergická :zed: :zed: posíláme je záchodem ‚do Číny‘ ale po půl roce už by to chtělo změnu :oops:

mrchy štípou jo? 8o :cert:, to sou takový, co maj hodně teček? :think:, včera jsem takovou našla a hodila jsem ji do květináče :think:, možná to přehodnotím :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
6.2.14 13:26

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 11.09.19 v 03:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
6.2.14 13:30

Ty nase zimuji mezi ramem a kridlem okna. Nastesti me zatim nekously, ale kdyz otevru a jsou tam, vymetuje ven a pokud nemaji silu zit… :andel: Jinak pokud ti vadi, zkus biolit, ten funguje i na mys za zachodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4475
6.2.14 13:35

@sissi79 Oteplilo se, proto znovu vylézají :zed: Bydlíme ve vysokém paneláku a každý den jsem jich tady na konci podzimu, který byl extrémně teplý a slunečný vysávala stovky. Místo toho aby větrala sušila prádlo na vzduchu, tak jsem byli zabednění, poněvadž ony lezly i pře mikro ventilaci.

Nevím co bych poradila, snad jen to, aby jste na ně nesahaly a nějak je nerozmačkávaly. Já je vysávala.

Mají rády vlhkost, tak jim zatopit. To by se měly vysušit a pochcípat, ale vůbec netuším v tom množství kolik jich tady bylo, jak moc to bude úspěšné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
6.2.14 13:37

Nám udělali nálet na podzim, jak bylo to nádherny počasí a taky se nás hrozně dlouho drželi a ted jsem taky jednu objevila. Jak píší holky hrozně smrdí. Malej to jedl :-D a pokaždé mu hrozně smrdělo z pusinky ;) Ale nepoštípali nás teda. Ale jsou to mrchy vlezly :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sissi79
6.2.14 13:37

Prostě jsou všude :zed: :zed: nejvíc v pokoji s balkónem.. Někde se nám museli namnožit potwory :zed: :zed: zítra umyju okna ňákým pořádným sajrajtem :zed: :zed: vylízají jen jak se oteplí, ale jsou v pokoji kam celej den svítí :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama