Nález na děložním čípku a sex

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.11 12:11
Nález na děložním čípku a sex

Předem se omlouvám za anonym. Jsem se svým přítelem 3 roky a při posledním vyšetření u gynekologa mi byl zjištěn nějaký nález na děložním čípku, doktorka straší že z toho můžu mít rakovinu a že mě nakazil přítel, takže s ním nesmím spát do té doby než se uplně uzdravím a musí se léčit i můj přítel. Všude na internetu jsem četla že se většinou muži nijak neléčí, takže mě tohle nějak zaskočilo. Za pár dní jdu na další vyšetření, strašně se bojím že budu mít rakovinu :,(. Přitom předposlední testy mi vyšli dobře a najednou se to takhle hodně zhoršilo? Proti rakovině děložního čípku jsem očkovaná a na prohlídky k doktorce chodím pravidelně, tak jak je to možné? Říkala mi že nejspíš budu muset na operaci, ach jo :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 17.12.11 12:27

Myslím, že s kondomem spolu spát normálně můžete. Očkování není spása, bohužel.

RadanaH
Kelišová 7213 příspěvků 17.12.11 12:28

JEZIS,TVA DOKTORKA JE HROZNA PIPKA,HNED STRASIT S RAKOVINOU…URCITE TI DELALA STER Z CIPKU A PODLE TOHO ZJISTILA,ZE MAS ZMENY NA CIPKU…MUZE TO BYT LIDSKY PAPILOVIRUS-TEN PRENOSNY JE,ALE MUZE TO BYT I NECO JINEHO…

NECEKA TE ZADNA OPERACE,JEN DIAKNOSTICKY VYKON ZVANY KONIZACE DELOZNIHO CIPKU,POD NARKOZOU A NEBO LOKALNIM UMRTVENI(JAK KTERA NEMOCNICE A PRESNY TIP ZAKROKU) TI VEMOU POSTIZENOU TKAN,TU DAJI NA HISTOLOGII,VYSLEDKY ZA 14DNI.PODLE TOHO BUDOU PRESNE VEDET O CO JDE…PAK URCITY SETRICI REZIM,NEKOLIK TYDNU ZADNY SEX,VANA,ZAVADENI HOJIVYCH CIPKU…NIC TO NENI,NEBOJ

Betynka87
Kelišová 6177 příspěvků 17.12.11 12:33

Pokud jde o virus HPV, jakože určitě jde, je jich snad 100 druhů a jen pár z nich způsobuje posléze rakovinu děložního čípku - očkování je bohužel taky jen proti pár z nich. A s tím, že by se měl léčit partner, není to tak hrozné ,pokud máte oba dobrou imunitu, tělo se s tím za čas vypořádá samo , doporučuju popřípadě posílit např,. Wobenzymem a chránit se kondomem je blbost, protože virus HPV přestupuje i přes kondom. Normálně tě bude gyndařka kontrolovat a je dost možné, že příště už bude nález ok, takových případů je spousta! :mavam:

Petrajan
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 17.12.11 12:34

Taky jsem byla na konizaci v lednu 2009,opravdu to nic není.Žádný strach,když se na to přišlo včas.Taky jsem se bála,ale opravdu není čeho.Zákrok je rychlý,trvá asi 10minut pod narkózou a druhý den jsem šla domů.Jsem zdravá,v pořádku a mám zdravého 2letého syna :srdce:

Rampepurna
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 17.12.11 12:40

Tvoje doktorka je s prominutím blbá.
Sice tedy neznám přesně, jaký máš nález, ale vypadá to na klasickou prekancerozu.

Prekancerozu mám i já, má jí celkem hodně ženských.

Jestli je tvůj přítel jediným sexuálním partnerem ve tvém životě, tak ano, nakazil tě on. Pokud jsi nechráněně spala i s jiným mužem (kdykoliv v minulosti před přítelem, mohl tě nakazit i někdo jiný, přestože se to projevilo až dnes.
Chlapi se niktarak neléčí a ženská se z prekancerozy taky fakt lékama nevyléčí.
Dělá se konizace čípku, kdy část tý rizikový tkáně odstraní (není to velký zásah a má to za sebou hodně ženských, může se s tím otěhotnět, donosit dítě, vše normál).

A sex? Nána blbá, to je fakt blbost. Pokud nekrvácíš, pokud ti tam fakt nebují vyloženě nádor, pokud nejsi po nějakým zákroku, tak je to blbost :-)Pro svědomí používejte kondom.

Příště se jí fakt vyptej na přesný znění diagnozy, klidně si to nechej napsat na papír a jdi zjišťovat informace … nenech si nakukávat moudra jen od ní.

A nakonec - prekanceroza, tedy předrakovinný stav, vůbec neznamená, že rakovinu máš nebo mít někdy budeš. A vůbec to neznamená, že tvuj přítel je ti nevěrnej nebo že měl milion bab v posteli
;) Přenáší se to lidským papilomavirem, kterej u přítele asi nikdo nevyléčí a u tebe už je pozdě, takže hlavně klid a nenech se doktorkou strašit!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.11 12:46

Já jsem žádného sex. partnera před ním neměla. On měl předemnou partnerek dost, takže je mi jasné že je to od něj, ale jde mi o to. Doktorka mi ještě říkala, že ikdyž se já vyléčím, tak mě tím přítel bude nakazovat pokaždé znovu a znovu, takže s ním teď prostě nesmím spát a i on se musí jít léčit. Jenže to jsem nikde nenašla, tak by mě zajímalo jak to doopravdy je..

MMartina1
Závislačka 3513 příspěvků 17.12.11 14:26

jakože nadosmrti? :lol: :lol: . Trapné :lol: :lol: , ale taky jsem měla v životě jenom jednoho chlapa a jsem s ním pořád. Konizaci čípku jsem měla už dvakrát. Prostě to tak je a proto chodíme pravidelně k doktorovi na prohlídky. Nikdy nám nikdo nezakázal spolu spát, max. po zákroku. A chlap se prostě vyléčit nedá, to snad ani není žádná choroba z jeho strany. Máme 1,5 roku starého chlapečka. To takhle nemůžeš brát, že tě nakažuje pořád dokola a dokola.

delice
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 17.12.11 14:37

omlouvám se, že sem vstupuji, ale teď teda nevím, jak to je. Je možné ten HPV léčit, tak jak to tvrdí lékařka zakladatelky? Nebo ne a řeší se až následky, tj. změny na děložním čípku? A dá se nemoc u chlapa nějak prokázat? Je mi jasné, že je virus v krvi a projeví se asi jen u žen, ale je možné ho vyléčit z té krve, jak tvrdí ta doktorka?

Betynka87
Kelišová 6177 příspěvků 17.12.11 16:14

Na to lék není…nefunguje to tak, že nasadí ATB a je to pryč - to by asi nebyla rakovina děložního čípku vůbec a ani nevím o tom, že by to bylo v krvi…ten virus je přímo v děloze na čípku. :mavam:

Shereen
Závislačka 2679 příspěvků 03.02.12 21:50
delice píše:
omlouvám se, že sem vstupuji, ale teď teda nevím, jak to je. Je možné ten HPV léčit, tak jak to tvrdí lékařka zakladatelky? Nebo ne a řeší se až následky, tj. změny na děložním čípku? A dá se nemoc u chlapa nějak prokázat? Je mi jasné, že je virus v krvi a projeví se asi jen u žen, ale je možné ho vyléčit z té krve, jak tvrdí ta doktorka?

Vyšetření u muže probíhá na kožním oddělení. Můj to podstoupil s diagnózou HPV high risk a byly mu jen doporučeny vitamíny na posílení imunity a pravidelné kontroly.

benesova
Nováček 1 příspěvek 04.02.13 22:40

Ahojte vsichni zrovna jsem se ted mezi vas zaregistrovala a veskere vase psani co jsem cetla mi uz ted dost pomohlo ale i ja bych mela otazku a to ze jsem slysela ze rakovina delozniho cipku muze byt ze pred nekolika lety zena prodelala nakazu sifilis nebo kapavka a ted je stoho rakovina

ivito
Kecalka 211 příspěvků 26.07.13 19:36

Ahojky, mě říkala doktorka to samé a taky to strašně hrotila, jak kdybych tam měla už rakovinu. Už třetím rokem chodím 2× ročně na prohlídky a zatím to vypadá tak, že jednou mám změny na čípku, ale nález je negativní, pak to mám při dalším stěru v pořádku…a tak stále dokola. Jeden čas jsem brala přírodní prostředek INDONAL WOMEN, který mi doktorka doporučila. A jinak si ještě vzpomínám, že změny na děložním čípku mám od té doby, co užívám antikoncepci. Tento měsíc s antinou končím, objednala jsem si cervikální kroužek a jsem zvědavá, zda budu mít při příští návštěvě zas nějaký nález nebo ne :)

andreiika
Závislačka 4672 příspěvků 26.07.13 20:47

Já měla jednou sex před prohlídkou u gyn, vůbec jsem si to neuvědomila a zrovna mi dělala cytologii. A vyšlo to špatně, hned mě hnala na specializované pracoviště, byla jsem asi v 6.měsíci těhotenství, ale tam naštěstí vůbec nic nenašli. Takže jsem přesvědčená že to bylo tím sexem.

fyzioterapeutka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.13 18:13

Dobrý den. Před asi 6ti lety jsem se nakazila papilovirem od přítele a po konizaci čípku se vše zlepšilo. Celých dalších 5 let jsem neměla poměr s mužem a při pravidelných prohlídkách jsem byla úplně zdravá. Letos jsem se poznala s novým přítelem a nakazila se znovu, bohužel se to prokázalo až při vyšetření, které zároveň potvrdilo těhotenství, takže jen chodím do centra gynekologicko-onkologické prevence na pravidelné kontroly. Jsem ale i v péči terapeutky čínské medicíny a ta mi doporučila užívat medicinální houbu Coriolus, se kterou má dobré výsledky u svých pacientek a opravdu po dvouměsíčním užívání je stav lepší o jednu třídu, takže doporučuji vyzkoušet i tuto léčbu nebo vyhledat terapeutku čínské medicíny ve vašem okolí a poradit se s ní. Také mi říkala, že i partner by měl tuto houbu užívat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama