Reklama

Nález na magnetické rezonanci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alfie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 13:00
Nález na magnetické rezonanci

Ahoj všem uživatelům,

mám dotaz. Pokud se tu najde i lékař, tím lépe, chtěla bych znát i další názory. Před 14 dny jsem absolvovala vyšetření na magnetické rezonanci (po odeslání praktikem na neurologii kvůli bolestem hlavy a dalším nespecifickým obtížím) a popisu stojí: supratentoriálně v bílé hmotě mozku paraventrikulárně a subkortikálně jsou patrna vícečetná T2 hypersignální ložiska - susp. ložiska demyelinizace v rámci onemocnění sklerosis multiplex. Bez jiné patologie, orbity normální. Na to mě neuroložka odeslala na lumbální punkci a teď mám cca 3 neděle až měsíc čekat na výsledky. Prý mi řekla, že se může stát, že z cca 20 % se bude jednat o jinou autoimunitní nemoc než je RS. Samozřejmě, člověk hledá i na internetu a z diskuzí a našla jsem i zde na emiminu nějaké maminy, co měly nález na MR a pak se dle lumbálky o nic nejednalo.
Můžete mi prosím někdo osvětlit? Jsem sice zdravotník, nicméně neurologie nikdy nebyla mým koníčkem a v práci nechci vypadat jako hypochondr. Jsem jinak téměř zdravá, bez pracovních neschopností, navíc kdo by rád v práci řešil své nepříjemné zdravotní problémya byl pak terčem útoku neloajálních kolegů. :roll:

Děkuji za Vaše cenné reakce.
Pěkný den
Alfie

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 10.02.17 13:23

@alfie Samotnou NMR posuzovat nelze. Chce to znát i ty klinické příznaky a pak tedy výsledek lumbálky. Určitě musíš mít nějaký závažný nebo dlouhodobý klinický příznak, když tě poslali na NMR. Výše je napsáno příliš málo informací na posouzení čehokoli.
Držím palce.

Uživatel je onlinekotyk
Echt Kelišová 7864 příspěvků 10.02.17 13:26

@alfie Prostě ti tam pravděpodobně chybí někde bílá hmota, vypadá to jako jako nález při RS, ale klidně to může být něco jiného nebo dokonce tvůj normální stav a tvůj mozek tak prostě vypadá léta. Budeš muset počkat ty tři týdny a nelézt z toho nervama po stropě :hug: Držím palce, ať nic nenajdou.

alfie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 13:47

Děkuji za názor, právě že z toho nervama okusuju notebook, ale asi mi nic jiného než počkat nezbyde. Právě že žádné podobné specifické symptomy nemám, a když už tak jen párkrát, nic s čím se nedá žít. Občas mi vypadnou slova, lehčí problém s řečí, který se, pravda, zhoršuje a zadrhávání v řeči, slabost jedné nohy, ale cvičením jogy se zlepšuje a celkové zpomalení. Musím nad všem víc přemýšlet, pletou se mi písmenka a jsem unavená, ale tohle proboha mívá valná většina lidí, kteří chodí běžně do práce a jsou přetažení. Praktik mě odeslal pro bolesti hlavy, ale ty lidi s RS nemívají. Tak snad to bude můj normální obrázek mozku:) To je dobrý vysvětlení, díky! Třeba to vyjde :kytka:
Asi jsem zbytečně velkej pošuk:)
Díky za podporu!

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 10.02.17 13:52

@alfie Bolest hlavy nemusí mít nutně znamenat problém v hlavě. Ty ostatní příznaky nejsou zcela normální, ani při běžné únavě.
Držím pěsti a když tak včas zahajte léčbu, pokud Vám bude nějaká nabídnuta, na ni nečekejte.

alfie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 14:00

Monrom právě že mi přijde, že tyhle příznaky mám déle a jelikož mě to v rámci možností nijak neomezuje, a naučila jsem se je ovládat a nijak se to extrémně nezhoršuje, přikládala jsem to skutečně přetažení, mám hodně těžkou práci a i jedna známá mi řekla, že prostě když je něčeho na mozek dost, řekne stop. Ještě mě čeká vyšetření na neuropsychologii kvůli problému s pamětí, ale když se mě na to ptala neuroložka, přikládala jsem to k přetažení v práci, prostě toho je asi na mě hodně. Jelikož na většinu sestřiček je v práci velký nápor, nejsem sama a nerada bych byla za hypochondra. :(
Jj, jen ta doba do výsledků mi přijde dlouhá ale nic jiného nezbývá.
Děkuji moc!

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 10.02.17 14:21

Uprimne, kdyz MR popisou takto, tak se obvykle pri lumbalce na RS potvrdi. Coz dneska neni zadna katastrofa, existuje moderni ucinna a dostupna lecba ve specializovanych centrech. Jak jsou ta loziska velka? A co na Tobe nasla neurolozka (zaver vysetreni)?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 14:55

@Pudloslava mohu se také zeptat? Byla jsem na magnetické rezonanci též z důvodu bolestí hlavy, ale jinak nemám potíže co zakladatelka a našli mi gliovou lézi 2-3mm a jednu cystu cca 10cm? Už přesně nevím velikost.Je to něcoco by mě mělo znepokojit? Kontrolní magnetická rezonance ukázala stejný nález jako před rokem. Děkuji za odpověď :kytka: Anonym z důvodu údajů o mém zdravotním stavu.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 10.02.17 14:58
@Anonymní píše:
@Pudloslava mohu se také zeptat? Byla jsem na magnetické rezonanci též z důvodu bolestí hlavy, ale jinak nemám potíže co zakladatelka a našli mi gliovou lézi 2-3mm a jednu cystu cca 10cm? Už přesně nevím velikost.Je to něcoco by mě mělo znepokojit? Kontrolní magnetická rezonance ukázala stejný nález jako před rokem. Děkuji za odpověď :kytka: Anonym z důvodu údajů o mém zdravotním stavu.

tzv. tečkovité gliosy (do 5mm) ma kdekdo, migrenici obzvlaste. Prakticky nikdy se nic nenajde a uz jsem se i setkala s tim, ze to popsali na MR jako normalni nalez. Cysty se take obcas najdou, obvykle vrozene. Pokud se nemeni, neresit, mozek si na ni davno zvykl..

alfie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 15:37

@Pudloslava Neuroložka zatím závěr neudělala, čeká právě na výsledek LP. Říkala, že to na RS vypadá, ale že je ještě cca 20% šance, že se to na LP nepotvrdí. To znamená těch 20% že prý se může jednat o jinou autoimunitní záležitost.
A jak tak visím na těch 20%, hledám podobné případy a občas sem tam někdo napíše, že se mu to nepotvrdilo. Asi je vidět, že se v tomto orientujete, můžete mi prosím osvětlit, co by to případně mohlo být jiného? Neuroložka řekla, že nález je stoprocentně autoimunitní onemocnění a tak bych radši znala všechny varianty, jí se do toho moc nechtělo mi nic říkat a raději mě odeslala na tu LP.
:,( Je možné že s tím třeba člověk žije a přijde se na to jen náhodou? Myslím tím, že kdyby se na to nepřišlo, že by se nic nedělo?
Každopádně děkuji Vám všem za názory.
 Alfie

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 15:44

@Pudloslava díky moc za vysvětlení ;) Jinak ano, závěr zní, že se jedná o normální nález, i doktor mi to takto podal.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 10.02.17 15:49
@alfie píše:
@Pudloslava Neuroložka zatím závěr neudělala, čeká právě na výsledek LP. Říkala, že to na RS vypadá, ale že je ještě cca 20% šance, že se to na LP nepotvrdí. To znamená těch 20% že prý se může jednat o jinou autoimunitní záležitost.
A jak tak visím na těch 20%, hledám podobné případy a občas sem tam někdo napíše, že se mu to nepotvrdilo. Asi je vidět, že se v tomto orientujete, můžete mi prosím osvětlit, co by to případně mohlo být jiného? Neuroložka řekla, že nález je stoprocentně autoimunitní onemocnění a tak bych radši znala všechny varianty, jí se do toho moc nechtělo mi nic říkat a raději mě odeslala na tu LP. :,( Je možné že s tím třeba člověk žije a přijde se na to jen náhodou? Myslím tím, že kdyby se na to nepřišlo, že by se nic nedělo?
Každopádně děkuji Vám všem za názory.
Alfie

Vcasna diagnoza muze zabranit pozdejsimu zhorsovani, je dobre diagnozu znat a byt v centru zahackovan, ikdyz treba nevyzaduje aktualne medikaci. Ona se ta drobna poskozeni kumuluji a po letech by to najednou uz neslo zvladnout jogou. Osobne myslim, ze je lepsi mit RS, na kterou jsou specificke leky a mraky studii, tisice lekaru po svete se ji venuji, nez nejakou noname autoimunitu, ktera se bude lecit medrolem a cytostatiky.

zaver jsem nemyslela diagnosticky, ale zaver ve zprave - tam by mela byt klinicka diagnoza a souhrn objektivniho nalezu. proste jestli na tobe neco vyklepala, nebo ne.

belladonna
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 10.02.17 16:04

Jestli sloužíš jako sestra dvanáctky a noční, tak to jistě mozku neprospívá. Zvlášť, když máš potíže a nález. Já jeden čas měla taky nespecifické neu problémy, právě z vyčerpání v praci. Vyšetřování byly nervy a trvalo dlouho, než mi bylo zase dobře. Hodně štěstí, ať jsi silná a je zase líp.

alfie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 20:44

@Pudloslava Rozumím, každopádně děkuju za informace :kytka:
@belladonna sloužím 24 hodinovky, ne na klasickém oddělení v nemocnici. Blíže to tu specifikovat nemůžu, kdyby tu byl náhodou kolega či kolegyně. Věřím, že bych nakonec mohla být taky přetažená a poslední dobou uvažuju úplně o změně profese.
Děkuji vám holky za podporu, člověku hodně pomůže. Díky všem :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.17 07:41

@Pudloslava Ahoj, mohla by jsem se zeptat, co znamena nalez na MR nespecificke gliove lozisko 15×6 mmv bile hmote F vpravo, lehce hypersign. V T2W/flair. Jinak vse v potlradku? Dekuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama