Nález na děložním čípku - nakažení v nemocnici? Pomůže druhé dítě

1425
12.7.13 10:29

nález -nakažení v nemocnici? pomůže druhé dítě?

Ahoj:)
Chtěla jsem se zeptat někoho kdo má zkušenosti. Moje gynekoložka se mnou byla hned hotová takže asi takto: doktorka mi sdělila, že mám nález na čípku. Dala mi nějaké prášky na 3 měsíce a za 3 měsíce mám přijít na kontrolu.
Moje švagrová měla taky nález na čípku a její gyn. jí řekla, že je to nějaký virus, který se přenáší buď pohlavním stykem, nebo přímím kontaktem. Pohlavním stykem je to vyloučeno na 100% ode mně i od manžela, a švagrová si myslí že mě nakazili v porodnici. Mě to přijde jako blbost. Jako blbost mi to přijde z toho důvodu, že ten čípek tam přece nebyl když jsem rodila ne? (možná že mám špatnou představu, ale myslela jsem že čípek se zkracuje a zkracuje a až vymizí otevřou se porodní cesty? :nevim: )
Každopádně jsem se hlavně chtěla zeptat, co na to říkáte vy? A jestli si myslíte, že kdybych čekala druhé dítě, že by se to spravilo? Je to sice brzo, ale druhému bych se asi moc nebránila. :hug:
Možná to zní zmateně, ale vlastně se chci zeptat na 2 otázky a to ohledně té nemocnice a nakažení a ohledně druhého dítěte, děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
12.7.13 10:35

Ach jo :-D:-D:-D:-P:-P To že se něco zkrátí neznamená, že to tam není, každopádně virus máš v krvi, takže je to jedno. Tyhle retroviry se přenášejí sexem, ale taky třeba podáním ruky. Záleží, který typ máš. Některé ti udělají opar, jiné bradavice všude možné, jiné ti způsobí rakovinu. Chytit si je mohla kdekoliv, odkohokoliv, třeba od předchozích partnerů ty nebo manžel, klidné i v té nemocnici. Za to nikdo nemůže. Hlídat se to musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
12.7.13 10:36

Jo a druhé dítě ti virovou infekci nevyleci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
12.7.13 10:37

Jako já jsem ráda že mi to někdo vysvětlí :mrgreen: Doktorka mi řekne toto, řekne mi že jsou tam rakovinotvorné buňky a běž domů, já jsem z toho celá vystresovaná :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
12.7.13 10:38

Na tyhle viry je právě to očkování proti rakovině děložního cípku. Zadej do googlu a cti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
12.7.13 10:41

Druhé dítě tě rozhodně neuzdraví. Jde jen o to že kdyby to hoooodně pokročilo a zhoršovalo se to tak už by třeba pak druhé nešlo - tak mi to vysvětlila moje doktorka.
Jestli tě tím mohli nakazit v nemocnici netuším, ale jisté je že ty viry jsou schopny projít i přes kondom - člověk si myslí že je stoprocentně chráněný a není. Ty viry taky prý umí být v čípku déle a začít ti dělat problémy až za nějaký čas. Možností je tedy milion, možná tě nakazil někdo kdysi, možná nemá tvůj partner úplně čisté svědomí (muži mohou mít vir v sobě, přenášet ho a jim nijak nevadí). Tvé otázky by ale měla zodpovědět tvá gynekoložka - objednej se znovu a nech si vše vysvětlit, ptej se, ať máš jasno. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
4263
12.7.13 10:57
@MarieOVMUC píše:
Na tyhle viry je právě to očkování proti rakovině děložního cípku. Zadej do googlu a cti.

Jo kdyby na vsechny…tak bych se i ockovat nechala…ale je to jen proti nekterym typum… Takze… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
12.7.13 11:09

@Míša_8888 Děkuju moc:)No, my jsem mladí a ani jeden jsme neměli předcházejícího partnera takže to asi ne, ale chápu, že to může být odkudkoliv. S gynekoložkou jsem byla vždycky spokojená, ale toto mě u ní mrzí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1425
12.7.13 11:09
@jan.ny17 píše:
Jo kdyby na vsechny…tak bych se i ockovat nechala…ale je to jen proti nekterym typum… Takze… :roll:

To jsem právě četla taky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.13 11:11

@soleile
Takze je to HPV, lidsky papilomavirus, nijak se neprojevuje vetsinou, az napr. Prekancerosou. V tele jste to mohli mit xy let. U porodu cipek nemizi, jen se roztahne. Co a jak s dalsim ditetem bych se radila s gyndr, ale dite te nevyleci.
Ockovani je mozne, pokryva nejcastejsi onkogenni kmeny HPV, nevim ale, jak ve Tvem pripade, opet dotaz na gyndr.
Preju, at je vse ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monca114
12.7.13 11:24

Jak si můžeš být jistá, že tě manžel nenakazil? Většinou to tak bývá

• Nahlásit
  • Citovat
Míša_8888
12.7.13 11:25

@soleile
No jestli jste opravdu každý měli jen jednoho sexuálního partnera, tak je to přinejmenším zvláštní… Ono taky záleží jaký stupeň dysplasie máš jsou tři předrakovinové a tři rakovinové - určuje to míru změn na tkáni. To ti doktorka řekla, jaké máš číslo?

• Nahlásit
  • Citovat
monca114
12.7.13 11:29

A k tomu očkování… Znám tolik případů, kdy buď bylo moc nepříjemných stavů, jako reakce na očkování a další takové, že to holky stejně chytly, i když byly očkované… Zrovna tohle očkování je mi těžce proti srsti a je to dle mě hlavně skrz prachy…

• Nahlásit
  • Citovat
1425
12.7.13 11:34

@Míša_8888 no neřekla mi vůbec nic.. a s těma partnerama jsem si fakt jistá :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
12.7.13 11:44
@soleile píše:
@Míša_8888 no neřekla mi vůbec nic.. a s těma partnerama jsem si fakt jistá :kytka:

Tak to bych se k ní ještě jednou objednala a chtěla po ní vědět všechny detaily. Řekla bych jí, že tomu vůbec nerozumím, tak ať mi tu nemoc + můj stav vysvětlí od A do Z, konec konců je to její povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama