Náležitosti při koupi auta z autobazaru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.4.22 21:11

Náležitosti při koupi auta z autobazaru

Plánujeme koupi auta z autobazaru… slyšeli jsme dobré reference, je to známý známých.. pán byl velmi ochotný, vše ukázal, poslal veškeré papíry k autu, vše vysvětlil,…
Před předáním vozu bude udělána čerstvá technická, pokud bychom chtěli, můžeme na ní být přítomni.
Podruhé jsme ale jednali s kolegou,…,zaplatili zálohu cca 2.tis. na tu STK, která bude odečtena z celkové částky vozu. Dostali jsme potvrzení o zaplacení zálohy,…na zbytek prý vystaví fakturu, pokud nechceme platit hotově. To vše je v pořádku. Dle mého názoru bychom ale měli ještě dostat kupní smlouvu a protokol o stavu vozidla… pán ale říkal že, faktura stačí…na případné skryté vady prý máme právo reklamace ze zákona…tak nevím… když budeme vyžadovat sepsání smlouvy, je to divné? Máme rádi vše černé na bílém a všude se i dočtete, že kupní smlouva je základ…
Kupovali jste auto v bazaru? A jak to probihalo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67441
23.4.22 21:14

Rozhodně smlouva, všechny vady vypsané atd.. tohle nebrat. A mmchdm, technická přes ně bude smecko :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.22 22:02
@martina.se píše:
Rozhodně smlouva, všechny vady vypsané atd.. tohle nebrat. A mmchdm, technická přes ně bude smecko :think:

Jde o relativně nový vůz, cca 7let starý… proč by měla být technická smecko…to by se pod to nepodepsali, ne? Nebojím se, že by auto neprošlo, ale znali bychom rádi informace k případným dalším investicím… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
13323
23.4.22 22:34

Když chcete znát případné budoucí investice, tak si přiveďte vlastního mechanika, který auto prověří. Ani ta STK nic nezaručuje, slovo bazarnika a pofidérní smlouva už vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.22 23:00

@Cenarius já jsem před osmi lety přišla do autobazaru, v kapse jsem měla 55000,–- auto jsem měla vybrané na jejich stránkách, auto již ovšem bylo prodané, tak jsem si na místě vybrala jiné za tu cenu, projeli jsme zkušební jízdu, zaplatila jsem za přepis na dopravním úřadě a za 3 dny přišla pro auto, odjela - každý rok do něho dám tak 6000 - 8000 za servis, letos 10500 za nová kola,
měsíčně najedu cca 2000 km, takže jde to i snadno a rychle

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.22 06:23

Auto je pěkné, nepatří mezi nejlevnější, tak doufám, že těch investic tam zase toliko nebude… samozřejmě běžná údržba.

• Citovat
  • Nahlásit
67441
24.4.22 12:16
@Anonymní píše:
Jde o relativně nový vůz, cca 7let starý… proč by měla být technická smecko…to by se pod to nepodepsali, ne? Nebojím se, že by auto neprošlo, ale znali bychom rádi informace k případným dalším investicím… :nevim:

Stáří vozu je relevantní.. důležité je, kdo a jak s ním jezdil.. může být staré rok a může být dost v háji.. máte si udělat technickou sami, pak budete vědět, že je auto ok :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.22 04:36

Tak na STK by si snad nedovolili napsat nepravdivé údaje… když se pod to podepisují. :nevim: A před koupí vozu budeme samozřejmě protokoly chtít vidět…

• Citovat
  • Nahlásit
321
25.4.22 05:06
@Anonymní píše:
Tak na STK by si snad nedovolili napsat nepravdivé údaje… když se pod to podepisují. :nevim: A před koupí vozu budeme samozřejmě protokoly chtít vidět…

Omyl, podepíšou kde co za menší úplatek. Nevěřila bys, co dokážou některý servisy protlačit přes STK za příplatek 8o
Pokud chcete jistotu, vemte auto do autorizáku sami. Ne přes ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
25.4.22 09:52

Bez smlouvy bych fakt drahé auto nekupovala 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu