Nalitá prsa,co s tím?

Anonymní
21.7.13 15:33

nalitá prsa-co s tím?

Ahoj potrebovala bych radu.Syn (20 mesicu) je poprve pres vikend u sveho taty(nejsme spolu) a ja syna porad jeste kojim.Mam ted dost nalita prsa, odsavacku nemam nikdy sem ji nepotrebovala, takze jak na to? kdyz to udelam rukama moc to nepomuze a prsa mam nalita zachvili znova, uz to docela boli.Ted bude syn jezdit k tatovym asi kazdy vikend, tak nevim jak to udelat pres ty vikendy. Jinak je syn na kojeni dost zavislej, kdyz me nevidi tak v pohode bez toho vydrzi ale kdyz me vidi tak chce jen prso, usina i u kojeni.
Dekuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
21.7.13 15:46

Pokud ještě odstavovat nechceš, tak pořiď odsávačku nebo se nauč odstříkávat pořádně (pomůže nahřát prsa, taky gravitace, takže předklon bez podprdy, promnout bradavku, aby se uvolnil oxytocin a spustilo se mlíko).
V tuhle chvíli, kdy přijede dítě? (protože to to vycucne raz dva, pokud ovšem bude chtít, připrav se jen teoreticky na to, že už chtít nebude…)
Odsávačky prodávají v lékárnách, viděla jsem ji i v DM takovou tu balonkovou… Nějaká kamarádka v okolí nemá na jednorázové půjčení?
Trochu si koleduješ o zánět a počítej s tím, že laktace tak za den až dva bude mnohem nižší, když víceméně zůstalo mlíko v prsou.
Osobně bych se s tím necrcala, odstavila a o příštím víkendu vyrazila na nějakou pořádnou akci, když už senebudeš muset omezovat kvůli dítěti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
21.7.13 15:53

@Gladys Víš, co mi vrtá hlavou? Když jsem odstavovala sedmnáctiměsíčního syna, dělala jsem to postupně tři týdny a stejně jsem měla prsa nalitá a tvrdá jako šutr. A další dvě děti byly starší, dva a půl a tři a půl. A tam jsem to vůbec nepocítila, jako by snad už ani nepily, jen to předstíraly. :nevim: Mluvila jsem o tom s mladším synem, ten se kojil tři a půl roku, tvrdil, že si to pamatuje, a že mlíčko teklo.

Jinak, taky bych to viděla na odsávačku nebo na odstavení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4639
21.7.13 16:07

Ech, já bych pravděpodobně odstavila a pokusila se nahradit umělým mlékem nebo nějakým farmářským, plnotučným. Místo víkendů s odsávačkou bych si užila čas jinak. Nicméně jinak zkusit odstrikat v predklonu, dat si předtím teplou sprchu, čaj, promasirovat celý prs směrem k dvorci. Nebo tu odsavacku, mne to s ni třeba už neslo po dvou měsících správného sání dítětem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
21.7.13 16:08

@Cuarentena aždé kojení je jiné, přičetla bych to tomuto. Roční obodobí? Fáze měsíce? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8071
21.7.13 16:12

@MaDoRaBe Mně to s odsávačkou nikdy nešlo. Myslela jsem, že mi to urve bradavky, a ani kapka.Ale u prvního mi to šlo aspoň rukou, musela jsem ze začátku odstříkávat, byli jsme ve špitále a k malýmu jsem v noci nemohla, strčili ho na dětské. Ale teď už neumím ani to, nejde mi to, skoro nic neteče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4639
21.7.13 16:18

@Cuarentena Tak já ji v prvních dnech uzila hojne - dcera se narodila ve 33+0tt, tehdy to šlo. Pak si ale mlékárny zvykly na dětskou papulku a zdimala jsem dvacku půl hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama