Nalomená psychika v těhotenství

Anonymní
13.12.20 13:11

Nalomená psychika v těhotenství

Zdravím všechny maminky, měla bych, možná trochu zvláštní dotaz. Vím, že v těhotenství umí psychika mnohdy potrápit, ale jsem nešťastná z toho, co se mi děje. Jsem 9tt a mám pocit, že život mi doslova otlouká o hlavu všechny nezpracovaný křivdy z minulosti, co se týče našeho vztahu s manželem. Před 3 roky jsem mu odpustila dost ošklivou nevěru, kdy mi několik měcíců lhal do očí a tahal mě za nos. Musím říct, že za ty roky to bylo jediné ‘klopýtnutí’. Na vztahu jsme pracovali a nakonec se k sobě vrátili. Vše bylo moc hezké, i když ta křivda pro mě byla opravdu veliká. Máme se spolu od té doby moc hezky, jen teď v těhotenství to najednou strašně začalo vyplouvat na povrch. Najednou se ta stará rána zase otevřela a strašně mě to bolí. A najednou mám pocit, že mu něco takovýho nikdy neodpustím a jak ho za tuhle věc svým způsobem nesnáším. Stalo se to někomu? Snazím se myslet racionálně, že už je to stará ukončená kapitola, že se máme spolu moc hezky a nechtěla bych o něj přijít, ale ta psychika mě válcuje… :(
Předem všem děkuji za reakce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29240
13.12.20 13:15

Musíš se zaměstnat a pak taky trávit s mužem dost času. Předělejte pokojíček pro miminko, jezděte ven, dělejte jeden druhému radost. Pak tě ani nenapadne myslet na minulost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
13.12.20 13:44

Vydrž to. Já během těhotenství manžela nesnášela a chtěla ho i opustit a to mi vlastně nic tak hroznýho neprovedl. Jen malé neshody, ale pro mě to znamenalo konec světa. Probrečela jsem hodně nocí. Taky vyplynuly problémy, co mám s rodiči, které jsem si myslela, že už je mám za sebou. A stačila jedna blbá poznámka od kamarádek nebo rodiny a bylo zle. Byly to emoce na vlnách…14 dní deprese a pláč, 14 dní veselá a v pohodě a pořád dokola. Zpětně vidím, že spoustu těch starostí byly zbytečnosti. Vydrž po porodu a po 6 nedělí a až potom jednej. Třeba se to vše upraví a bude zas v pohodě :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: přeju hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
13.12.20 14:11

Já si nevěru zažila, asi půl roku se scházel s jinou. Chtěli jsme to pak dát dokopy, zasnoubili se, snažili se o miminko. Asi tři měsíce před svatbou jsem začala mít přesně ty pocity, co popisujete. Všichni mi říkali, že to je předsvatební panika, jsme spolu 7 let, že přece nemládnu a mám si ho vzít.
Neudělala jsem to. Dva roky jsem pak byla sama a našla jsem toho nejlepšího muže na světě, kterého jsem si vzala a čekám s ním dítě. Každý den jsem vděčná, že jsem tenkrát tu sílu měla.
Vy jste bohužel stihla otěhotnět, ale i tak si to musíte pořádně rozmyslet, nebyl to úlet na diskotéce, ale promyšlená nevěra, máte svou cenu… já bych mu už nevěřila. Uvidíte, jak se to vyvrbí, ale hlavně s nikým nezůstávejte kvůli dítěti, to není dobré pro nikoho, ani pro to dítě.
Přeju hodně štěstí, ať už se rozhodnete jakkoliv :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42333
13.12.20 14:29

Mrzí mě to, ale jsi s ním těhotná. Zpátky to vrátit nejde. Snaž se zaměstnat hlavu a nemyslet na to. Máte za sebou kus cesty. Někdy se chlap zachová jako pitomec a pak ho to mrzí. Snaž se vydržet a uvidíš jak po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.12.20 18:09

Zdravím Vás, prožila jsem poměrně asi podobnou situaci. Teď je to 6 let. Náš vztah to posílilo a posunuli jsme se díky tomu na stejnou vlnu já si moc dobře uvědomuju že jsem ho zvesela mohla kopnout do prdle i kdybych měla drit ryakem o zem. A on ví proč zůstal semnou. Zrovna tak to ví váš manžel. Mohl odejít ale nevymenil vás. Tak buďte šťastná za to že jste vítěz celého toho souboje chodte hrdě protože jste milence natrhla prdel…gratuluju :srdce: né každé manželce se to povede…no a manžela obejmete a vazte si ho ještě víc. Užívejte si těhotenství s chlapem kterého milujete a za tu zkušenost nad kterou jste zvítězila podekujte :cert: hlavně nic nepřehánějte život jde dál a vy si s VAŠÍM manželem užívejte tehotenstvi i další kapitolu vašeho života

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10105
13.12.20 18:33
@Anonymní píše:
Zdravím všechny maminky, měla bych, možná trochu zvláštní dotaz. Vím, že v těhotenství umí psychika mnohdy potrápit, ale jsem nešťastná z toho, co se mi děje. Jsem 9tt a mám pocit, že život mi doslova otlouká o hlavu všechny nezpracovaný křivdy z minulosti, co se týče našeho vztahu s manželem. Před 3 roky jsem mu odpustila dost ošklivou nevěru, kdy mi několik měcíců lhal do očí a tahal mě za nos. Musím říct, že za ty roky to bylo jediné ‘klopýtnutí’. Na vztahu jsme pracovali a nakonec se k sobě vrátili. Vše bylo moc hezké, i když ta křivda pro mě byla opravdu veliká. Máme se spolu od té doby moc hezky, jen teď v těhotenství to najednou strašně začalo vyplouvat na povrch. Najednou se ta stará rána zase otevřela a strašně mě to bolí. A najednou mám pocit, že mu něco takovýho nikdy neodpustím a jak ho za tuhle věc svým způsobem nesnáším. Stalo se to někomu? Snazím se myslet racionálně, že už je to stará ukončená kapitola, že se máme spolu moc hezky a nechtěla bych o něj přijít, ale ta psychika mě válcuje… :(
Předem všem děkuji za reakce :kytka:

On se od té doby chová nějak, že máš důvod k pochybnosem…?
Protože možná ano a podvědomě vnímáš, že to není všechno úplně ok.
Každopádně teď to zkus neřešit, počkej po porodu, až se srovnají hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat