Nám nehlídají, ale švagrům ano

12
10.9.20 14:39

Nám nehlídají,ale švagrům ano

Ahoj holky, mám tři děti a nikdy mi tchýně s ničím nepomohla, nehlídá, nejmladší dceru úplně ignoruje ( je šesté vnouče).Zato švagrovcům hlídá, vodí do školky, školy, vyzvedává, hlídá, vyvařuje, dělá domácí úkoly…Pak se s tim všim přede mnou chlubí a zakončí to vždy jak jsou synovcové skvělí, úžasní, nadaní…Ze začátku mi to bylo líto, lítost vystřídalo naštvání, pak vztek a teď už je regulérně nenávidim…Nechci ty lidi poslouchat, ani vidět…Máte to taky někdo podobně? Že pro jedny vnoučata by se rozdali a na druhé kašlou? Už to trvá fakt dlouho (12let) a není to že bych tchýni neměla na začátku ráda-to až teď mě ta averze chytla, když vidím že se prostě nic nezmění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24935
10.9.20 14:45

To druhé jsou děti její dcery?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 14:48

V dětství jsem pořád poslouchala jak jsou bratranec se sestřenici úžasní, skvělí a nejlepší. Babička s dědou by pro ně snesli modré z nebe. Pro ostatní vnoučata nic. Nijak zlí vůči nám ale nebyli a ač mě to v dětství štvalo, tak rozhodně ne tolik jako mojí mámu, která na prarodiče nadávala kudy chodila a přiznám se, že to bylo mnohem horší než to, že nás prarodiče mají míň rádi, protože já je i tak měla ráda moc. A poslouchat jak jsou zlí a hrozní mě jako dítě hrozně bolelo. I když samozřejmě dnes z pohledu rodiče to absolutně chápu a ten přístup prarodičů mi přijde hodně nespravedlivý. :?

• Citovat
  • Nahlásit
3737
10.9.20 14:51

Nic s tim neudelas. Pokud tva tchyne nema k tvym detem vztah, pak bych s nim klidne utnula kontakt. Pred tim bych ji to ale rekla do oci, jak se chova…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9074
10.9.20 14:53

O mě a moje děti tchýně nemá zájem, viděla nás pouze na fotkách. Se syny manžela z předchozího vztahu rozvázala kontakty v pubertě. A o nevlastní děti manželova bratra se stará a pravidelně navštěvuje. Je mi to jedno, takovou babu moje děti nepotřebují. Štve mě to jen kvůli manželovi, všechno je to jen následek jejich hloupého sporu a rozdílných představ o životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
10.9.20 14:53

@goldbear ano máme to úplně stejně. Druhá vnoučata jsou nejlepší děti na světě. Naše děti jsou póvl, nevděčné, rozmazlené (podotýkám jednomu je rok a už je nevděčné :lol: ) dokonce mi oznámili, že nebudou chodit na narozeniny jednoho z děti, protože má narozeniny zrovna o prázdninách, kdy hlídají druhá vnoučata. A gól byl, když jsem řekla, že jedno dítě půjde od září do školky, tak se naštvali, jak jsme nevděční a budeme je ohrozovat koronou, přitom se vídáme zhruba 1× za dva měsíce, že když dítě půjde do školky, tak že se tedy neuvidíme :lol: je mi to moc líto, hlavně kvůli dětem, protože to jsou jediní prarodiče. Ale nic s tím neudělám. Manžel to nevidí a videt nechce. Hledám náhradní prarodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
10.9.20 14:54

Jo máme, a je mi to jedno, vnucovat se nebudeme, už jsme si zvykli. Naposledy viděla tchyně holky v únoru. Nic jsme ji neudělali ale ona furt lítá za svojí dcerou a jejími holkami, už jim je 15 ale pořád potřebuje chudinka dcera pomáhat, strašně se nadře, a můj manžel nic nedělá prý v práci sedí na prdeli a já se taky údajně nepředřu, tak holky hlídat nepotřebujem, od mala je viděla tak 4× do roka. A to bylí asi 40 minut šalinou od nás, že je to strašně daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
10.9.20 14:59

Taky už mě myšlenka náhradních prarodičů napadla, ale myslim že je fakt těžký někoho najít…Manžel má jednu sestru a jednoho bratra (hlídají bratrovi)sestra ještě děti nemá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17698
10.9.20 15:17

@goldbear A o to hlídání jste s manželem požádali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4675
10.9.20 15:28

Tak ať nehlidaji. Nejezdila bych k nim. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2403
10.9.20 15:29

To prece neni povinnost ani obchodni vztah. Pokud si neodpracuji dostatek hodin hlidanim, tak nebude navsteva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
10.9.20 15:37
@Simmcaa píše:
To prece neni povinnost ani obchodni vztah. Pokud si neodpracuji dostatek hodin hlidanim, tak nebude navsteva?

Samozřejmě, hlídat vnoučata není povinnost stejně tak jako se starat o nemohoucí prarodiče. Ale jde o nějakou formu budování rodinných vztahů a nějaké formy rovnováhy mezi dětmi. Pokud jednomu dítěti hlídají stále a druhému ne, tak je to minimálně divné a docela nespravedlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3737
10.9.20 15:38

@Simmcaa to neni. Ale rozhodne to neni zdravy vztah a neco neni v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2403
10.9.20 15:44
@roba18 píše:
Samozřejmě, hlídat vnoučata není povinnost stejně tak jako se starat o nemohoucí prarodiče. Ale jde o nějakou formu budování rodinných vztahů a nějaké formy rovnováhy mezi dětmi. Pokud jednomu dítěti hlídají stále a druhému ne, tak je to minimálně divné a docela nespravedlivé.

Treba ji ta druha rodina plati, nebo to ma, ze si mysli, ze oni potrebuji pomoct vic.
Jako pomerovat kdo co kolik dostane mi prijde divne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
10.9.20 15:52
@Simmcaa píše:
Treba ji ta druha rodina plati, nebo to ma, ze si mysli, ze oni potrebuji pomoct vic.
Jako pomerovat kdo co kolik dostane mi prijde divne.

Mě zas přijde divné věnovat se jen jedněm vnoučatům. :nevim: a poměřování kdo to potřebuje víc? Nezlob se na mě, ale to úplně stejné jak ty píšeš o poměřování kdo dostane víc. ;) Mimochodem je pěkné číst diskuse např o letním provozu školek, každá druhá tady říká ať dají děti k prarodičům… A na druhou stranu není povinnost vnoučata hlídat. Ok není, ale co má dělat rodina, která má takovéhle nehlidaci prarodiče? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama