Namáhavá práce a těhotenství

Anonymní
15.7.20 16:53

Namáhává práce a těhotenství

Dobrý den,
nejsem si jistá kam toto téma založit, ale tak snad mě neukamenujete :think: :lol:

S přítelem se 4 měsíce snažíme o miminko, zatím jsem pokaždé ms dostala, ale tento měsíc jsme se trefili do ovulace, tak snad se poštěstí.

A na co se chci zeptat… Pracuji v automobilce na oddělení kontroly. Mám na starost 6 kontrolních kusů, ze kterých vypadávají do krabičky čepy do aut. Tahle krabička může mít cca 2-3kg, ty větší plastové až 5kg. Bojím se, aby se něco nestalo malému, kdybych zjistila, že jsem těhotná.
Popravdě, za 7,5hod 5 dní v týdnu a ve 3směnném provozu se člověk opravdu dost natáhá.

Dál je tu možnost, že by mne mohl po domluvě na nějaký čas (třeba do první kontroly u dr.) přemístit na ruční kontrolu. Tam jen sedíte a kusy přebíráte v rukách. Tam bych se nenatáhala, ale taky bych musela vstát a přesunout krabičku na paletu.

Kolegyňka mi říkala, že hned jak zjistím, že jsem těhotná mám jít k dr. pro neschopenku, abych nedopadla jako ona, která potratila. :(

Tak co myslíte holky? Měla bych se domluvit s vedoucím či jít okamžitě za dr. pro neschopenku?

Jsem z toho taková na vážkách, jelikož je to opravdu dobře placená práce.

Děkuji za odpovědi. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5921
15.7.20 17:01

Tak z přenesení krabice 5 kg se opravdu nepotrácí. To by asi neexistovali mladší sourozenci, protože spousta maminek běžně nosí v těhotenství klidně i 15 kg starší dítě. Najděte si zákoník práce, tam jsem podrobně popsáno co těhotná už že zákona dělat nesmí a co může po zaměstnavateli požadovat. Jinak s potratem, zvlášť v prvním trimestru se, bohužel, setká docela dost žen. A opravdu to není tím, že by za den 50× zvedly 5kg závaží (ona kolikrát je dámská kabelka stejně těžká a na to si nikdo nestěžuje). To chce klid a hlavu v teple a taky si rozmyslet jestli není lepší zakládat rodinu s manželem než s kamarádem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1194
15.7.20 17:01

A proč jako na neschopenku?? Když zaměstnavatel tě má přeřadit na lehčí pozici a když to nejde tak si doma za 100%. Tak proč PN?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4543
15.7.20 17:02

Pokud nebudete mít komplikace apod. tak není důvod být na neschopence. Milióny žen donosily děti i když normálně pracovaly. Taky si spočítejte, jestli vám ta nemocenská bude stačit a taky co budete pořád doma dělat, jelikož budete mít pouze pár hodin vycházek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17584
15.7.20 17:03

Neblazni, netahej nic extra tezkeho, ale nemusis jen lezet, kdyz ti nic nebude. Ja v prvním trimestru tahala nemohouci lidi, ne 3 kilove krabicky, ale bezvladne osoby 70kg+ a dite sem zdarne donosila. V tom začátku to nevadí, když jsi zvyklá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 17:06

@Heivka Jak jsem psala hned na začátku, tak je to přítel, nikoli kamarád :upside_down:

• Nahlásit
  • Citovat
6725
15.7.20 17:10
@Anonymní píše:
Dobrý den,
nejsem si jistá kam toto téma založit, ale tak snad mě neukamenujete :think: :lol:

S přítelem se 4 měsíce snažíme o miminko, zatím jsem pokaždé ms dostala, ale tento měsíc jsme se trefili do ovulace, tak snad se poštěstí.

A na co se chci zeptat… Pracuji v automobilce na oddělení kontroly. Mám na starost 6 kontrolních kusů, ze kterých vypadávají do krabičky čepy do aut. Tahle krabička může mít cca 2-3kg, ty větší plastové až 5kg. Bojím se, aby se něco nestalo malému, kdybych zjistila, že jsem těhotná.
Popravdě, za 7,5hod 5 dní v týdnu a ve 3směnném provozu se člověk opravdu dost natáhá.

Dál je tu možnost, že by mne mohl po domluvě na nějaký čas (třeba do první kontroly u dr.) přemístit na ruční kontrolu. Tam jen sedíte a kusy přebíráte v rukách. Tam bych se nenatáhala, ale taky bych musela vstát a přesunout krabičku na paletu.

Kolegyňka mi říkala, že hned jak zjistím, že jsem těhotná mám jít k dr. pro neschopenku, abych nedopadla jako ona, která potratila. :(

Tak co myslíte holky? Měla bych se domluvit s vedoucím či jít okamžitě za dr. pro neschopenku?

Jsem z toho taková na vážkách, jelikož je to opravdu dobře placená práce.

Děkuji za odpovědi. :srdce:

Bude záležet na tvém zdravotním stavu…noční se v těhotenství nedělají a zam stnavatel by ti měl umožnit dělat lehčí práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 17:13

@Heivka kéžby to bylo jen 50× :D stroj zkontroluje 64 krabiček za směnu, teď si těch 64 vynásobte 6 strojemi

• Nahlásit
  • Citovat
5921
15.7.20 17:13
@Anonymní píše:
@Heivka Jak jsem psala hned na začátku, tak je to přítel, nikoli kamarád :upside_down:

Ale pořád to není manžel. A přítel a kamarád jsou synonyma ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12763
15.7.20 17:15

Jé, já mysela, že někde taháš pytle s cementem :mrgreen: Ne, tohle fakt není „těžká práce“ která by ohrozila zdravé těhotenství. Už vůbec ne, pokud tě přeřadí na tu ruční práci. Já v prvním těhotenství přenášela balíky (ty nad 10kg braly kolegyně, ale klidně 6-9kg několikrát denně, naložit na vozík, odvézt na rudlíku. Bez problému. Když jsem čekala druhé dítě, to první vážilo asi 20kg a bylo ještě „nosící“, denně jsem ho několikrát nosila na ruce, zvedala na kočár nebo prolezku :nevim: Zase není potřeba dělat ze sebe mrzáčka :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5921
15.7.20 17:16
@Anonymní píše:
@Heivka kéžby to bylo jen 50× :D stroj zkontroluje 64 krabiček za směnu, teď si těch 64 vynásobte 6 strojemi

Potom přichází na řadu zákoník práce kde jsou i kulminované hmotnosti které smíte jako těhotná za směnu zvednout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
15.7.20 17:17

Já bych se nechala přemístit na tu ruční kontrolu.
I v těhotenské průkazce mám napsáno, že břemena do 5 kilo jsou v naprostém pořádku. A navíc ty jsi zvyklá to tahat, to je tvoje plus a díky tomu z toho nepotratíš.
Jinak dle statistik se v prvním trimestru potratí asi 20 % plodů, takže každá třetí žena má za sebou potrat (počítám 2 děti na ženu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12763
15.7.20 17:21
@Myška321 píše:
Já bych se nechala přemístit na tu ruční kontrolu.
I v těhotenské průkazce mám napsáno, že břemena do 5 kilo jsou v naprostém pořádku. A navíc ty jsi zvyklá to tahat, to je tvoje plus a díky tomu z toho nepotratíš.
Jinak dle statistik se v prvním trimestru potratí asi 20 % plodů, takže každá třetí žena má za sebou potrat (počítám 2 děti na ženu).

jenže zapomněla jsi dodat, že nějakých 75% z toho jsou potraty biochemické - které proběhnou jako klasická silnější menstruace a žena tak ani neví o tom, že byla těhotná :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 17:22

@Heivka V nynější době je XY párů, kteří nejsou manželé a vyhovuje jim to. My jsme s přítelem 3,5 roku a nikde nevidíme problém v tom, že by se nám mělo narodit mimčo a nebyli jsme manželé. Každý to má jinak. :upside_down:

• Nahlásit
  • Citovat
78
15.7.20 17:23

@unuděná pravda :) Já mám obdobnou práci, kde zvedám věci nad 5kg a v plánu odcházet na PM hned na začátku těhotenství nemám. :D Ale možná paní/slečna chtěla jsem poradit co a jak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama