Námět k diskuzi-falešné obvinění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ondrej190
Kecalka 301 příspěvků 03.03.18 20:49
námět k diskuzi-falešné obvinění

https://www.novinky.cz/…-prisla.html
snad sem smím dát odkaz odjinud.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.03.18 21:12

Asi k tomu mám je smutné… Chudák holčička…

salamio
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 03.03.18 21:20

Kdo s čím zachází…

Jedna věc je mi ale divná. Jak tam píšou „V popisovaném případu Karolíny znalci ve svých posudcích ženu vykreslili jako manipulativní a pro dítě nebezpečnou osobu, která se snaží za každou cenu omezit styk otce s dcerou.“ tak matky přece s dětmi nemanipulují, vždyť to tady nedávno spousta uživatelek psala :think:

Rozhodně chudák dítě, mít takovou matku…

Z.jev
Závislačka 3154 příspěvků 03.03.18 21:22

@ondrej190 za takové falešné obvinění matka určitě zaslouží trest, ale takhle nejvíc potrestali tu holčičku. Měli to udělat postupně, ne takhle najednou

Bábrdl
Generální žvanilka 20560 příspěvků 03.03.18 22:01

Moje kamarádka ze sociálky říká, že v 90% případů při rozvodu žena obviní muže z domácího násilí a přinejmenším naznačí, že existuje možnost sexuálního zneužívání, zatímco chlap ženu obviní, že je nevyrovnaná, duševně nemocná a dětem nebezpečná atd.

Jasně, těch 90% je přehnaných, ale stává se to často.
Je hrozné, že když pak někdy skutečně dojde ke zneužívání, tak nikdo nevěří. :(

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 28 inzerátů 03.03.18 22:12

Rodiče si vyřizují účty přes dítě a ten, kdo by mu měl poskytnout pomoc a ochranu (OSPOD), potrestá opět především to dítě.

Jinak na celé věci (a hlavně medializaci) vidím největší riziko v tom, že teď budou matky raději držet ústa i v situacích, kdy třeba ke zneužívání (týrání apod.) opravdu dochází. Ve strachu, aby o dítě nepřišly…

medunka23
Kelišová 6710 příspěvků 03.03.18 22:16
@Bábrdl píše:
Moje kamarádka ze sociálky říká, že v 90% případů při rozvodu žena obviní muže z domácího násilí a přinejmenším naznačí, že existuje možnost sexuálního zneužívání, zatímco chlap ženu obviní, že je nevyrovnaná, duševně nemocná a dětem nebezpečná atd.Jasně, těch 90% je přehnaných, ale stává se to často.
Je hrozné, že když pak někdy skutečně dojde ke zneužívání, tak nikdo nevěří. :(

toto přesně popisovala známá co dělala na OSPODu, opravdu velká část jejich práce je řešit falešná nařčení a vyřizování si účtu přes děti.
Je to velmi smutné

Russet
Echt Kelišová 9300 příspěvků 03.03.18 22:33
@Leli83 píše:
Rodiče si vyřizují účty přes dítě a ten, kdo by mu měl poskytnout pomoc a ochranu (OSPOD), potrestá opět především to dítě.Jinak na celé věci (a hlavně medializaci) vidím největší riziko v tom, že teď budou matky raději držet ústa i v situacích, kdy třeba ke zneužívání (týrání apod.) opravdu dochází. Ve strachu, aby o dítě nepřišly…

Máma, která má své dítě skutečně ráda, nenechá své dítě sexuálně obtěžovat :zed:
Je to hnus, když to ženy použijí záměrně, aby dítě dostaly do své péče. Věřím, že se jim to vrátí.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 28 inzerátů 03.03.18 22:49

@Russet Samozřejmě, že nenechá. Odejde/uteče, rozvede se. Ale pokud bude těchto případů přibývat, tak se obávám, že bude strach to hlásit na PČR. Nevím, nemůžu si pomoct, ale takhle to na mě působí.

Pokud je článek od shora dolů pravdivý, tak v tomhle případě by matka potřebovala minimálně psychologa, ne-li psychiatra. Chápu, že znalci mohli její chování k dítěti vyhodnotit jako škodlivé a nebezpečné. Ale sbalit prcka bez přípravy ze školky, to mi fakt přijde jako extrém. Ode zdi ke zdi. Bez ohledu na psychiku dítěte, jeho potřeby, přání, city. :nevim:

Knihomyš
Extra třída :D 10503 příspěvků 03.03.18 23:07

@Leli83 To máš těžký. Představ si takovou hypotetickou situaci. Máte dítě s ex ve střídavé péči. Ex na tebe podá falešné trestní oznámení, že dítě biješ a necháš ho sexuálně zneužívat svým novým partnerem. Jak dlouho by sis v takové situaci představovala, že SP pojede dál? Rok? Dva? Do plnoletosti? Nebo bys radši dítě nechala u ex trvale, abys byla z obliga?
Ono je otázka, co s psychikou dítěte dlouhodobě udělají takováhle obvinění druhého rodiče.

Knihomyš
Extra třída :D 10503 příspěvků 03.03.18 23:14
@Russet píše:
Máma, která má své dítě skutečně ráda, nenechá své dítě sexuálně obtěžovat :zed:
Je to hnus, když to ženy použijí záměrně, aby dítě dostaly do své péče. Věřím, že se jim to vrátí.

Možná tě zklamu, ale případů, kdy je dítě týráno/zneužíváno a matka to „odmítá“ vidět, není až tak málo. Je otázka, kdy to matka ignoruje vědomě a kdy takovou věc prostě zatlačí do podvědomí a popře i sama před sebou, například proto, že by odchod od partnera nedala ekonomicky, případně organizačně nebo jinak. Většinou to jsou noví partneři, člověku, který žije s dítětem v jedné domácnosti od miminka, se vybuduje nějaká „anti-incestní“ zábrana, takže u běžných otců je to riziko minimální.

salamio
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 03.03.18 23:14
@Knihomyš píše:
Ono je otázka, co s psychikou dítěte dlouhodobě udělají takováhle obvinění druhého rodiče.

Kdyby jen obvinění. Z článku: „Přestože nepodala trestní oznámení na otce ona, ale dceřina gynekoložka a praktická lékařka, prohlídky prý iniciovala matka. Ke gynekoložce chodila s dcerou před každou návštěvou u jejího otce i po ní. To znamená i několikrát do měsíce. Lékaři podle soudu měli omezené a jednostranné informace jen od matky. Žena se brání tím, že dítě pouze chránila a nechtěla nic zanedbat, účelově údajně nic nedělala.“

Pro pětiletou holčičku určitě super.

Knihomyš
Extra třída :D 10503 příspěvků 03.03.18 23:17

@salamio Vsadím se, že to mudra podala, aby byl konečně pokoj, ono vyšetřit gynekologicky děcko je samo o sobě zážitek pro doktora i pro dítě.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1483 příspěvků 28 inzerátů 03.03.18 23:20

@Knihomyš Netvrdím, že OSPOD neměl jednat. Naopak znovu opakuji, že jednání matky neschvaluji. Ale nesedí mi tyhle extrémy. Na druhou stranu v článku může nějaká zásadní informace chybět - třeba jestli se OSPOD pokusil situaci srovnat jinou, smírnější cestou. Můžeme jen spekulovat.

Na druhou stranu osobně mám z praxe zkušenosti, že zejména některé OSPODy jsou dost zkostnatělé a nějak si nepřipouštějí nové možnosti, jak řešit komplikovanější situace v rodinách. Případové konference, mediace apod. Chápu, mají toho hodně, ale to není problém těch dětí.

No, tak jako tak, v tomto případě je mi líto především té holčičky. Do života nic moc příklady a hlavně zázemí v rodině.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.18 00:30

Můj otec mamu mlátil a tak. Na druhou stranu ke me se choval dobře, zato máma mě mlátila a třeba mi nechtěla dát večeři pokud se nepomodlim apod. Taky to na tátu zkusila že je to pedofil…ale neproslo ji to. Když se rozvedli, šla jsem dobrovolně k tátovi a rozhodně mě nikdy nezneuzival. Myslím že by se k sobě vzájemně měli lidi chovat slušně a hlavně myslet na to, jak ohromný dopad tyhle věci mají na jejich deti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama