Reklama

Námět na řízenou činnost v MŠ (téma: Hurá do školy)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MŠSp
Nováček 8 příspěvků 28.03.18 22:45
Námět na řízenou činnost v MŠ (téma: Hurá do školy)

Ahoj, :mavam:
jestli tady jsou nějaké učitelky že školiček, uvítala bych Vaši pomoc.
Jsem prvním rokem na průběžné praxi v běžné MŠ, kde jsou děti ve věku 3-6 let (předškoláci jsou zde pouze 4 z 25 dětí). Nevím si rady s řízenou činností na příští týden, téma zní: Hurá do školy! Hledám všude možně, ale bezúspěšně, jsem bez nápadu. Vůbecec nevím jakým směrem řízenou činnost na toto téma směřovat. :think: :nevim:
Byla bych moc ráda za jakékoli náměty, nápady na řízenou činnost na téma Hurá do školy. :)
Předem Vám děkuji za pomoc! :kytka:

Reklama

Reakce:

LadySi
Echt Kelišová 7872 příspěvků 28.03.18 23:09

Ahoj, možná se ti to zdá těžké, ale toto téma je krásné a obsáhlé a můžeš dělat cokoliv. Předškoláci hlavně trénují pozornost, pracovní listy, barvy, pravou a levou stranu, pojmy před za hned před hned za apod. můžeš použít pohádku, kde osoby stojí za sebou a dělat početní přestavy apod., cokoliv si vymyslíš a najdeš jednoduchou verzi pro malé a složitější verzi pro starší a určitě na něco příjdeš. Asi bych se zaměřila na to, co dětem obecně dělá potíže u vás ve třídě a podle toho se přizpůsobila.

Třeba mě napadlo si sehnat aktovku, dát do ní různé věci a pak se dětí ptát, co do aktovky patří a co ne, děti by na dva smluvené signály ukazovali, co ano a co ne, např. ano by byl vztyk, ne by děti znázornily sednutím apod.

MŠSp
Nováček 8 příspěvků 29.03.18 06:04

@LadySi
Ahoj, děkuji! To s tou aktovkou a náhodnými věcmi v ni zní dobře, zkusím tašku sehnat a asi to tak udělám.

janoma
Kecalka 469 příspěvků 29.03.18 08:10

Zdravím, toho je. Ideálně začít návštěvou školy. Můžete si na školu zahrát, děti mohou být na chili učitelkami( jeden den v týdnu si to prostě vyměnit).
Předškoláci- mohou napodobovat písmo, tiskací x psací. Vizualizovat čísla. Malé děti přiřazovat počet k sídlící. Na hudebku - orf nástroje ( píseň najdeš). Prostě si představ školu, co vše se tam odehrává a odpichni se od jednotlivých předmětů a ty převedení do školky zábavnou a naučnou formou. Třeba skládání slov dle předlohy( větší) menší skládají puzzle atd.

Fazulina
Závislačka 3503 příspěvků 29.03.18 10:27

Na netu je milion pracovních listů pro předškoláky - např. http://www.predskolaci.cz/ke-stazeni.

Tam se můžeš inspirovat, mě přijde, že se do tohoto tématu dá zahrnout vlastně úplně všechno:-)

Nejsem učitelka MŠ, tak nevím, co se myslí pod pojmem řízená činnost…

Napadlo mě třeba řazení kartiček s příběhem podle posloupnosti (příběh se může týkat školy)…

Existuje i stolní hra Hurá do školy - pokud by se Ti ji podařilo třeba někde půjčit (nebo se může koupit do školky), tak si ji můžeš zahrát s těmi 4 předškoláky atd…

MŠSp
Nováček 8 příspěvků 29.03.18 11:38

@Fazulina
Děkuji za typy! :) Problém je v tom, že nemohu pracovat jen se 4 předškoláky a 21 dětí nechat být, mladší děti v této třídě převažují.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >