Nano roušky, kde jste koupili

69
10.1.21 13:04

Nano roušky, kde jste koupili

Ahoj, zajímá mě váš názor na různé ochranné roušky, ať už nano nebo třeba se stříbrem. Jelikož se nejeví, že by pandemie byla u konce, tak bych nám chtěla nějaké účinnější ( než jen doma šité) nakoupit. Ráda bych aby byli znovu použitelné. Nerada bych se napalila u různých eshopu, a proto uvítám vaše zkušenosti a tipy na obchody s rouškami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4209
10.1.21 13:07

Já koupila na Alze. Roncato viraloff, myslím. Ale jak jsou které roušky účinné, víbůh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
10.1.21 13:16

Koupila jsem filtry a roušky přímo z liberecké univerzity. Na stránkách měli odkaz na prodejce. Nehodlám platit za nějaký s..t.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12922
10.1.21 13:18

Asi blby dotaz, ale k cemu to je? Porad je to jen rouska - ustenka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
10.1.21 13:26
@cecetka píše:
Asi blby dotaz, ale k cemu to je? Porad je to jen rouska - ustenka :nevim:

Asi nějakou ochranu to má, byť i minimální, ale o pochybách a užitečnosti ta diskuze není. Zajímají mě Vaše zkušenosti s jinými než jednorázovými rouškami a kde je kdo koupil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 13:28

Zkus : https://www.nanospace.cz/

Pritel ma astma a koupil si nanosatek a je spokojeny

• Citovat
  • Nahlásit
18931
10.1.21 13:29
@Anetkamor píše:
Asi nějakou ochranu to má, byť i minimální, ale o pochybách a užitečnosti ta diskuze není. Zajímají mě Vaše zkušenosti s jinými než jednorázovými rouškami a kde je kdo koupil.

Koukni sem. https://www.rouskylidem.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4064
10.1.21 13:37

Pro dceru kupuji v Dm, dve v baleni za 200. Jsem moc spokojena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
10.1.21 15:06

Stejně ti nikdo nikdy nezaručí, jestli je to v něčemu dobré a co je použitelné, je to hlavně byznys

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
10.1.21 15:11
@evulinda79 píše:
Stejně ti nikdo nikdy nezaručí, jestli je to v něčemu dobré a co je použitelné, je to hlavně byznys

Právě proto jsem koupila ty z Liberce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4406
10.1.21 15:20

Koupil jsem několik set ks minulý rok v lednu. Tak za pětinovou cenu proti dnešku. Dtto i s ústenkami - bylo to v době, kdy kreténi ve vládě tvrdili, že se u nás scénář z WuChanu nikdy nemůže objevit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
10.1.21 19:53
@P4ja píše:
Právě proto jsem koupila ty z Liberce.

Ahoj, mohla bys sem hodit odkaz na ty roušky z Liberce, na stránkách univerzity to nemůžu dohledat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
10.1.21 20:08
@Anetkamor píše:
Ahoj, mohla bys sem hodit odkaz na ty roušky z Liberce, na stránkách univerzity to nemůžu dohledat

Už je výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3469
10.1.21 20:22
@cecetka píše:
Asi blby dotaz, ale k cemu to je? Porad je to jen rouska - ustenka :nevim:

Tak samozřejmě, že je trh určitě plný různých neúčinných falešných výrobků, ale nanotechnologie není nějaké placebo nebo pseudo-věda, je to testovatelný mechanismus.
Např. u nanopovrchů jde o to, že jsou tam nanočástice oxidu titaničitého, na kterých když něco ulpí (bakterie, virus, ale i třeba popílek), tak je to jakoby spálí (funguje to na fotokatalytickém principu). Máš způsob, jak testovat, zda na nějakém povrchu jsou přítomné bakterie a kolik jich tam je a zatímco běžné povrchy, i desinfikované, vždycky nějaké obsahují, tak na těchto bývá naměřená prakticky 0.

Ty roušky budou asi fungovat nějak podobně, ale nestudovala jsem to podrobněji.

Takže k té funkci normální roušky - což je prostě jen bariéra - máš navíc ještě tenhle mechanismus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.21 22:00

Ja kupovala na Nanospace, jsou prý na 10 použití. Měla by to být navíc česká výroba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat