Reklama

Napadení dětí opilci - volat policii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 10:33
Napadení dětí opilci-volat policii?

Prosím adminy o anonym, pro mě citlivé téma.
Abych upřesnila. Synové (16 a 14) se včera v podvečer vraceli z kroužku. Dva opilí mladí muži jim zastoupili cestu a bránili v průchodu. Když se kluci ohradili, začli do nich strkat a synové upadli. Zvedli se a strčili do opilých chlapů, povalili je na zem a utekli.
Domů přiběhli vyděšení a my jsme rádi, že to nedopadlo hůř :srdce:
A ted se ptám. Volali byste po takové události PČR? Jde mi o to, že někdy napadený v sebeobraně způsobí útočníkovi újmu, zranění a ten si ještě (mnohdy úspěšně) nárokuje odškodnění.
Jak se na celou situaci díváte vy?
Zakl. T.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12319 příspěvků 28.01.17 10:35

Asi bych policii nevolala. Nikomu se nic nestalo, oni to stejně případně odloží, pokud se tím budou vůbec zabývat.

hanča74
Ukecaná baba ;) 1668 příspěvků 28.01.17 10:58

Měla by jsi to alespoň oznámit pro případ ze by si dva opilci vymysleli zranění způsobené pádem. Třeba v místě byli kamery pak by ještě něco vyfasovali.

Avocado123
Kecalka 481 příspěvků 5 inzerátů 28.01.17 11:12

Volat. Kdoví co to je za individua, když si dovoluji na děti. Ještě by mohli někomu ublížit.

Alkata
Zasloužilá kecalka 524 příspěvků 28.01.17 11:16

Kvuli takové prkotine? A čistě realisticky nikomu se nic nestalo, takze neni co vyšetřovat. Je to maximálně přestupek.

Šarlota4
Echt Kelišová 9640 příspěvků 28.01.17 11:34

Ano volala bych, ale vcera.

elle21
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 28.01.17 11:36

Ano mělo by se to nahlásit, když někdo obtěžuje děti tak bez debaty..

KiwiT
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 28.01.17 11:39

Nahlásila bych to na policii, příšte by se klidně mohlo stát něco horšího.

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 28.01.17 11:40

Volal bych co nejdřív a současně bych děti vybavil mobilem a naučil je v takovém případě přivolat pomoc. 14, 16 - to už i mohli mít mobil sebou. A taky pepřák.

Policie by to místo aspoň mohla považovat za rizikové a posílat tam častěji hlídku.

@Alkata píše:
Kvuli takové prkotine? A čistě realisticky nikomu se nic nestalo, takze neni co vyšetřovat. Je to maximálně přestupek.

To není prkotina.

elle21
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 28.01.17 11:54
@eumedon píše:
Volal bych co nejdřív a současně bych děti vybavil mobilem a naučil je v takovém případě přivolat pomoc. 14, 16 - to už i mohli mít mobil sebou. A taky pepřák.

Policie by to místo aspoň mohla považovat za rizikové a posílat tam častěji hlídku.

To není prkotina.

asi tak prkotina je, když někdo v obchodě ukradne čokoládu..

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 28.01.17 12:12

@elle21 Je to útok na děti. Krádež čokolády v obchodě je sice finanční škoda, ale nikdo nemusí mít strach o svou fyzickou integritu. Je to útok na fyzickou integritu, směřovaný proto nezletilým.

Mám zkušenosti, že tihle bagatelizující hrdinové by si pustili do gatí, kdyby jim někdo zastoupil cestu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.17 12:49
@eumedon píše:

To není prkotina.

Mobil měli, ale v dané chvíli byli tak vycvakaní, že ho nepoužili. Veškerou pozornost soustředili na odražení útoku a útěk.
Hodně jsme váhali, jak to řešit - bohužel se nám ten den sešlo víc věcí (onemocnění člena rodiny, opravy v domě), tak jsme byli rozpolcení. Já bych situaci okamžitě hlásila, ale bohužel mám z okolí zkušenost, že podobná individua často zneužijí události ve svůj prospěch a ještě žádají odškodnění. A náš právní systém k tomu často přihlíží. takže jsem na vážkách, jak řešit, kdyby (nedehbůj) se někdy podobná situace opakovala.
Zakladatelka

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 28.01.17 13:22
@Anonymní píše:
Mobil měli, ale v dané chvíli byli tak vycvakaní, že ho nepoužili. Veškerou pozornost soustředili na odražení útoku a útěk.
Hodně jsme váhali, jak to řešit - bohužel se nám ten den sešlo víc věcí (onemocnění člena rodiny, opravy v domě), tak jsme byli rozpolcení. Já bych situaci okamžitě hlásila, ale bohužel mám z okolí zkušenost, že podobná individua často zneužijí události ve svůj prospěch a ještě žádají odškodnění. A náš právní systém k tomu často přihlíží. takže jsem na vážkách, jak řešit, kdyby (nedehbůj) se někdy podobná situace opakovala.
Zakladatelka

Tak holt budete muset držet hubu a krok.

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 28.01.17 13:45

Vite co to bylo za lidi? Znate je? Jestli ne, tak se na to benga vykaslou, nikdo je hledat nebude

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 28.01.17 13:48
@AndelaCerna píše:
Vite co to bylo za lidi? Znate je? Jestli ne, tak se na to benga vykaslou, nikdo je hledat nebude

Taky myslim

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama