Napadení dětí opilci - volat policii?

Anonymní
28.1.17 10:33

Napadení dětí opilci-volat policii?

Prosím adminy o anonym, pro mě citlivé téma.
Abych upřesnila. Synové (16 a 14) se včera v podvečer vraceli z kroužku. Dva opilí mladí muži jim zastoupili cestu a bránili v průchodu. Když se kluci ohradili, začli do nich strkat a synové upadli. Zvedli se a strčili do opilých chlapů, povalili je na zem a utekli.
Domů přiběhli vyděšení a my jsme rádi, že to nedopadlo hůř :srdce:
A ted se ptám. Volali byste po takové události PČR? Jde mi o to, že někdy napadený v sebeobraně způsobí útočníkovi újmu, zranění a ten si ještě (mnohdy úspěšně) nárokuje odškodnění.
Jak se na celou situaci díváte vy?
Zakl. T.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

16854
28.1.17 10:35

Asi bych policii nevolala. Nikomu se nic nestalo, oni to stejně případně odloží, pokud se tím budou vůbec zabývat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1675
28.1.17 10:58

Měla by jsi to alespoň oznámit pro případ ze by si dva opilci vymysleli zranění způsobené pádem. Třeba v místě byli kamery pak by ještě něco vyfasovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.17 11:12

Volat. Kdoví co to je za individua, když si dovoluji na děti. Ještě by mohli někomu ublížit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
885
28.1.17 11:16

Kvuli takové prkotine? A čistě realisticky nikomu se nic nestalo, takze neni co vyšetřovat. Je to maximálně přestupek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11971
28.1.17 11:34

Ano volala bych, ale vcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
28.1.17 11:36

Ano mělo by se to nahlásit, když někdo obtěžuje děti tak bez debaty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
28.1.17 11:39

Nahlásila bych to na policii, příšte by se klidně mohlo stát něco horšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14719
28.1.17 11:40

Volal bych co nejdřív a současně bych děti vybavil mobilem a naučil je v takovém případě přivolat pomoc. 14, 16 - to už i mohli mít mobil sebou. A taky pepřák.

Policie by to místo aspoň mohla považovat za rizikové a posílat tam častěji hlídku.

@Alkata píše:
Kvuli takové prkotine? A čistě realisticky nikomu se nic nestalo, takze neni co vyšetřovat. Je to maximálně přestupek.

To není prkotina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
28.1.17 11:54
@eumedon píše:
Volal bych co nejdřív a současně bych děti vybavil mobilem a naučil je v takovém případě přivolat pomoc. 14, 16 - to už i mohli mít mobil sebou. A taky pepřák.

Policie by to místo aspoň mohla považovat za rizikové a posílat tam častěji hlídku.

To není prkotina.

asi tak prkotina je, když někdo v obchodě ukradne čokoládu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14719
28.1.17 12:12

@elle21 Je to útok na děti. Krádež čokolády v obchodě je sice finanční škoda, ale nikdo nemusí mít strach o svou fyzickou integritu. Je to útok na fyzickou integritu, směřovaný proto nezletilým.

Mám zkušenosti, že tihle bagatelizující hrdinové by si pustili do gatí, kdyby jim někdo zastoupil cestu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.17 12:49
@eumedon píše:

To není prkotina.

Mobil měli, ale v dané chvíli byli tak vycvakaní, že ho nepoužili. Veškerou pozornost soustředili na odražení útoku a útěk.
Hodně jsme váhali, jak to řešit - bohužel se nám ten den sešlo víc věcí (onemocnění člena rodiny, opravy v domě), tak jsme byli rozpolcení. Já bych situaci okamžitě hlásila, ale bohužel mám z okolí zkušenost, že podobná individua často zneužijí události ve svůj prospěch a ještě žádají odškodnění. A náš právní systém k tomu často přihlíží. takže jsem na vážkách, jak řešit, kdyby (nedehbůj) se někdy podobná situace opakovala.
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
14719
28.1.17 13:22
@Anonymní píše:
Mobil měli, ale v dané chvíli byli tak vycvakaní, že ho nepoužili. Veškerou pozornost soustředili na odražení útoku a útěk.
Hodně jsme váhali, jak to řešit - bohužel se nám ten den sešlo víc věcí (onemocnění člena rodiny, opravy v domě), tak jsme byli rozpolcení. Já bych situaci okamžitě hlásila, ale bohužel mám z okolí zkušenost, že podobná individua často zneužijí události ve svůj prospěch a ještě žádají odškodnění. A náš právní systém k tomu často přihlíží. takže jsem na vážkách, jak řešit, kdyby (nedehbůj) se někdy podobná situace opakovala.
Zakladatelka

Tak holt budete muset držet hubu a krok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.17 13:45

Vite co to bylo za lidi? Znate je? Jestli ne, tak se na to benga vykaslou, nikdo je hledat nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
28.1.17 13:48
@AndelaCerna píše:
Vite co to bylo za lidi? Znate je? Jestli ne, tak se na to benga vykaslou, nikdo je hledat nebude

Taky myslim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama