Náplň práce - co tam smí být? Mám se bránit?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 09:13

Náplň práce - co tam smí být? Mám se bránit?

Ahoj,

Moc prosím o radu nebo názory ohledně náplně práce.
V mém zaměstnání dochází ke změnám, mění se nám všem náplň práce.
Mě se náplň práce změní tak, že budu dělat práci za kolegyni, která nám ted odchází na mateřskou - (jenže víme jak je to s mateřskou že. Může být pryč klidně několik let a ani se nemusí vrátit). Zástup za mateřskou brát nechtějí, chtějí to vyřešit tím že práci, té kolegyně rozhodí mezi víc lidí.
A to mi v náplni práce ještě chtějí nechat činnost kterou jsem dřív dělala ale teď ji dělá někdo jiný (ten ji tam ale napsanou nemá)

Bude to vypadat takhle.
Budu tam mit vypsané činnosti které skutečně dělám, ale u některých budu mít napsané, že to dělám pouze v nepřítomnosti kolegyně (mateřská), a taky tam budu mít napsanou činnost kterou nedělám, a nebudu ji dělat, dokud se ta kolegyne nevrátí z materske.

Upřímně se mi to vůbec nelíbí.

Chtěla bych tam mít napsané jen to co reálné dělám, a né žádné, že to dělám jen v době kdy tu někdo není…

Nejsem zastup za mateřskou, mám smlouvu na dobu neurčitou, a nelíbí se mi že bych měla něco pár let dělat a pak mi to zase vezmou…

Mám se bránit? Čím argumentovat?
Chci se nějak v klidu domluvit, jde mi o moji budoucnost, chci mit jistou práci a né mít nervy. Je mi z to nepříjemně :(

Děkuji moc za rady :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5640
13.1.22 09:23

Přiznám se, že sama ani nevím, co přesně mám v náplni práci ve smlouvě, dělám, co je třeba, když není kolegyně, tak to dělám i za ní (a naopak) a nepřišlo mi nikdy důležitý, to řešit.

Jestli tobě to vadí, tak jim to řekni, že chceš, aby smlouva seděla s realitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
13.1.22 09:27

No s tím, že budeš něco dělat za kolegyni co jde na mateřskou a jak se vrátí, tak jí tu agendu zase vrátíš, tak asi nenaděláš vůbec nic. A právě proto bych si tam nechal napsanou i tu náplň práce, kterou teďka reálně dělat nebudeš, ale jak přijde, tak zase budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
13.1.22 09:29

A projeví se ti to alespoň na mzdě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 09:29

Tak to tu máme taky, že když někdo vypadne tak si práci rozdělíme aby to tu fungovalo a vše se stíhalo, ale nikdy ne takhle, když má někdo vypadnout na několik let. A řeším to, protože se to v takovém rozsahu týká jen mě.

Tak se tu jen chci poradit, jak se branit.
Přijde mi, že se mnou trochu „zametají“, jsem nekonfliktní, tichý člověk, tak si asi řekli že si to nechám libit.

Jinak děkuji moc za odpověď :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 09:32
@Stick píše:
A projeví se ti to alespoň na mzdě?

To sice jo, ale me jde o to, že tu nechci několik let něco dělat, a pak mi to vezmou (a nebo třeba ne, když se nevrátí).
Nelíbí se mi ta nejistota :(

• Citovat
  • Nahlásit
164
13.1.22 09:36
@Anonymní píše:
To sice jo, ale me jde o to, že tu nechci několik let něco dělat, a pak mi to vezmou (a nebo třeba ne, když se nevrátí).
Nelíbí se mi ta nejistota :(

8o Sorry, tohle by asi chtělo odborníka. Nepřijde mi normální, aby si takhle řešila změny v pracovním životě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
13.1.22 09:37
@Anonymní píše:

Dyť to máš jedno ne? Smlouvu máš pořád a buď děláš jednu nebo druhou věc. A nebo, že ta práce kolegyně je jednodušší a nechceš o to přijít? co? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 09:37
@Cenarius píše:
No s tím, že budeš něco dělat za kolegyni co jde na mateřskou a jak se vrátí, tak jí tu agendu zase vrátíš, tak asi nenaděláš vůbec nic. A právě proto bych si tam nechal napsanou i tu náplň práce, kterou teďka reálně dělat nebudeš, ale jak přijde, tak zase budeš.

No ale me jde o to, ze az se ta kolegyne vrati, tak to s malymi detmi nejspis nebude zvladat. (Jedna se o terminovanou praci, kterou je proste treba v terminu udelat, a matky s malyma detka hodne marodi)

Me se to nelibi i z toho pohledu, ze to muze pro nejaky audit nebo kontrolu vypadat tak, ze jsem zastup za materskou. Taky me desi to, ze za ni nikoho nevzali, tak co kdyz az se vrati, me vyhodi :(

Navic bych si ted pracovne dost polepsila, a priznam se, ze to ze by mi tu praci vzali, a ja delala zase, ne tak narocnou praci se mi nelibi. Pripadam si jen jak nejaka naplast, co to tu zalepi, a az bude potreba tak mi to zase vezmou.

• Citovat
  • Nahlásit
27775
13.1.22 09:38

Sorry, ale to je takové dětské fňukání. Lidi se mení, agenda se mění, technologie se mění, procesy se mění. A zaměstnanci, co fňkají, že musí dělat něco navíc, jinak, v jiném systému, než na co je před pár lety najali, jsou úplně Ti nejhorší zaměstnanci a kolegové.

V zahraniční pobočvě vyházeli půlku lidí a část jejich agendy přšla pode mně, nějakou jinou moje agendu jsme zase zautomatizovali nebo předali externímu dodavateli, aby na to nové byl čas. Musela jsme se to naučit a fakt by mě něnapadlo fňukat, že mě před 3 let najímali na práci xy a trvám na tom, že budu až do důchodu tu práci xy dělat v nezměněné podobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 09:39
@Cenarius píše:
Dyť to máš jedno ne? Smlouvu máš pořád a buď děláš jednu nebo druhou věc. A nebo, že ta práce kolegyně je jednodušší a nechceš o to přijít? co? :mrgreen:

Ne naopak, ta prace co budu delat je narocnejsi, a dali to me protoze predpokladam ze i vedeni si mysli ze na to mam a jsem sikovna. A nelibi se mi ze se behem tech par let treba vypracuju, naucim se vice veci, a pak bych se mela vratit k necemu jednodussimu

• Citovat
  • Nahlásit
27775
13.1.22 09:41
@Anonymní píše:
Ne naopak, ta prace co budu delat je narocnejsi, a dali to me protoze predpokladam ze i vedeni si mysli ze na to mam a jsem sikovna. A nelibi se mi ze se behem tech par let treba vypracuju, naucim se vice veci, a pak bych se mela vratit k necemu jednodussimu

Prosím tě neřeš, co bude za pár le, až se kolegyně možná vrátí. :roll:
Tak se vypracuješ, tak to je bonus pro těbe, ne. Můžeš si říct o lepší peníze, můžeš pokukovat pak po lepším místě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
13.1.22 09:42
@Anonymní píše:

Pak to funguje tak, že když se vypracuješ a budou tě chtít hodit dolů, tak jim zamáváš a jdeš tam, kde o tebe budou stát. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.22 09:42
@Svistice píše:
Sorry, ale to je takové dětské fňukání. Lidi se mení, agenda se mění, technologie se mění, procesy se mění. A zaměstnanci, co fňkají, že musí dělat něco navíc, jinak, v jiném systému, než na co je před pár lety najali, jsou úplně Ti nejhorší zaměstnanci a kolegové.V zahraniční pobočvě vyházeli půlku lidí a část jejich agendy přšla pode mně, nějakou jinou moje agendu jsme zase zautomatizovali nebo předali externímu dodavateli, aby na to nové byl čas. Musela jsme se to naučit a fakt by mě něnapadlo fňukat, že mě před 3 let najímali na práci xy a trvám na tom, že budu až do důchodu tu práci xy dělat v nezměněné podobě.

Ver mi ze ja v mem zamestnani jsem neproblemovy clovek :) ostatni tu jsou schopny kricet, ze neco delat nebudu protoze je to nebavi, nebo na to nemaji cas (musi si prede dat 2× denne hodinovou pauzicku na kafe).

A prave proto, ze ja takova nejsem tu na me prehazuji veci, protoze ja se prece neozvu a necham si to libit :)

Mas pravdu, prace se meni, nic neni stejne.
A me vadi ta nejistota a to ze si mysleji, ze ted budu x let delat narocnejsi praci (coz mi nevadi, jsem rada) a pak se zase vratim k te mene narocne)

• Citovat
  • Nahlásit
13120
13.1.22 09:43
@Anonymní píše:

No a jak by sis to tedy představovala? Má to být po dobu, co bude kolegyně doma s dítětem. Kdyby se třeba už nevrátila, tak by ti to budˇzůstalo, nebo přijmou někoho jiného. V čem je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat