Napomenout v tomto případě cizí dítě??

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 17:02

Naponenout v tomto případě cizí dítě??

Ahoj holky vím že tohle je asi prd ve srovnání s tím co se tu občas řeší ale zkrátka pokusím se vám popsat dnešní situaci na dětském hřišti. Mám chlapečka kterému jsou dva roky a dnes jsme spolu šli na dětské hřiště. Vzala jsem mu sebou nějaké hračky dvě autíčka a bagr. Když jsme přišli tak jsme byli na hřišti sami a malý si pěkně hrál s autíčky. Pak tam přišla nějaká maminka asi s šestiletým chlapečkem a ten okamžitě jak zpozoroval že máme nějaké hračky tak bez dovolení to začal tomu mému brát. Jako ne že by mu to přímo vyškubl z ruky ale prostě jakmile si to můj malý někam položil tak ten kluk potom okamžitě hrábnul. Můj malý samozřejmě začal hned pofnukavat. Samozřejmě jsem se mu snažila vysvětlit že je hezké když si děti hračky půjčují ale pravdou je že můj malý je trochu pomalejší než ostatní děti a upřímně ne všechno chápe a já si myslím že i tak prostě málokteré dvouleté dítě chápe že by se měly hračky půjčovat. Oproti tomu si myslím že šestileté dítě by už mělo chápat že nemůže brát dětem kor takhle malým hračky a ještě k tomu bez dovolení. :nevim: jenže zase mi bylo takový trapný toho druhého kluka napomenout nebo říct mámě jestli by ho nemohla napomenout ona aby mě neoznačila za matku hysterku :roll: potom tedy odešli aniž by řekli na shledanou jenže můj malý už byl tak vypruzený a otrávený že mě taky táhl za ruku domů. tahle situace se nám na hřišti stala poprvé a je mi jasné že asi ne naposledy tak by mě zajímal váš názor jak postupujete vy :lol: samozřejmě vím že asi řeším hovadiny ale prostě mě jen zajímají vaše názory. Omlouvám se za anonym. :kytka: Chodí sem rodina.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18710
27.10.21 17:07

No nejdřví bych se s tím dítětem domluvila, než bych ho začala napomínat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27025
27.10.21 17:07

Nemám problém napomenout nebo dovychovat cizí dítě. :nevim:

Ty jsi akorát svému dítěti dala vzor, že je normální si nechat ubližovat/dělat věci, co se mi nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18402
27.10.21 17:12

Mas hajit zajmy sveho ditete. Vubec bych nemela problem cizimu diteti rict, ze se bez dovoleni cizi veci neberou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
27.10.21 17:17

Bylo by mi úplně jedno, co si o mě myslí matka cizího nevychovaného dítěte a dítěti bych řekla, ať si bez dovolení nebere naše hračky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17097
27.10.21 17:17

Nenapomínám, ale komunikuju. U více hraček půjčujeme jinou, než má moje dítě v ruce (a klidně pak zavolám, že už je kýžená hračka volná). Ještě jse nenarazila na tak oprsklé dítě, aby se s ním nedalo domluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
27.10.21 17:20

Takových situací ještě bude, příště si ty hračky se kterýma si nehraje nechávej u sebe, klučina si mohl myslet, že ty hračky jsou ze hřiště a ne vaše, nebo mu řekni, ať je nebere… poznámka s tim, že vás ta jeho máma ani nepozdravila radši nebudu komentovat :lol:
Jinak za pár let to poznáš z druhý strany, všimla jsem si, že matky malých dětí žijou v tom, že každý jiný dítě, co už je starší je automaticky nevychovaný a vůbec jim nedochází, že to jsou taky pořád děti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
27.10.21 17:30

Komunikovat !!

Ale tady přece vůbec nejde o „Napomínání“…
já jsem upřímný člověk - ačkoliv se mi to párkrát vymstilo, tak obecně jsem s tím v životě došla daleko a je to fajn, když člověk - slušně - řekne, co si myslí..
takže já nemám absolutně problém komunikovat s cizími dětmi (to spíš naopak ;) mám pajdák, jezdila jsem od puberty jako instruktor a pak jako vedoucí na tábory apod.) - mám děti ráda a jde to s nimi (většinou) fakt po dobrém… takže tomu klukovi bych řekla : Jé ahoj, jak se jmenuješ? máme hezké auto, že :-) ale ty ses tu našeho Péti nezeptal, jestli si ho můžeš půjčit víš, a on není ještě tak velký jak ty a neumí ještě tolik půjčovat hračky, víš?

ona by se pak i ta máti dělající opičku nevidím-neslyším - chytla, kdyby viděla, že něco - po dobrým - řešíš.. ;)
bude hůř, tohle jsou začátky…

brutus je začátek puberty - i pozdnější u holek ohledně vztahů s kámoškami - tam je pak už na Nobelovku umět nakračovat opatrně a dcerku zorientovat v těch přívalech emocí, hormonů a neshod, co si holky obecně mezi sebou ve třídě a jiných kolektivech umí vytvořit (pomlouvání, srovnávání apod.)..
takže pískoviště je ještě fakt docela OK ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
27.10.21 17:32

Nám se jednou stalo, že jsem šla s prťousem parkem a bylo tam pískoviště, sedli jsme na pískoviště a byly tam nějaké hračky se kterými si nikdo nehrál. Tak jsme po nich sáhli a dali do nich písek. V zápětí se přihnalo dítě, kterému to očividně patřilo, ale nehrálo si s tím. Vzhledem k tomu že děti nemám mě ani nenapadlo, že tam může být silný vlastnický pud, bylo to plonk. Tatínek dítěti vysvětloval že to má půjčit, můj mrňous to nechtěl dát z ručiček, já nechtěla aby ječel… No komedie hadra, omlouvala jsem se tatínkovi, snažila jsem se to vrátit, ten byl úplně v klidu, že si s tím holčička stejně nehrála…

Je třeba komunikovat :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25578
27.10.21 17:38

Normálně bych kloučkovi mile řekla,,musíš se přeci nejdřív zeptat, jestli si můžeš hračky půjčit,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1367
27.10.21 17:41

Když řekneš normálním tónem, „prosímtě, neber mu to“, tak se snad nemá co stát. :nevim: Pak je otázkou, jak bude dítě ochotné poslouchat a matka to řešit, protože to fakt není 100%, že větší dítě hned ustoupí a bude se chovat rozumně. Ale tak snaha se cení. Neboj se komunikovat, vždyť na tom nic není. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
27.10.21 17:47

Mě by nevadilo, že si cizí dítě bere naše hračky, ale ve chvíli kdy by moje dítě ti hračku chtělo, bych dítě požádala ať hračku vrátí. Mě jednou baba na hřišti vynadala, že moje tehdy 4leta dcera odmítla její 2lete vnucce půjčit plyšáka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
27.10.21 17:47

Když někdo vezme hračku staršímu synovi (4 roky), tak synovi řeknu, že pokud nechce půjčit, nemusí ale dítěti musí sám říct, ať mu to vrátí..pokud někdo vezme mladšímu (2 roky) a ten začne brečet, tak já dítěti řeknu, že bez dovolení se hračky neberou a ať to prosím vrátí 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40464
27.10.21 17:51

Uplne zbytecny prispevek, promin. :nevim:
To se jako opravdu rozmyslis jestli muzes cizimu decku rict at ti vrati vase auticko?
Nemusis ho prece napominat, staci mu rict normalne, ze tvuj Pepicek si s tim chce hrat a at mu to nebere. Sestilete dite to pochopi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 17:54

Moc vám všem děkuji za rady, názory a zkušenosti. :kytka: Ano souhlasím s vámi že je to hodně o té komunikaci. Přiznávám, že občas s tím mám problém a stydím se oslovit cizího člověka rozumněj třeba i dítě ale zřejmě se budu muset trochu otrkat :lol: jak by řekla moje babička: život tě naučí :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat