Nápor po návratu z porodnice

21.11.15 00:55

Nápor po návratu z porodnice

Ahoj všichni,
za 3 měsíce rodím a nemám z toho žádný stres. Chlap mě dnes začal strašit, protože se bavil čert ví s kým, že po příchodu z porodnice to bude naprostá hrůza a nebudu to zvládat, že prý budu potřebovat pomoc, kterou aktivně vyjednal, protože se budu muset spousta věcí naučit. Že to jsou věci, které nemohu znát a že všechno budu dělat na začátku blbě. Doted´ jsem neměla ten pocit tedy. Máte na to názor? Jak jste to prosím měli? díky moc. Zkazil mi kompletně náladu :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Misskaaa
21.11.15 00:59

Nějak nevím na co bys potřebovala pomoc :think:

• Nahlásit
  • Citovat
12494
21.11.15 00:59

@dethak69 Nenech si kazit náladu, nechápu, proč tě takhle zbytečně straší. Samozřejmě se setkáš s věcmi, které se budeš muset naučit, ale hodně ti pomůže mateřský instinkt a intuice. Neboj se dopředu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
21.11.15 01:01

Neboj Všechno přijde samo a určite to zvládneš i bez pomoci. Po návratu z porodnice chvilku trvá než si zajedes nějaký režim, ale pak je vše automatické. Ja jsem to zvládla v pohodě. Miminko bylo strašne hodny. Dnes nam je 10 měsíců a zpětne se musim smát, že jsem to zvladla vše na 1*.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 01:02

Cekam dvojcatka, nase prvni deti. Mam rodit za 6tydnu. Vsichni okolo me od zacatku strasej jak budu vyrizena, nebudu zvladat budu potrebovat pomoct a podobne. My s manzelem k tomu pristulujem spise naopak, tesime se a nepripoustime si ze by jsme to zvladnout nemeli. Reci ostatnich me naopak podporuji v tom aby jsem vsem vytrela zrak :) urcite to nejake ty sily stat bude, verim ze budou krusne chvile ale my to prece zvladnem :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
21.11.15 01:04

@dethak69 chlap je nejaky chytry, ne? ze by ti dojednal svoji maminku, aby ti stala za zadkem? :lol:
prosim te, klid. rodila jsem prvního syna před dvěma lety, zkusenosti s malymi dětmi jsem v podstate nemela zadne. po ruce jsem nemela nikoho, manzel cele dny v praci, rodina pomerne dost daleko. ani bych teda nikoho na pomoc nesnesla, nejsem ten typ. všechno jsem zvladla, občas jsem si nasla něco tady na emiminu v diskuzích. jo, a na you tube jsem shlidla par videi, jak nosit mimco, prebalovat, koupat… prcek mel 2,7kg, ja se bala, abych mu něco neutrhla :lol: no, a zbytek se proste nejak naucis, není to zadna veda.
domacnost, vareni, uklid, vse se taky dalo zvladnout, neboj. ted jsem se před mesicem vratila z porodnice s druhym synem, zase jsem na vse sama a jde to porad :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
21.11.15 01:11

On už teď ví, že budeš všechno dělat blbě, jo? No tak to potěš koště. A ta pomoc, která ví, jak se to dělá správně, to bude zřejmě jeho maminka, co? Jasněm že to bude nová situace, spoustu věcí se budeš muset naučit, ale měl by nechat na tobě jak a od koho. Pomoc bych neodmítala, není důvod strhat se, ale má-li to být opravdu pomoc, tak ti navaří, uklidí a vyžehlí a tebe nechá sžívat se s dítětem a pečovat o sebe, ne že ti bude dirigovat a kritizovat, co všechmo děláš špatně. S takovou pomocí bych ho poslala do háje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 01:20

Maminka přímo ne, :mrgreen: ale členky rodiny. No chtěl mě děsit hrozně, hlavně mě štve, co si myslí. Tak zjišťuji, co je na tom pravdy. Jak hodně dítě spí - v průměru, co se dá ještě dělat, jestli zvládnu poklidit a tak? Nebo jen dítě dítě… A prý ženské na mateřské mají úplně vyšťouchaný mozek (To jsou slova prý těch ženských), prý to hovoří shodně všechny… :cert: Myslíte, že můžu s malým miminkem třeba občas dělat něco na počítači, nebo tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
21.11.15 01:44

No já prvních 14dní zvládala opravdu jen péči o mimčo, než jsem si zvykla a než mě přestalo bolet šití. Teď budou malýmu 3 měsíce a je to o hodně lepší, ale manžel hodně v domácnosti pomáhá, asi bych toho zvládla i víc kdyby si brouček nevymyslel bojkot kojení :zed: Takže za mě doporučuji sjednat si možnost pomoci od lidí kteří vám nebudou vadit. Třeba to budete mít bez problému, ale můžete celé šestinedělí ležet a být zničená. Taky bych nebyla nadšená kdyby mi na mou kuchyň sahaly švagrová nebo tchyně (mají obě schopnost rozbít na co sáhnou). Ale třeba mého tátu bych si do kuchyně pustila kdykoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
21.11.15 01:45

@dethak69 zajimalo by me jak na to prisel, syn mel udr. problemy ze zacatku jsme byli hodne po doktorech +ja take problemy, ale presto jsem k novorozenci mel jeste stareho dedecka o ktereho jsem se starala. Sestinedeli bylo diky tem zdr. problemum narocnejsi, ale zvladli jsme to. Tak proste nebude vylestino k uplne dokonalosti. Nevidim duvod pokud ty o to vylozene nepozadas aby k vam kdokoliv lezl pomahat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2390
21.11.15 01:48

@dethak69 tak nejvic samozrejme zalezi na tobe, jaky si to zaridis, takovy to mas ;) když si dokazes dobře zorganizovat cas, stihnes doma vse v klidu. je pravda, ze nektere deti jsou spavejsi, nektere zas urvanejsi, to dopředu nevis :nevim: muzes třeba dost bojovat s kojenim-nekojenim, to je nekdy narocne. ale uklidit a uvarit proste zvladnes, neboj.
za me třeba, první pul rok byl docela leharo, mimco hodne spalo. pak bylo horsi obdobi, kdy uz spal méně, vyzadoval moji společnost, neustale nekam padal a tak. ted mu jsou dva a zase je to lepsi, uz se umi na chvili zabavit sam, dokážeme se domluvit… no, ale zase uz mam k nemu druhé miminko, tak je to obtiznejsi :D
a ze zacatku jsem castecne pracovala z domova, pak jsem s tim sekla. neslo mi se poradne soustředit, syn porad něco chtěl, po nocích moc nespal, tak jsem byla lehce podrazdena. ted, co jsou deti dve, mi dela problémy i objednat něco z netu, par minut klidu a soustredeni by byl poklad :lol: hlidani nemam nikdy zadne, chybi mi chvile oddychu. takze z mého hlediska z tohohle kolotoce opravdu blbnu :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
21.11.15 01:59

No příšerné období. Já šestinedělí proválela v posteli se spícím miminem, jedla jsem ohřívané jídlo od muže, chodila na procházky, prala pleny, kojila a byla jsem v těžké pohodě. Bylo to super leháro :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.15 02:39

Tak verim, ze spousta zen je prvnich par tydnu mimo a vazne toho moc nezvlada, ale asi neni nutne uhodit na vlastni manzelku/svagrovou/snachu, ze to bude urcite jeji pripad.

Termin mam zitra, veskerou rodinu daleko a sice jsem v zivote neprebalila jedinou plinku, ale rikam si, ze kdyby melo byt materstvi na urovni raketoveho inzenyrstvi, tak uz davno lidstvo vymrelo. Kamaradky nam nabizely pomoc, kdybysme cokoliv potrebovali, coz mi pripada jako lepsi pristup nez se rovnou k nekomu nasackovat. Stejne moc nevim, s cim bysme meli potrebovat pomoc, s kojenim mi bezdetne holky „asi“ nepomuzou, nejakou tu smouhu preziju (a ja stejne v ramci cekani porad uklizim, takze na chvilku to vydrzi), povysavat zvladne i muz a prat nase spinave pradlo nebo plinky bych ciziho cloveka stejne nenechala. Mozna vyuzijem nabidky a nechame si nekdy uvarit, ale to je tak vsechno, co si dovedu predstavit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
21.11.15 03:57
@Fjodorka píše:
No příšerné období. Já šestinedělí proválela v posteli se spícím miminem, jedla jsem ohřívané jídlo od muže, chodila na procházky, prala pleny, kojila a byla jsem v těžké pohodě. Bylo to super leháro :D

Tohle mi zasadne chybelo. Kdybych mela tohle, byl by svet vlastne tak ruzovy jako ten tvuj :-) Protoze k tomu jsem musela vymyslet, co uvarit, nakup tedy prijel sam.
@dethak69 necetla jsem vetsinu komentaru, jen prelitla v jakem jsou duchu. Nebudu ti psat sahodlouze, kdybys chtela, napis pak SZ.
Ber to, prosim, od chlapa jako peci. Pokud to neni ujety puntickar, ktery se nahodou neboji, ze nezvladnes mu zajistit 100% sterilitu a komfort. Mam 2 deti. Jedno bylo spave, muselo se budit i na jidlo. Druhe jsem ze zacatku kojila i po pul hodine a chtelo porad byt u me. Ani u jednoho z deti jsem ten zacatek nezvladala tak, jak bych si predstavovala. Kupodivu u druheho mnohem vic a mnohem lip.
Kdo nezazil nepochopi, protoze i spave dite muze byt velmi casove narocne na peci. Musel se dlouze budit, prebalit pred i po jidle, jinak by se nenapil, brzy po navratu se muselo zacit s vazenim pred i po jidle a dokrmovanim po prstu. Kojeni trvalo hodinu, dokrm s ohrevem mleka pres pul hodiny (musel se porad budit), odsavani mleka a jeho uchovani dalsich pul hodiny… obcas jsem snidala ve 14 hodin krajic suchyho chleba a pyzama se prevlikala i v 16h.
Nejvetsi svatek pro me byl navsteva tchyne, protoze vzdy privezla jidlo i na dalsi 2 dny, casto kdyz me videla i pozehlila a take jsem si mohla dat sprchu misto myti a sterilizaci flasek. Pozdeji se pridalo cviceni 6× denne se synem (nic vazneho, ale ta spavost byla znat vsude) a to uz jsem videla svet tak nejak ruzove, protoze jsem vedela, ze vzdy muze byt hur :-D
Takze mit nekoho v zaloze, kdo pripadne nabehne ti pomoct s cim budes potrebovat a take umet si o to rict (coz nebyl muj pripad, dokud ze me nebyla zombie), to je umeni.
At se muz nestresuje dopredu a nestresuje ani tebe. Cim klidnejsi budes, tim lip vse pujde. A nemusi ti ta osoba pomahat doma, muzes ji sverit kocarek. Ja vim, ja vim, ted to vidis jinak :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11693
21.11.15 04:17

Tak ja se priznam, ze prvni 2 mesice jsem toho doma moc nezvladala udelat, dite spalo, jen kdyz jsem ho vozila nebo drzela, takze ja s nim hodiny sedela na sedacce nebo jezdila s kocarem a domacnost vcetne vareni byla na muzi…pak se to zacalo zlepsovat. Nicmene domu bych si pustila jen toho, komu bych duverovala, ze pomuze, ale o nejake pruzeni typu ze delam vsechno spatne bych fakt nestala…Samozrejme, ze se budes muset vsechno naucit, ale to tak ma snad kazdy a ver tomu, ze posledni, co budes potrebovat je nekdo, kdo ti furt bude cumet pres rameno. Ja uz pak byla nervozi i z muze, prvnich sest tydnu byl s nami hodne, ale svym zpusobem pak bylo i lepsi, kdyz se vratil do prace.
Ono zavisi hodne od ditete i od toho, jak se budes ty citit po porodu, ale jestli budes mit v prvnich tydnech na pomoc nekoho, kdo ti treba uvari nebo vyzehli a ty si budes moct treba zdrimnout, tak to vubec nemusi byt spatne…ale aby u tebe furt nekdo byl a prudil, to bych nedoporucovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama