Náprava nevěrníka - je možná?

Anonymní
30.10.19 09:39

Náprava nevěrníka - je možná?

Opravdu by mě zajímaly názory/zkušenosti těch, kterým se to stalo, ne řešit svou situaci, tu už jsem tu v minulosti probírala… Vy, co jste byli dlouhodobě nevěrní (2 a více let), stačila vám poté, co jste se vrátili k manželce, už jen ona? Proč jste nakonec zůstali s rodinou? Jak moc jste se museli snažit změnit a do jaké míry to šlo přirozeně?Můj manžel měl poměr s milenkou téměř 3 roky, včetně nějaké té dovolené a tak. Po třech letech se přiznal, vrátil se k rodině a od té doby je jak vyměněný, konečně je s námi, tráví s námi veškerý volný čas, snaží se, pomáhá, začali jsme žít rodinně - dovolené atd. Ale já nevím, jak se člověk, který dokáže 3 roky lhát, může ze dne na den změnit. Bojím se, že ho to přejde, že ho to s námi zase přestane bavit. Máme dvě děti - 2 roky a 4 roky. Je to už půl roku, co to utnul, ale já se stále necítím 100%. Prosím o sdílení vašich zkušeností, ne rady mně, já to mám prozatím vyřešené, nechci nic měnit, pro děti chci kompletní rodinu, pro sebe partnera.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
30.10.19 09:52

Znám takový případ. Muž byl s milenkou roky, dovolené, výlety atd. Manželka na to přišla, on vše nějak popřel, nevím jak, a s milenkou i manželkou byl dalších několik let. Znala jsem tu milenku a roky jsem jí zobala, že to byl přítel, tak moc spolu veřejně byli. Pak ji někdo prokecl. Osobně nevěřím, že se někdo takový může změnit, ale taky záleží, proč se to u vás stalo, jestli byly problémy nebo ne… Ale tři roky je dlouhá doba, neuvěřila bych už nikdy. Podle mě tihle lidi musí být strašně dobří lháři a herci, aby tolik lidí uměli přesvědčit. Tenhle bral na výlety i milenciny děti, ty nic netušily

• Citovat
  • Nahlásit
68
30.10.19 10:05

Můj manžel měl milenku s krátkou pauzou asi rok, nikdy se k tomu nepriznal, i když důkazů bylo habadej :roll:
Zůstal s rodinou, pořád říká, jak mě miluje…apod. Já už mu ale nevěřím. Jeho milenka to tehdy ukončila jako prvni, a asi za 3 měsíce nato odjela do zahraničí pracovně. Teď někdy v zimě se má vrátit. A mám to stejně jako zakladatelka, neumím mu 100%verit, už to jak dlouho mě obelhaval myslím si, že kdyby ona kývla, tak ji bere vsema deseti :zed: rodina nerodina… 😟

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17255
30.10.19 10:11

Ze dne na den se nikdo nezmění a já si myslím, že lidi se nemění vůbec. Pokud si rozhodnutá s ním v zájmu dětí zůstat, tak po ničem nepátrej…to, jestli si zase najde nějakou další stejně neovlivníš, ať uděláš cokoliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
30.10.19 10:18

Píši výhradně za sebe, ale řekl bych, že většina znovuzrozených vztahů po nevěře je jen o dokonalém herectví, výhodách a relativních jistotách. V srdci to může být zcela jinak.Je to má zkušenost a nikomu to necpu, ale kdyby nic jiného, důvěra vyšumí navždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
30.10.19 10:21

Ja mam podobne neprijemnou zkusennost s byvalym pritelem. Dlouhodobe me podvadel, cca rok, kdyz jsem mu na to prisla, tak se taky zmenil a asi dva roky to bylo vsechno fajn, ac ta moje duvera v nej uz nikdy nebyla 100%. Pak to ale zacalo plizive nanovo, ac k nevere jako takove nestihlo dojit. U nas to bylo ale jine v tom, ze jsme nemeli deti, takze to bylo jednoduchy reseni, protoze on se nikdy doopravdy nezmeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
30.10.19 10:24
@Anonymní píše:
Opravdu by mě zajímaly názory/zkušenosti těch, kterým se to stalo, ne řešit svou situaci, tu už jsem tu v minulosti probírala… Vy, co jste byli dlouhodobě nevěrní (2 a více let), stačila vám poté, co jste se vrátili k manželce, už jen ona? Proč jste nakonec zůstali s rodinou? Jak moc jste se museli snažit změnit a do jaké míry to šlo přirozeně?Můj manžel měl poměr s milenkou téměř 3 roky, včetně nějaké té dovolené a tak. Po třech letech se přiznal, vrátil se k rodině a od té doby je jak vyměněný, konečně je s námi, tráví s námi veškerý volný čas, snaží se, pomáhá, začali jsme žít rodinně - dovolené atd. Ale já nevím, jak se člověk, který dokáže 3 roky lhát, může ze dne na den změnit. Bojím se, že ho to přejde, že ho to s námi zase přestane bavit. Máme dvě děti - 2 roky a 4 roky. Je to už půl roku, co to utnul, ale já se stále necítím 100%. Prosím o sdílení vašich zkušeností, ne rady mně, já to mám prozatím vyřešené, nechci nic měnit, pro děti chci kompletní rodinu, pro sebe partnera.

Chronologicky-manžel měl milenku v době, kdy se vám narodilo první dítě…pokračovalo to i s narozením druhého dítěte…to už musí být asi hodně drsná povaha, když dokáže doma zakládat rodinu, plodit děti a přitom mít milenku i s dovolenými.
Jednorázový úlet na večírku, to se dá zapomenout.Ale milenka včetně dovolených v době, kdy by rodina nejvíc měla být pohromadě a vytvářet pevné společné pouto-to si myslím, že už je hodně zvrácená povaha partnera. Takže takovému člověku bych opravdu věřit nikdy nedokázala.
Lidi se nikdy nemění. To mě učí kamarádka a já tomu po zkušenostech věřím. Vlivem okolností se můžou snažit žít jinak.ale časem sklouznou k tomu, jací opravdu jsou.Je to dané, neměnné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 10:27

Můj otec mamku podváděl x let… + jedno nemanželské dítě… s milenkou byl 6 let… s další milenkou nějakých 5 let… nikdy se nezměnil… mamka se před 3 lety rozvedla.. on má xxx žen + jednu partnerku… pry se s tím i veřejně chlubil kolik měl bab a jak podváděl mamku…
Podle mě se takoví nezmění… možná jen na chvíli

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 10:31
  • Jeho milenka otěhotněla když mamka čekala mě a brachovi byli 3 roky…
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 10:55

Ze zkušenosti-ne nezmění se. Proč by to dělal. Když už mu to jednou prošlo. Jen si bude dávat větší pozor.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 12:30

Ono jde o tom, že člověk podvádí proto, že v původním vztahu mu něco chybí. Za normálních okolností by se rozešel a šel dál, ale jak jsou v tom děti, domy, závazky, není to tak snadné. Takže spousta lidí řeší tu frustraci milenkou.
A ano, myslím, že je možné se poučit a začít znova. Ty k němu budeš přistupovat jinak, on si třeba uvědomil, co pro něj rodina znamená a začne si ji víc vážit.
Pokud to nebylo jen o tom, že chtěl jiný maso, tak tam ta náprava může být.
Chce to ale udělat za minulostí tlustou čáru, už nevyčítat a začít prostě stavět vztah od znova…

• Citovat
  • Nahlásit
8413
30.10.19 12:55
@Anonymní píše:
Ono jde o tom, že člověk podvádí proto, že v původním vztahu mu něco chybí. Za normálních okolností by se rozešel a šel dál, ale jak jsou v tom děti, domy, závazky, není to tak snadné. Takže spousta lidí řeší tu frustraci milenkou.
A ano, myslím, že je možné se poučit a začít znova. Ty k němu budeš přistupovat jinak, on si třeba uvědomil, co pro něj rodina znamená a začne si ji víc vážit.
Pokud to nebylo jen o tom, že chtěl jiný maso, tak tam ta náprava může být.
Chce to ale udělat za minulostí tlustou čáru, už nevyčítat a začít prostě stavět vztah od znova…

Nemyslím si, že nevěra je vždy proto, že ve vztahu něco chybí. Někdo je nastavený tak, že nedokáže mít jen jednu ženu. Láká ho poznávat víc žen. A třeba to cítí jako určitý standart, co k životu potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 13:04
@Anonymní píše:
Ze zkušenosti-ne nezmění se. Proč by to dělal. Když už mu to jednou prošlo. Jen si bude dávat větší pozor.

Když je partner/ka nevěrný/á, asi evidentně hledá něco, co doma nemá. Pokud to doma dostane, pak je i v jeho/jejím zájmu být věrný…

• Citovat
  • Nahlásit
3781
30.10.19 13:08
@lasička1 píše:
Nemyslím si, že nevěra je vždy proto, že ve vztahu něco chybí. Někdo je nastavený tak, že nedokáže mít jen jednu ženu. Láká ho poznávat víc žen. A třeba to cítí jako určitý standart, co k životu potřebuje.

A to je spatne? Co k tomu pristoupit tak, ze partner/ka neni neci majetek? Jinak tvymu nazoru „lidi se nikdy nemeni“, tak to bychom meli zrusit veskery vezeni, protoze se vrazi, uchylaci, sadisti, zlodeji nikdy nemeni ne? Meli bychom je rovnou u zdi strilet, stejne neni mozna naprava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781
30.10.19 13:09
@Anonymní píše:
Když je partner/ka nevěrný/á, asi evidentně hledá něco, co doma nemá. Pokud to doma dostane, pak je i v jeho/jejím zájmu být věrný…

To je prave docela blbost. Jako myslis si, ze kdyz mi doma nic nechybi, tak se mi okamzite prestanou libit jiny zensky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat