Reklama

Naprosto nezvládám výchovu 2,5leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 09:17
Naprosto nezvládám výchovu 2,5letou

Ahoj, chtěla jsem se trochu vypovídat a zároveň poprosit o rady.Jsem s nervama v koncích. Moje dvou a půl letá dcera mě vůbec neposlouchá, je drzá a dělá naschváli. Díky tomu jsem na ní hnusná. Když tohle zmíním před ostatními, tak mi říkají, že by se asi zachovali stejně, protože ona je fakt šídlo. Například si sundavá pleny když neví co v postýlce dělat a rozmaže je po všem co m okolo seb.na nočník už se učíme a ona chápe, co se tam má dělat, ale dělá to uplně všude také. Nebo na ní zařvu a ona mi s vysmátým ksichtem udělá „šššš“.Vůbec mě neposlouchá ale vůbec. Tisíckrát jí něco řeknu, udělá to. Už vážně nevím co s ní. Jsem těhotná a potřebu dle dktorky klid, ale tohle prostě není klid.Jsem zralá do blázince. Poradíte někdo co s tím?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 18.01.17 09:23
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se trochu vypovídat a zároveň poprosit o rady.Jsem s nervama v koncích. Moje dvou a půl letá dcera mě vůbec neposlouchá, je drzá a dělá naschváli. Díky tomu jsem na ní hnusná. Když tohle zmíním před ostatními, tak mi říkají, že by se asi zachovali stejně, protože ona je fakt šídlo. Například si sundavá pleny když neví co v postýlce dělat a rozmaže je po všem co m okolo seb.na nočník už se učíme a ona chápe, co se tam má dělat, ale dělá to uplně všude také. Nebo na ní zařvu a ona mi s vysmátým ksichtem udělá „šššš“.Vůbec mě neposlouchá ale vůbec. Tisíckrát jí něco řeknu, udělá to. Už vážně nevím co s ní. Jsem těhotná a potřebu dle dktorky klid, ale tohle prostě není klid.Jsem zralá do blázince. Poradíte někdo co s tím?

baví ji, že kolem toho dokážeš dělat divadlo..nauč se na ni házet bobek a některé výlevy prostě ignorovat, odejít z místnosti…zkouší svoje hranice a cítí tvůj neklid. :kytka:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 18.01.17 09:25

Zkusila bych.ji dat do nejakych krouzku nebo do skolky na par hodin..v kolektivu se zklidní, pozna jinou autoritu. A zkuste opravdu pevny rad.Mam s tim velmi dobre zkusenosti, byt je to zpocatku boj. a ma nasi dceru plati nejvic to, ze kdyz zacne delat scenu ci naschval? otocim se, reknu jsem vedle na tohle se. divat nebudu, kdyz me budes potrebovat jsem tam a odcházím, cim vic pozornosti ma pri scene tim horsi

Katie9
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 18.01.17 09:31

Malá byla taky taková ale ja když už jsem toho měla opravdu dost, tak jsem ji na ten zadek liskla. Hlavně ja se s ni bavím tak, že když po ní něco chci tak ji i vysvetlim proč to chci a se vším mám trpělivost. Pak zafungovali čerti a dneska už je to bez problému, neříkám ze nemá své chvilky ale to ji pohrozim že půjde do pokojíčku nebo at se uklidní. Chce to čas a hlavně se ji věnovat, za chvilku přijde miminko a už se nebude věnovat ten čas jen ji a bude to horší. Když je v postýlce a nudí se, tak si lehni s ni a čti ji pohádku.. Mě si malá s plenou nikdy nehrála, snad jen jednou jedinkrát si ji sundala.

Kamilka90
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 18.01.17 09:35
@Anonymní píše:

Jo prdelka chce tvoji pozornost.. zní to zvláštně, ale pro ni je pouze pozornost největším důkazem, že ji máš ráda :) zkus s ní trávit co nejvíc času.. když začne zlobit, tak se ji zeptat s čím si chce hrát nebo co budete společně dělat, nebo jestli ti nechce pomoct uklízet nebo vařit, zkusit vydržet a až v nejhorší fázi bych odešla, aby ji to začalo šrotovat v hlavince…zkus vydržet, nenadávat, ale naopak být ještě milejší :)

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 18.01.17 09:36

www.emimino.cz/…itete-184086 a urcite v tim nejste sama…myslim ze nekdy je i problem jak diteti vysvetluje a.„prikazuje“ clovek..zkuste na fb nevychova kurzy…je tam pekne ukazano ze casto je problem v tom jak s ditetem mluvime…napr.jak je dulezite ho upozornovat a pripravovat na situace dopredu a jakym zpusobem…ps:nejaem vyznavacem nevychovy a nemam ani na to potrebnou silu, ale par rad jsem si vzala k srdci a uz mi parkrat pomohly

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 18.01.17 09:40
@kavulenka píše:
Zkusila bych.ji dat do nejakych krouzku nebo do skolky na par hodin..v kolektivu se zklidní, pozna jinou autoritu. A zkuste opravdu pevny rad.Mam s tim velmi dobre zkusenosti, byt je to zpocatku boj. a ma nasi dceru plati nejvic to, ze kdyz zacne delat scenu ci naschval? otocim se, reknu jsem vedle na tohle se. divat nebudu, kdyz me budes potrebovat jsem tam a odcházím, cim vic pozornosti ma pri scene tim horsi

to bych nedělala…malá ví, že je máma těhotná..už to podvědomě cítí, že pozornost není jen její. a tímto „odkopnutím“ do školky/kroužku by to mohla zakladatelka celé ještě zhoršit..

ChZuzka
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 18.01.17 09:45

Zkuste školku :-) já jsem tam malou zapsala at si občas pohraje s dětma a dostane se do kolektivu ale ted jsem ráda že mám aspon jedno dopoledne v týdnu klid… mě malá taky vůbec neposlouchá, poslechne až zařvu a nechci po ni pořád řvát… když se ji zeptám jestli chce at po ni řvu tak si klidně řekne ano :zed: my se zatím o další snažíme ale jestli bude i to druhé jako ona tak mě odvezou :-D jinak je suprová a určitě bych ji nechtěla zmenit ´( bude mít 26m )

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 18.01.17 09:47

@ChZuzka a vy máte druhé dítě? ono je rozdíl dát v tomto věku do školky jedináčka a dítě, které cítí, že přichází změna a nebude už samo…a které se už teď dělí o maminku…myslím že je lepší věnovat čas pečlivé promyšlené přípravě na přijetí sourozence než separace děcka někam z domu… :think:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 18.01.17 09:53

@reinkarnace a proc odkopnuti? Ja rozhodne nepovažuji skolku za odkladiste, nase dcera tam ma kolikrat vetsi zabavu a pestrejsi program nez doma kdyz musim uklizet atd. Staci zvolit vhodnou skolku, kurzy atd. Treba se doma nudi a myslim ze par hodin socializace ji neuskodi..navic ma idelani vek na uceni se os ostatnich deti.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 18.01.17 09:59

@reinkarnace a co to je důkladně pripravovat? Podle me cim vetsi se z toho dela veda tim vetsi tlak na dite…a na druhou stranu podle teto logiky…stejnak ji skolka ceka kdyz ji.je 2,5 a takhle kdyz je mimi v brise to nebude vnimat tak ze do skolky musi prozoze je doma miminko

ChZuzka
Ukecaná baba ;) 1529 příspěvků 18.01.17 10:03

@reinkarnace ne ne další ještě nemáme… a bude to určitě rozdíl… a taky bude rozdíl jestli i to dítě se těší na sourozence.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 10:31

Anonymní to „hraní si v postýlce s obsahem pleny“ znám po starší dceři. Je to už teda pravěk, ale bylo to opravdové peklo. Někde jsem četla a i sestra mi řekla, že ty děti to berou jako svůj produkt a prostě to zkoumají a baví se tím. Není to pro ně fuj. Po nějaké době to přešlo. Ale můžu ti říct že nepomohlo nic. Seřezala jsem ji, musela to se mnou prát a čistit, prosila jsem, slibovala, vyhrožovala…aspoň občas to prostě udělala. A Bylo to taky kolem druhého roku. Myslím si, že pomohlo, že jsme ji soustavně chodili kontrolovat a ona neměla prostor a klid na to svoje zvrhlé hraní. To jediné ti můžu poradit. Chodit koukat, soustavně ukládat, zakrývat, říkat hajej a tak pořád dokola.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 18.01.17 10:35

Pořádně na zadek? :nevim:

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 18.01.17 10:43
@kavulenka píše:
@reinkarnace a proc odkopnuti? Ja rozhodne nepovažuji skolku za odkladiste, nase dcera tam ma kolikrat vetsi zabavu a pestrejsi program nez doma kdyz musim uklizet atd. Staci zvolit vhodnou skolku, kurzy atd. Treba se doma nudi a myslim ze par hodin socializace ji neuskodi..navic ma idelani vek na uceni se os ostatnich deti.

neodsuzuju školky, sama jsem uvažovala ji tam od dvou let dát (kdybych neotěhotněla) ale nemyslím, že je dobré dělat takové změny v období, která jsou v životě dítěte zlomová (sourozenec, rozvod apod)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama