Napsání vlastní knihy

11.5.17 19:55

Napsání vlastní knihy

Přemýšlely jste někde o napsání knížky? Uvažuji už delší dobu… ale otázkou je, co naše dnešní „lidstvo“ rádo čte.. myslím, že by bylo vhodný fantasy, nebo něco s kapkou detektivky.. Jaký máte názor? Co se v dnešní době nejvíce čte? Také by mě zajímaly šance na vydání, pokud by to mělo samozřejmě solidní děj. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26162
11.5.17 19:57
@Terezka20 píše:
Přemýšlely jste někde o napsání knížky? Uvažuji už delší dobu… ale otázkou je, co naše dnešní „lidstvo“ rádo čte.. myslím, že by bylo vhodný fantasy, nebo něco s kapkou detektivky.. Jaký máte názor? Co se v dnešní době nejvíce čte? Také by mě zajímaly šance na vydání, pokud by to mělo samozřejmě solidní děj. :mavam:

A proč bys to psala? proto, aby se to dobře prodávalo?
A nemůžeš napsat něco jen tak pro radost? ;) nebo to chceš psát „na objednávku“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
11.5.17 19:57

@Terezka20 Ahoj :)
Dám ti jednu jedinou radu - nedívej se na to „co se čte“. Piš, co baví psát tebe. Pokud by ses měla rozhodovat co napíšeš podle poptávky, tak ti to nemusí sednout a nenapíšeš to nejlepší, co bys mohla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11285
11.5.17 20:02

Psát má smysl jedině pokud máte nějaké jednoznačné téma, které musíte napsat. A nebo tedy začněte trénovat řemeslo na povídkách a kratších útvarech, ty navíc můžete posílat do soutěží a dostávat zpětnou vazbu k tomu, jestli píšete něco, co ostatní chtějí číst a nebo jen vršíte písmena.

Nehledě na to, že účastí na soutěží se dostanete do povědomí nakladatelů, bez toho aby o vás něco věděli, aby už od vás něco četli je téměř zbytečné nakladatelství obesílat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.17 20:03

Můj manžel píše knihu, ale je to hrozně náročné, hlavně finančně kdyby to chtěl nechat vydat, už jen kolik kusů musíš rozeslat na své náklady na různé adresy (zemská knihovna atd.) no žádná pr*del

• Nahlásit
  • Citovat
14305
11.5.17 20:04

Ja bych psala co bavi me, uz sem to zkousela, ale nikdy nic nedotahnu do konce :D jinak myslim ze vsechno najde svoje ctenare, od detektivek po romanticke novely :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
11.5.17 20:46

„Vydala“ jsem vlastni tvorbu (sbirku v novinach jiz jednou publikovanych fejetonu). Jen tak pro radost pro kamarady a rodinu, protoze me hecovali, ze bych mela napsat knihu :mrgreen: Nechala jsem tomu maly format a svazali mi to do vazby jako se vazou napr. bakalarske prace… Proto je slovo vydala v uvozovkach :jazyk: Ohlas to tedy melo veliky :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
11.5.17 22:21

Ne, o napsání knihy jsem neuvažovala. „Lidstvo“ je dost široký pojem. Když chceš psát knížku, piš něco, co tě baví, zajímá, o čem něco víš, co je ti blízké. Chceš psát pro děti, ženy, mladé, starší ročníky… Fantasy nečtu vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
11.5.17 22:37

Jedna známá nedávno vydala knížku pro děti, vydání proběhlo přes veřejnou sbírku STARTOVAČ na internetu. Knížka se jmenuje Abecedka. Ale je pravda, že bez finančního příspěvku její rodiny (který tvořil více než polovinu požadované částky), by vydání bylo ještě asi mnohem složitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama