Naražený nehet na palci u nohy

1.2.21 22:24

Naražený nehet na palci u nohy

Prosím o radu - dnes jsem si nakopla nehet na palci u nohy (přes botu). Nehet vydržel, zatím se neodloučil, ale je celý modrofialový, od lůžka cca do poloviny nehtu. Hodně to pod tím bolí při každém šlápnutí nebo ohnutí prstu. Prst nijak naražený ani zlomený není, byl to náraz jen do oblasti toho nehtu. Mám s tím něco dělat? Nebo s tím případně jít k Dr. (a kam - kožní? chirurgie?)? Nebo dokud se nehet nijak neodlučuje, tak můžu být v klidu a čekat, až se vstřebá ta podlitina a nehet začne odrůstat? Děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
1.2.21 22:43
@Pucalkovic Amina píše:
Prosím o radu - dnes jsem si nakopla nehet na palci u nohy (přes botu). Nehet vydržel, zatím se neodloučil, ale je celý modrofialový, od lůžka cca do poloviny nehtu. Hodně to pod tím bolí při každém šlápnutí nebo ohnutí prstu. Prst nijak naražený ani zlomený není, byl to náraz jen do oblasti toho nehtu. Mám s tím něco dělat? Nebo s tím případně jít k Dr. (a kam - kožní? chirurgie?)? Nebo dokud se nehet nijak neodlučuje, tak můžu být v klidu a čekat, až se vstřebá ta podlitina a nehet začne odrůstat? Děkuju.

Ukopla jsem si palec pred tremi mesici cca.
Nikam jsem s tim nesla.
Pokud vam to neotece, tak bych to neresila 🙂
Bolet to jeste nejakou dobu bude a nehet sleze, ale jinak je to podle me celkem bezny uraz 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.2.21 23:00

@janikema90 Děkuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
1.2.21 23:15
@Pucalkovic Amina píše:
@janikema90 Děkuju.

Ja jsem tedy nesla i kvuli tomu, ze jsem tehotna a bala jsem se, ze by mi na urazovce ten nehet strhli 😀 to bych neprezila asi.
Takze sem to nechala takhle a dobry. Nic se s tim nestalo, jen to proste bolelo.
Vy si to muzete mazat treba ibalginovou masti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
1.2.21 23:26

Synovi se to stalo v listopadu. Nehet mu slezl a nyní už má skoro celý nový. Nikam jsme s tím nešli, v nemocnici by udělali to samé, co doma. Jestli máš doma stripy nebo nějaké sterilní krytí, zkus to stáhnout, ať se ti ten nehet ještě nakonec nestrhne a nech tomu čas. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53593
2.2.21 00:16

Mně se to jednou stalo v listopadu a slezlo to až v březnu. Byla jsem s tím teda hned den poté na chirurgii, protože to chytlo příšernou barvu a bála jsem se, že to bude zlomený, naštěstí nebylo, tak jsem to nechala existovat. Do roka a do dne už to zas vypadalo normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.21 10:01

@prejeta_zaba No tak to jsem neměla dělat, já jsem si to natřela ibalginovou mastí, jak radila @janikema90, no a na to jsem dala to sterilní krytí. To jsem blbec :-), ono se to k tomu nehtu přes noc přilepilo a odmočit se to bojím, ať mi ten nehet nesleze úplně, takže teď mám na tom šíleným nehtu navíc přilepenej obvaz. :zed:
@ugluk - když to sleze, jak to vypadá pod tím? To se má jít k doktorovi? Myslím z hlediska toho, ať se do toho nedostane infekce. Protože to je pak úplně obnažený maso, ne? Mně se ten nehet poškodil právě úplně u lůžka. Kdyby to bylo v druhý půlce (směrem ke konci nehtu), tak to moc neřeším, ale já ho mám naraženej právě že v té první polovině :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53593
2.2.21 10:39

@Pucalkovic Amina normálně pod tím byla kůže, jako bylo to na pohled ošklivý, ale normálně jsem s tím fungovala, fakt to trvalo měsíce, než se to dostalo do normálu. Chodila jsem v tom v botech na výlety… On když to dr. viděl hned ten druhý ten černofialový, tak po rentgenu zkonstatoval, že zlomenina není, ale ať počítám s tím, že ten nehet sleze. Mně spadla hodně těžká věc na celej prst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat