Narcistická porucha osobnosti - zkušenosti?

Anonymní
10.10.19 12:04

Narcistická porucha osobnosti - zkušenosti?

Ahoj,

to, že je někdo narcis, to už jsme každý z nás použili asi hodně krát, dokonce i já. Jenže… Netušila jsem, jak kruté to může být. Dlouho jsem přemýšlela, co vlastně může být s mým přítelem „jinak“, když i okolí mi říkalo, že nechápe, jak s ním vydržím, že je jiný, egoista a podobně. Dlouho jsem hledala, co vlastně je ta „příčina“. Není to dávno, co jsem objevila jeden článek na téma Narcistická porucha osobnosti. A vyděsilo mě, jak moc to sedí. Teď mi dost věcí dává smysl. Ovšem problém nastává v tom, že pokud mu to ukážu, rozhodně to zavrhne. Další věc je ta, že on si opravdu nepřipouští problém. A teď… Když pominu, že jsem asi masochista, že každý chlap je občas ješitný, egoistický a tohle všechno, opravdu mám doma člověka s tímto „problémem“. Jenže co teď? Máte někdo zkušenosti s někým takovým? Nevěřím, že je to v té nejtěžší fázi, tak nějak asi věřím (ano naivka) v to, že by se s ním dalo nějak vyjít… Jenže… Jak? Máte zkušenosti? Dobré? Špatné? Žijete s někým takovým nebo jím snad sami jste?

https://www.idnes.cz/…tahy-sex_jup

Tady je ještě článek, pro přiblížení toho, co přesně myslím. Díky ta reakce a prosím o anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
10.10.19 12:30

Ja jsem s narcisem zila do svych 18 let, kdy jsem sebrala odvahu a ze dne na den se odstehovala z domu. Byl to muj starsi bratr a bohuzel to, jak se ke mne do mych 18 choval, me hodne formovalo ve smyslu toho, co jsem si pak nechala libit (a povazovala to za normalni) od ostatnich lidi. Narcis cloveka jednak vysaje, jednak uslape do blata, protoze ten protejsek je vzdycky hloupejsi, chyby na tom druhem si prece sam vymysli nebo zvelicuje, je opakovane upozornovan, ze je trapny, hystericky apod. Narcis jede jenom mantru ja, ja, ja a nic jineho ho nezajima. Kdyz je opravdu zainteresovany, dokaze se ale kratkodobe pretvarovat. Muj bratr je velice bystry, vtipny, ale bohuzel mu vztahy nikdy nevydrzi (ani s zenami ani s kamarady, kteri vzdycky po case zjisti, ze presto, jaka je s nim zabava, je to proste jen sobeckej ha..l, kterej nici lidi kolem sebe a nejvic ty, kteri ho maji radi. Holky ho bohuzel milujou a vsechno mu vzdy odpusti, je jedno, kolikrat je podvede a kolikrat ho pristihnou, nakonec z toho ony vyjdou jako ty spatne. Kdyz jim jednu vrazi anebo se k nim chova jinak hnusne, je to taky vzdycky jen jejich chyba a ony si o to rekly. Je intrikan a manipulator, i kdyz jsme byli deti, dokazal napriklad přimět rodice, aby se smali tomu, jak uzasne vtipnou nadavku (tak sprostou, ze se rozhOdne neda nikam napsat) mi vymyslel a jeste jsem byla za hysterku, ze se nesmeju s ostatnimi.
Jestli jsi partnerka nekoho takoveho, tak je mi te fakt strasne lito, stejne jako je mi lito vsech zen, ktere si o sobe mysli, ze jsou neco vic, pro meho bratra. Samozrejme jedina rada je utec, protoze uz vcera bylo pozde. Ale vim, ze je to strasne tezke, vymanit se z jeho vlivu. Ver tomu, ze stojis za mnohem vic nez on ti rika a casem, pokud se ti fakt podari odejit, budes stastna, zes to udelala a ten den si budes pamatovat jako jeden z nejstastnejsich svyho zivota.

• Nahlásit
  • Citovat
1936
10.10.19 12:31

Tak záleží do jaké míry jsi schopná posunout sama sebe na druhou kolej a obdivovat neustále milostpana jaký je to frajer, všechno ví všechno zná a ty máš hodnotu srovnatelnou s hounem někde na cestě… Odpověz si sama jak dlouho to vydržíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 12:32

No..asi s jednim ziju.. bohuzel ze zacatku se tak nejevil.. mezi lidmi ve spolecnosti, hlavne u zen, je oblibeny..ale co je doma..nikdo netusi..

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.19 12:38

Je tu víc těchto diskusí, zkus pohledat. Dlouhé smutné čtení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
10.10.19 12:42
@Anonymní píše:
Ahoj,

to, že je někdo narcis, to už jsme každý z nás použili asi hodně krát, dokonce i já. Jenže… Netušila jsem, jak kruté to může být. Dlouho jsem přemýšlela, co vlastně může být s mým přítelem „jinak“, když i okolí mi říkalo, že nechápe, jak s ním vydržím, že je jiný, egoista a podobně. Dlouho jsem hledala, co vlastně je ta „příčina“. Není to dávno, co jsem objevila jeden článek na téma Narcistická porucha osobnosti. A vyděsilo mě, jak moc to sedí. Teď mi dost věcí dává smysl. Ovšem problém nastává v tom, že pokud mu to ukážu, rozhodně to zavrhne. Další věc je ta, že on si opravdu nepřipouští problém. A teď… Když pominu, že jsem asi masochista, že každý chlap je občas ješitný, egoistický a tohle všechno, opravdu mám doma člověka s tímto „problémem“. Jenže co teď? Máte někdo zkušenosti s někým takovým? Nevěřím, že je to v té nejtěžší fázi, tak nějak asi věřím (ano naivka) v to, že by se s ním dalo nějak vyjít… Jenže… Jak? Máte zkušenosti? Dobré? Špatné? Žijete s někým takovým nebo jím snad sami jste?

https://www.idnes.cz/…tahy-sex_jup

Tady je ještě článek, pro přiblížení toho, co přesně myslím. Díky ta reakce a prosím o anonym.

Jak se pise v tom clanku, jedina spravna moznost je utéct.
I kdybys ho dotahla k doktorovi, tak nevyresis nic, pac i ten doktor by byl pro nej jen omezenec a nezmohl by nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
10.10.19 12:44
@Anonymní píše:
Ja jsem s narcisem zila do svych 18 let, kdy jsem sebrala odvahu a ze dne na den se odstehovala z domu. Byl to muj starsi bratr a bohuzel to, jak se ke mne do mych 18 choval, me hodne formovalo ve smyslu toho, co jsem si pak nechala libit (a povazovala to za normalni) od ostatnich lidi. Narcis cloveka jednak vysaje, jednak uslape do blata, protoze ten protejsek je vzdycky hloupejsi, chyby na tom druhem si prece sam vymysli nebo zvelicuje, je opakovane upozornovan, ze je trapny, hystericky apod. Narcis jede jenom mantru ja, ja, ja a nic jineho ho nezajima. Kdyz je opravdu zainteresovany, dokaze se ale kratkodobe pretvarovat. Muj bratr je velice bystry, vtipny, ale bohuzel mu vztahy nikdy nevydrzi (ani s zenami ani s kamarady, kteri vzdycky po case zjisti, ze presto, jaka je s nim zabava, je to proste jen sobeckej ha..l, kterej nici lidi kolem sebe a nejvic ty, kteri ho maji radi. Holky ho bohuzel milujou a vsechno mu vzdy odpusti, je jedno, kolikrat je podvede a kolikrat ho pristihnou, nakonec z toho ony vyjdou jako ty spatne. Kdyz jim jednu vrazi anebo se k nim chova jinak hnusne, je to taky vzdycky jen jejich chyba a ony si o to rekly. Je intrikan a manipulator, i kdyz jsme byli deti, dokazal napriklad přimět rodice, aby se smali tomu, jak uzasne vtipnou nadavku (tak sprostou, ze se rozhOdne neda nikam napsat) mi vymyslel a jeste jsem byla za hysterku, ze se nesmeju s ostatnimi.
Jestli jsi partnerka nekoho takoveho, tak je mi te fakt strasne lito, stejne jako je mi lito vsech zen, ktere si o sobe mysli, ze jsou neco vic, pro meho bratra. Samozrejme jedina rada je utec, protoze uz vcera bylo pozde. Ale vim, ze je to strasne tezke, vymanit se z jeho vlivu. Ver tomu, ze stojis za mnohem vic nez on ti rika a casem, pokud se ti fakt podari odejit, budes stastna, zes to udelala a ten den si budes pamatovat jako jeden z nejstastnejsich svyho zivota.

A muzu se zeptat jak spolu vychazite ted? Jak se choval nebo chova k rodicum? Je aspon tam nejaky respekt, ucta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 12:47
@Anonymní píše:

Fuha… Dokonale to sedí. Akorát teda ten můj doma asi není úplně tak těžkej případ. Občas se nějak snaží (těžko říct, jestli to není jen manipulace), občas, když mu něco vytknu, tak sice ztropí humbuk, ale sem tam i něco napraví, nedělá to, co je mi proti srsti, ale těchhle chvil je čím dál tím méně. Já vím, že on sám v sobě se nevyzná, jenže si to nepřipustí. Myslí si, že je vše OK. Ale je na něm kolikrát vidět, že tu lásku dostat chce, že je to upřímné.

Ovšem ano, souhlasím, že cokoli, co jsem přečetla je v podstatě o jednom… Utéct. Ale já jsem asi fakt naivní trubka a zkrátka bych ráda alespoň zkusila to nějak ustát a „změnit“. Nemyslím jeho, ale zkrátka… No, chápete?

Jinak ano, anonymní. Zná ho pořádně jen jeho blízké okolí. A i pro ně je dost náročný. Ti, co ho neznají jsou z něj paf. Ano, bohužel i já…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.10.19 13:20
@Anonymní píše:
Fuha… Dokonale to sedí. Akorát teda ten můj doma asi není úplně tak těžkej případ. Občas se nějak snaží (těžko říct, jestli to není jen manipulace), občas, když mu něco vytknu, tak sice ztropí humbuk, ale sem tam i něco napraví, nedělá to, co je mi proti srsti, ale těchhle chvil je čím dál tím méně. Já vím, že on sám v sobě se nevyzná, jenže si to nepřipustí. Myslí si, že je vše OK. Ale je na něm kolikrát vidět, že tu lásku dostat chce, že je to upřímné.

Ovšem ano, souhlasím, že cokoli, co jsem přečetla je v podstatě o jednom… Utéct. Ale já jsem asi fakt naivní trubka a zkrátka bych ráda alespoň zkusila to nějak ustát a „změnit“. Nemyslím jeho, ale zkrátka… No, chápete?

Jinak ano, anonymní. Zná ho pořádně jen jeho blízké okolí. A i pro ně je dost náročný. Ti, co ho neznají jsou z něj paf. Ano, bohužel i já…

Komu není rady, tomu není pomoci -doslova a do písmene. Podle mě se dá léčit alkoholismus a jiné zavislosti. Řešit se dá i nevěra, vězení, workoholismus, apod. To všechno se dá ve vztahu řešit, ač jsou to závažné věci. Narcista je jediný, kdy vím, že bych utekla hned, ac by to bylo sebebolestivější. Nevážíš si už teď sama sebe a svého života a bude hůř. A jestli si s ním uděláš děti, uvrhneš sebe i je do nekončícího pekla. Navíc děti mohou zdědit jeho povahu. Bůh s tebou…PS: zkušenost mám ze studia VŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.10.19 13:52

Ano, chápu, že je to nepochopitelné, že se pouštím na tenký led… Ale mám kolem sebe lidi, kteří mě nenechají padnout na úplně dno. Lidi, kteří ho znají a vím, že me včas vytáhnou i proti me vůli.
Kazdopadne i tak děkuji za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.19 13:55

No čeho bych se bál víc jsi ty… jak to, že sis našla takovýho chlapa, tedy tě přitahoval a žijete spolu, jak to, že nesvítila všechna rudá riziková světla..tohodle chlapa můžeš opustit, ale sama sobě neutečeš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 14:03
@Anonymní píše:
Komu není rady, tomu není pomoci -doslova a do písmene. Podle mě se dá léčit alkoholismus a jiné zavislosti. Řešit se dá i nevěra, vězení, workoholismus, apod. To všechno se dá ve vztahu řešit, ač jsou to závažné věci. Narcista je jediný, kdy vím, že bych utekla hned, ac by to bylo sebebolestivější. Nevážíš si už teď sama sebe a svého života a bude hůř. A jestli si s ním uděláš děti, uvrhneš sebe i je do nekončícího pekla. Navíc děti mohou zdědit jeho povahu. Bůh s tebou…PS: zkušenost mám ze studia VŠ.

Musim souhlasit, dedi se to… Babicka mela narcise manžela, syna i vnuka. Odesla a rozvedla se brzo, ale stejne geny clovek nezapre, bohuzel… Vzhledem k tomu, ze to mame takhle v rodine, tak jen neustale sleduju svoje deti a hledam v nich tyhle rysy, synovi je 7 a uz ted vim, ze je ok, dcerka je jeste mimino, tak jen doufam, ze si tuhle poruchu neponese ani ona. Zase to cloveku prinese do zivota novou perspektivu - kdyz to synovi moc nejde ve skole anebo vidim cokoliv, co mu nejde anebo ceho se boji, tak si vzdycky reknu, ze je to uplne jedno, hlavne ze je hodnej!

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.19 14:06
@Anonymní píše:
Musim souhlasit, dedi se to… Babicka mela narcise manžela, syna i vnuka. Odesla a rozvedla se brzo, ale stejne geny clovek nezapre, bohuzel… Vzhledem k tomu, ze to mame takhle v rodine, tak jen neustale sleduju svoje deti a hledam v nich tyhle rysy, synovi je 7 a uz ted vim, ze je ok, dcerka je jeste mimino, tak jen doufam, ze si tuhle poruchu neponese ani ona. Zase to cloveku prinese do zivota novou perspektivu - kdyz to synovi moc nejde ve skole anebo vidim cokoliv, co mu nejde anebo ceho se boji, tak si vzdycky reknu, ze je to uplne jedno, hlavne ze je hodnej!

tak to je zas velký riziko, že si najde narcistku a to je ještě horší varianta, než když vlastní dítě je narcista :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.19 14:13
@pohledzdruhestrany píše:
No čeho bych se bál víc jsi ty… jak to, že sis našla takovýho chlapa, tedy tě přitahoval a žijete spolu, jak to, že nesvítila všechna rudá riziková světla..tohodle chlapa můžeš opustit, ale sama sobě neutečeš :nevim:

Protoze se tihle lidé chovají tak, že to nemáš šanci poznat. Bývalé vztahy nic moc a on se jevil jako naprosto úžasný člověk. Umí to doteď, to zase jo, ale těch chvil není tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
10.10.19 14:17
@Anonymní píše:
Protoze se tihle lidé chovají tak, že to nemáš šanci poznat. Bývalé vztahy nic moc a on se jevil jako naprosto úžasný člověk. Umí to doteď, to zase jo, ale těch chvil není tolik.

To je právě zásadní omyl, oni si vybírají jen oběti, který nemaj dostatek obranných mechanismů a zároveň je to pro ně z patologických důvodů přitažlivé (to, co by pro „normální“ lidi bylo odrazující) a jestli nechceš, aby se ti to znovu stalo, budeš muset něco se sebou udělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama